Dubinsko pecanje POCETNIK

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
PsYcHo
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:13 ožu 2011, 11:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dubinsko pecanje POCETNIK

Post Postao/la PsYcHo » 13 ožu 2011, 21:49

e,ovako novi sam clan ovog foruma ,i citao sam mnoge postove ali nisam mogao pronaci ono sto mi treba :D
Od ove godine zelim poceti pecati na dubinku,imam stap i sve masinica ok,ali nzm koje olovo da stavljam silk udicu i mamac :)

Inace pecam na Bosni i Savi u Samcu ,mali gradic ,E sad interesuje me koji silk,velicinu olova,udicu i mamac koji da koristim pa ako neko moze da odgovori na pitanje ;)...
Sto se tice ribe ima razne (smudj,mrena,som,stuka)...I kad pocinje sezona ribolova ili je vec pocela :D..

Bistro!
slika


Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinsko pecanje POCETNIK

Post Postao/la kenan_sa » 14 ožu 2011, 03:28

Pozdrav PsYcHo i dobro nam dosao. Prvo moras odluciti koju vrstu ribe bi lovio pa tek po njoj uzeti siluk i ostalo. Sto se tice Mrene za nju sam ja koristio siluk 0,23 - 0,25 mm. Za smudza takodzer, samo ga nisam lovio na dubinski nego na varalice. Za soma ti treba dosta jaci siluk. Neznam sad tacno kolikog soma ima na tom djelu ali koristi se deblji siluk nekog kvalitetnijeg proizvodzaca da bi se osigurao koliko toliko barem sto se siluka tice. Otprilike gledas na tom siluku kolika mu je kilaza i tako uporedzuj sa ribom kolika bi tu mogla biti ponajveca. Da se ne desi uzmes siluk 0,25 a uzme ti som 10+ kg. Sto se olova tice na njega lovis na mirnijim vodama. Znaci ondje gdje voda miruje ili skoro da miruje. U brzoj vodi se ne koristi olovo nego stranica od FAP-a da bi zadrzala mamac na mjestu. Hehehhehe... Nemozes niti zabacivati preko brzaka u mirnu vodu jer opet nisi dobio nista i opet ti treba ona stranica FAP-ova jer voda nosi i olovo i mamac. Znaci olovo samo u mirnijoj vodi. Gramazu olova odredzujes po dometu zabacaja. ja licno koristim na rijekama olovo tezine od 5 do 20 pa i 25 grama. I to mi je dovoljno. I tu ti debljina siluka igra ulogu. Deblji siluk kraci zabacaj, tanji siluk duzi zabacaj jer lakse se odpusta sa role od debljeg. Gramazu olova ces najbolje sam skontati pri zabacivanju. Ja kad sam lovio na bosni (vecinom Vradnuk) koristio sam 15 - 20 grama olovo. Sto se tice udica ja barem za grunt koristim Mustadove kovane crne ili smedze udice. Za mrenu br. 8# - 6#. Za smudza ili stuku komotno stavim udicu br. 2# - 1#. a za soma sam stavljao 0/2# - 0/3 # pa i vece udice jer znas i sam kolika mu je labrnja.

Nadam se da sam barem malo pomogao. Opet ako ti nesto nije jasno pitaj slobodno ponovo. Pozzz...
slika

Avatar
Mr. Smith
Štela
Postovi:94
Pridružen/a:22 svi 2008, 13:29
Lokacija:Lukavac
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinsko pecanje POCETNIK

Post Postao/la Mr. Smith » 14 ožu 2011, 11:58

Dobro dosao kolega, kao prvo nisi nam rekao kakav ti je to pribor koji koristis? Posto lovimo na istim mjestima moj ti je savjet najlon minimum 0.35, klizna olova min. 100gr, mamci pijavica (durdubak), glista i keder...Dok ne krenu vrucine gadjaj ivicu limana a kasnije lovi u brzoj vodi...To je to ukratko, e sad, ako imas nekakav slabiji stapic onda zaboravi sve ovo... 8)

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinsko pecanje POCETNIK

Post Postao/la soha » 14 ožu 2011, 13:51

Kolega dobro nam došao. Često prolazim kroz Šamac i Prud, i svaki put mi pogled ostane na "ušću", i svako puta sebi kazem da ću sljedeći put naći vremena da zabacim koji put.... Sto se tice pribora, već je puno toga gore receno od kolega. Sto se tice Save svakako ti je potreban robusniji pribor, čak i ako pecaš samo bijelu ribu, jer uvijek postoji mogućnost, da ti se zakaci malo veće mrena i onda je to pravi doživljaj. Olova koja ja koristim su 40-50 grma, osnovni najlon koristim 0,22 - 0,26. Taj pribor mi koristi za lov bijele ribe, e sad za lov grabljivica ide nešto sasvim drugo, što opet zavisi koju ribu loviš. Za soma nećeš pogriješiti i ako koristiš najlon 0,40 pa naviše, a za smuđa ti opet nije potreban tako jak nego može kao i za bijelu ribu. Što bi Balaševiž rekao "Prinip je isti sve su ostalo nijajnse"...

Avatar
PsYcHo
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:13 ožu 2011, 11:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinsko pecanje POCETNIK

Post Postao/la PsYcHo » 14 ožu 2011, 14:08

Hvala Svima!!! :D

@Soha navrati nekad :D...
Tamo sam prije pecao kod onog mosta na Bosni "Prudjanski' ,a tamo kod usca planiram pecat na dubinku :D
slika


Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinsko pecanje POCETNIK

Post Postao/la soha » 14 ožu 2011, 14:39

ma i meni je bas taj dio onako po cejfu, mada bih vise volio zabaciti u bosnu nego u Savu, i to malo gore vise, gdje je onaj veliki zavoj bosne pa ima onaj jedan dobar tišak, cujemo se na PP, pa ako budem navracao da se upoznamo i zabacimo zajedno

Avatar
PsYcHo
Početnik
Postovi:12
Pridružen/a:13 ožu 2011, 11:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Dubinsko pecanje POCETNIK

Post Postao/la PsYcHo » 14 ožu 2011, 16:13

soha je napisao/la:ma i meni je bas taj dio onako po cejfu, mada bih vise volio zabaciti u bosnu nego u Savu, i to malo gore vise, gdje je onaj veliki zavoj bosne pa ima onaj jedan dobar tišak, cujemo se na PP, pa ako budem navracao da se upoznamo i zabacimo zajedno
nije problem :)
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ribolov ostalih vrsta riba na dubinski sistem”