UPOOOMOOOOC !!!!

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

fenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:13 tra 2011, 17:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la fenix » 13 tra 2011, 19:59

Potrebna mi je pomoc posto se evo danima ubijam od dosade
posto imam nekih stapova i ribarske opreme za ribolov varalicom a bogami i vremena , konto sam da nebi bilo lose da idem malo u ribe prije nego puknem ko petarda. Nekada davno sam ribario ali je to bilo po Vrbasu jer sam inace Banjalucanin, medjutim problem je sto neznam gdje bih mogao da odem ovdje u ukolici Sarajeva
pa ako mi neko moze pomoci na neki nacin bio bih zahvalan
Pozdrav svim!
<flag>


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la AlaS » 13 tra 2011, 20:18

bistro fenix i dobro nam dosao na forum ,sto se tice ribolova vecina ribe je sad u zabrani /tj mrijesti se/ ako imas gdje pecati stuku ona ti je izasla iz mrijesta pa opleti varalicarima ,sajlica obavezno
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la rusko » 13 tra 2011, 20:24

fenix je napisao/la: Nekada davno sam ribario ali je to bilo po Vrbasu jer sam inace Banjalucanin <flag>
Dobrodosao kolega sugradjanin!!!

koliko sam ja shvatio u Sarajevu ti je jedina sansa da kupis kakav akvarijum, poribis, sjednes u fotelju i zabacujes <valjanjeodsmijeha>

Salim se... kazu da i Miljacka ima svoje tajne skute u kojima se kriju kvalitetne ribe

Evo malo relevantnih linkova sa pocetne, a siguran sam da ce te kolege sarajlije uputiti na prave vode:

http://www.bistrobih.ba/nova/?s=miljack

http://www.bistrobih.ba/nova/?p=19579
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la zlaja » 13 tra 2011, 20:27

Za pastrmku je već uveliko otvorena sezona pa put pod noge gore uz Miljacku,te blinkere što imaš ponesi i eto...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la montana » 13 tra 2011, 21:12

Dobro dosao fenix!

U Sarajevu je Miljacka odlicna za varalicarenje pastrmke i klijena, ali je veoma zahtjevna (treba se dobro nahodati), a riba je jako plasljiva, te ne ocekuj da ces je vidjeti do samog uzimanja. Varalice tipa Mepps i manji vobleri do 5cm su uz prikradanje odlicna kombinacija. Naravno, ako zelis bolju akciju, otidji na Neretvu do Jablanice ili Konjica (60-80km). Tamo je uveliko sezona na pastrmku, u jezerima imas smudja i klijena. Na Neretvi imas priliku da ulovis i dvije endemske ribe iz pastrmske obitelji, mekousnu i glavaticu, koje ne zive nigdje drugdje nego tu. Ako ih slucajno ulovis, u ime svih nas, te molim da ih pustis jer su izuzetno ugrozene i prijeti im nestajanje (dole sam stavio slike obje te ribe).

Najbolje je da kontaktiras kolege sa foruma "mekousna" za Konjic i "Kovach" za Jablanicu. Oni ce te uputiti u sve potrebno da ti se ribolovna dusa malo smiri i da nam ne "puknes k'o petarda" nakon jednog-dva posta. Naravno ponesi fotoaparat da nam pokazes ribolov.

:879798: <ribarcina>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


fenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:13 tra 2011, 17:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la fenix » 13 tra 2011, 22:03

Bistro svima i hvala vam na dobrodoslici !
pa nisam znao da u Miljckoj ima neke kvalitetne ribe valjda zbog ovoga sto nazalost vidimo u gradu
Ja sam razmisljao da idem negdje na Neretvu ali kad nemas pojima odakle da pocnes nije lako ,pa ako mozete da mi bar odprilike date neko mjesto gdje da odem i kako je sa dozvolom , dali ima neka godisnja dozvola koja vazi za cijelu Neretvu ili kako to vec hoda? A sto se tice samog ulova ja sam vise za sportski ribolov a ne da prodajem po komsiluku jer i ja licno mislim kao sto procitah da riba vise vrijedi ziva u vodi nego na obali
BISTRO svima <flag>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la montana » 13 tra 2011, 22:58

Ima i dozvola, a nadam se da ce se javiti uskoro i kolege iz tih udruzenja da ti pomognu. Neretva je blizu, a udmah na ulazu u Konjic prije prvog semafora imas sa lijeve strane prodavnicu ribomaterijala u kojoj znam da ljudi mogu dati sve potrebne informacije.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

fenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:13 tra 2011, 17:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la fenix » 13 tra 2011, 23:04

znas li imajuli neku svoju stranicu na netu <flag>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la montana » 14 tra 2011, 03:38

Evo ti probaj ovu adresu. To su musicari iz Konjica, sa kojima imamo odlicnu saradnju. Pozovi se na Forum Bistro BiH i pitaj da ti daju informacije. Ako ne uspostavis kontakt ili bude jos sto trebalo, javi da skontamo drugu varjantu.

http://mekousna-konjic.tk/
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
spiner
Prava Štela
Postovi:125
Pridružen/a:04 svi 2009, 19:30
Lokacija:Kakanj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la spiner » 14 tra 2011, 09:03

Prijatelju imas Zujevinu tu u blizini Sarajeva a ima pastrmke.
Sta ce ti za pocetak bolje a i blizu je ne treba ti puno vremena da budes na vodi

Bistro
Samo ribolov

Avatar
kenan_sa
Književnik
Postovi:522
Pridružen/a:20 svi 2009, 03:31
Lokacija:Memli strana starog sarajeva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la kenan_sa » 14 tra 2011, 10:30

Bistro fenix i dobro nam dosao. Sto spiner rece zujevina ti je tu haman pred nosom. I ja sam iz Sarajeva i poznajem je dobro jer sam isao dosta puta loviti po njoj. Montana ti je naveo otprilike koje varalice da koristis pa ih spakuj, ako imas kakve cizme koje su ti neophodne za rijeke strpaj u rusak i dole. Ima ribe. Moze se uloviti. Moj dio koji dole preferiram je od pjeskare na izlazu iz hadzica pa prema zoviku. Sto se tice neretve mislim da ti je sad najbolji revir u konjicu. Gore da ides visocije mozes al samo da se nagledas prirodnih ljepota. Sto se tice ulova u gornjem toku to ti vise slabo ko moze garantovati. Sto se tice miljacke, pregazio sam me kompletnu od bazena do sastavaka paljanske i mokranjske miljacke nebrojeno puta. Ribe gore takodzer ima samo sto Montana rece moras joj se prikradati. Duga sezona pa obilazi pomalo. Mozda se potrefi pa da se i sretnemo gdje na vodi. Bistro !!!
slika

fenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:13 tra 2011, 17:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la fenix » 20 tra 2011, 19:04

Bistro svima!
Neki dan sam bio malo u BL. i posjetim prodavnicu ribarske opreme pa me onaj cika olaksao za nekoliko joja, kaze ovi wobleri su ti za mladicu ovi za pastrmku cofovi su ti super a a bogami i ovi pesevi pa mi usput privali jos jedan stapi rolu pa onda kako to ide evo ti i mreza kutija za varalice i on bi nabrajo do sutra tako da je moj ruksak dobio na tezini a i kolekcija stapova porasla, a ja usao samo da pitam jeli mogu kod njega da kupim dnevnu dozvolu i na kraju nemadoh vremena otici ni navodu da to sve isprobam je.ga
Do zujevine cu se sutra provozati da malo izvidim situaciju a ako ima neko raspolozen da odemo do Konjica ili negdje na Neretvu bujrum
pozz. <flag>

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la soha » 20 tra 2011, 19:14

fenix je napisao/la:Bistro svima!
Neki dan sam bio malo u BL. i posjetim prodavnicu ribarske opreme pa me onaj cika olaksao za nekoliko joja, kaze ovi wobleri su ti za mladicu ovi za pastrmku cofovi su ti super a a bogami i ovi pesevi pa mi usput privali jos jedan stapi rolu pa onda kako to ide evo ti i mreza kutija za varalice i on bi nabrajo do sutra tako da je moj ruksak dobio na tezini a i kolekcija stapova porasla, a ja usao samo da pitam jeli mogu kod njega da kupim dnevnu dozvolu i na kraju nemadoh vremena otici ni navodu da to sve isprobam je.ga
Do zujevine cu se sutra provozati da malo izvidim situaciju a ako ima neko raspolozen da odemo do Konjica ili negdje na Neretvu bujrum
pozz. <flag>
Hahaaha, dobro da ti na kraju nije prodao vikendicu i dvoiposobni stan u centru Banja Luke :)
Da bude bistro s novim priborom i da nam sto prije postavis koju fotografiju sa ulovima

Avatar
elcha
Piskaralo
Postovi:252
Pridružen/a:10 svi 2010, 21:26
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la elcha » 20 tra 2011, 19:18

ako ces na zujevinu pici iznad krecane prema zoviku, ima dobrih mjesta za paste, bistro!
bolje los dan u ribolovu, nego dobar na poslu...

fenix
Početnik
Postovi:15
Pridružen/a:13 tra 2011, 17:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: UPOOOMOOOOC !!!!

Post Postao/la fenix » 20 tra 2011, 19:26

hahahah ma zamalo da nije kako se bio raspucao
nego sad kontam dami nije uvalio sve ono sto mu neide u radnji ali hajj vidjecemo

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”