Kombinezon ili ti Waders

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 04 kol 2010, 13:41

Ja sam nabavio neki William Joseph Drynamic. Nahvalise ga po kojekakvim forumima, pretezno koristen u Aljaskoj po extremnim uslovim, a jos naletim na 50% snizenje. Steta propustiti. Iskreno radije bih Simms ali oni su neke cicije po pitanju snizenja :mrgreen:
Ove landaraljke jos nisam probao, cekam kad dodjem u Bosnu, ovdje mi ih zao po moru handriti pa prenesem utiske ako je mjerodavno to sto cu biti nekoliko dana u vodi.

I kad spomenuh Simms. To je kao ona reklama kad su napravili Lamborgini Diablo. Kazu... "Diablo je Ferrari za Ferrari :lol:


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 02 tra 2011, 12:41

Evo dobih neki mail od jednog proizvodjaca gdje me informiraju o novim zakonima gdje se zabranjuje "gazanje" po vodi u dosadasnjim cizmama "felt sole" to su one sa cohanim dzonom, jer prenose invazivne alge i zivotinje koje se upetljaju u dzon.

Because felt soles are convenient vectors for transporting aquatic invasive species such as didymo and the spores that cause whirling disease, felt-sole wading boots have been illegal in New Zealand since 2008. This year, bans were enacted in Maryland and Vermont, and Alaska will follow suit in 2012. Several more states, including Montana and Maine, have taken the first steps toward felt-free fisheries.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 02 tra 2011, 12:48

O tome se vec uveliko suska i u Evropi. Znaci valja mi zguliti dzon i zaljepiti komad automobilske gume, po mogucnosti M+S :grin:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 02 tra 2011, 12:51

Evo od ovih mojih kamionskih <valjanjeodsmijeha>

U Montani odavno preporucuju da se ne ide na razlicite vode sa takvim cizmama... Znas kad smo ono pisali o Jablanickom jezeru i onim algama koje se odjednom pojavise... Mislim da je upravo to razlog. Iznad brza i hladna Neretva snijela te "klice" dole i nastala prava dzungla.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 02 tra 2011, 14:37

Ma ja sam ubjedjen da su u Jablanicko nesto ubacili jer se nije desavalo postepeno vec odjednom :shock:
A valjalo bi i amure ubaciti da to malo pobrste.


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la zlaja » 02 tra 2011, 14:43

Zakočite malo da priupitam pošto nemam pojma o mušičarskom kombinezonu,kad obučete waders i na njeg cipele kako na tom spoju ne uđe voda u cipelu?

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 02 tra 2011, 15:05

Nece Zlaja druze. Znas da kod nas musicavih sve fercera kako je i zamisljeno. Kombinezon ili cizme zavrsavaju neoprenskom carapom, tj i nije to neki kombinezon, vec vise hula-hopke, ali da nas pogresno ne shvate (kupovina lakova za nokte, vunice i konaca po Bazaru i sl.) :6543: ljudi to nazvase kombinezon.

Dakle one dole cizme (bakandze) svakako pustaju vodu, ali se prave od brzosuseceg materijala, dok je kombinezon potpuno zatvoren. Vazan dio je ovaj preklop, koji sluzi da sprijeci upadanje pijeska u cipelu da ne osteti neopren.

Iako musicarski kombinezon koriste i ovi tvoji sve cesce, jer je praktican za sve koji gacaju po vodi, a ti znas sta znaci kad mozes ugaziti na sred rijeke ili pregaziti gdje niko ne moze. Mana je sto varalicari ne mogu zabacivati dok stoje u dubini preko pojasa zbog rucke ispod role <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Eh, da ne zaboravim, postoje i modeli sa vec nataknutim cizmama.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la zlaja » 02 tra 2011, 15:23

Onda je to okej,ja duže sezona koristim ljeti gumeni kombinezon ili kako se već zove,uz pomoć tog kombinezona često puta spasim mamac ili kao što ti Monty reče pređem dio rijeke ili pređem na kamen na koji inače ne bi ni pomislio,ekstra dobar sam kupio prošle sezone pravljen u EU firma kiba www.kibawear.dk

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 02 tra 2011, 16:14

Super Zlaja! Samo nije lose nositi pojas oko struka. Izgleda kao kais koji stegne kombinezon da sprijeci eventualno naglo ulazenje vode prilikom upadanja. Bez pojasa, voda napuni kombinezon za sekundu-dvije i onda smo na belaju...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 02 tra 2011, 19:44

Ovo sa kajsem pod obavezno. Jest da je u gumiranim kombinezonima nezgodno jer se onda debelo potparimo pogotovo sa kajsem ali bolje glavu sacuvati.
Dobar fol za zastitu neoprenskih "carapa" obzirom da i ispod preklopa zna uci pjesak, je navuci obicne carape preko neoprenskih pa onda obuci cipele :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 02 tra 2011, 19:46

Interesantno... covjek uci dok je ziv. Moracu to probati! <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la @ldin » 02 tra 2011, 20:55

koliko sam ja shvatio sav muhanati pribor je vrh , ova odjeća je pravi šminkeraj , ali što da ne ... Guma je jeftina i pristupačna i zbog toga se toliko dugo zadrzala na trzistu , jer svi si je mogu priuštiti, dok GoreTex teška partija ... Ovi kombinezoni od dizajna do same kvalitete i riješenja pojedinih problema stvarno su dovedene do savršenstva i svaka čast , mada bi ja to prije nazvao ribarskom odorom negeo isključivo mušičarskom, mušičari je najviše koriste al i nama varaličarima ništa nebi lošije stajala :grin:

Zezam se ... Iste jakne koristim tj. iste materijale koristim u alpinizmu bez dobre jakne od GereTexa i hlača nigdje nisi prispio , mada je na cijeni već godinama i ne opada , al što se tiče materala ne postoji dalje , nema kondenza , ispušta vani ,neda unutra itd . čak je i odrzavanje skupo specijalni detrdzenti i pranja , evo primejćujem da se i dosta motociklističke opreme radi od istog materijala , stvarno je našao široku primjenu .... Uglavnom ko god moze da izdvoji i da si priušti, naravno ako gazi po vodi, znači ne roštilj obala pivo i to :456: , neće se pokajati ....

(Ps. GoreTex je brend , to znam, al nakon toliko godina postao je sinonim pa sada i Mamut i Salewa i Artrix ... nazivamo goretexom ... ;)
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la rusko » 03 tra 2011, 00:05

montana je napisao/la:Interesantno... covjek uci dok je ziv. Moracu to probati! <championvanja>
a da stvar bude jos vise "profinjena"... navuci od zene stare najlonke, one bolje cuvaju od pijeska a i toplije su od obicnih carapa... i ne govori nikom o tome <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la angler » 03 tra 2011, 06:06

To su jedine carape koje kad skinem s nogu ne smrde <valjanjeodsmijeha> :135:
@ldin je napisao/la:(Ps. GoreTex je brend , to znam, al nakon toliko godina postao je sinonim pa sada i Mamut i Salewa i Artrix ... nazivamo goretexom ... ;)
Na GoreTex stranici se moze vidjeti koje marke koriste njihov materijal. Sa svima ostalim koje koriste to ime sam malo....hm.
Kod kombinezona najveci fol su savovi i ljepljive trake. Tu je najdalje dogurao Simms i zato im je cijena zara pored broja slojeva GoreTex materijala.
Sad ima dosta firmi koji prave slicne materijale i odlicne kombinezone, ne bjeze mnogo od Simmsa ali su jeftiniji.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kombinezon ili ti Waders

Post Postao/la montana » 03 tra 2011, 06:16

Meni je jos uvjek nepoznanica onaj kombinezon gdje mozes raskopcati radi "olaksavanja" i bolje koncentracije <adiposlijepunopive>

Ima li neko iskustva s tim i kako je pouzdano da nece procuriti?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”