Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Teme koje su o ribolovu, a ne znate gdje da ih smjestite, ili ne pripadaju nigdje drugo.

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
lemi63
Štela
Postovi:99
Pridružen/a:29 kol 2006, 21:37
Lokacija:holland
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la lemi63 » 15 pro 2006, 01:20

Nije tajna da se pecanje kod pojedinih ribolovaca razvilo u opsesiju.Ta ljubav ili opsjednutost za trenutkom kad riba zagrize dovela je ne mali broj ribolovaca u nezgodne sitacije.Poznajem ustvari poznavao sam covjeka koji je zbog pecanja izgubio posao.Nedavno sam gledao na jednom tv izvjesnog sarandziju kojeg je zena ostavila zbog njegovog pretjeranog odlaska na vodu...Ovakvih primera ima sigurno jos.Ali tema je koliko mi okoreli ribolovci zapostavljamao porodicni zivot?Dali nasa djeca zene prijatelji trpe zbog nase opsesije????
priroda nam daje mnogo,uzvratimo joj bar malo


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 26 sij 2007, 12:20

Ja samo mogu reci da svoju dragu jos ne volim kao ribolov :lol:
Sreca pa ona nezna za ovaj forum :wink:
Ok salim se. Ipak ne treba niucemu pretjerivati pa tako ni u ribolivu, zaposavljajuci sve ostalo. Po meni je riboliv najvaznija sporedna stvar na svijetu! Ma sta stvar...dio zivota :D

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 26 sij 2007, 12:49

Pecanje nije pravi razlog zbog kojeg zena ostavi muskarca. Ali ... kako sam jednom procitao u jednom ribolovackom magazinu, treba vidjeti sta doticni podrazumjeva pod pojmom "pecanje".
U potpunosti razumijem bracnog partnera koji ostavi muza koji je fanatik:
- odlazi od kuce neplanirano ostavljajuci zenu i djecu na desetak dana i
tako bogzna koliko puta godisnje
- pecanje mu je najvaznija stvar u zivotu i od vlastitog djeteta zna
napraviti samo dobrog ribolovca
- kuhinju u kuci je pretvorio u hemijski laboratorij, a nakon hemijskih
eksperimenata, tamo ostavi haos
- ako riba lose radi ili ne radi nikako, danima je mrzovoljan i depresivan
- pare od kucnog budzeta tajno potkrada i trosi ih na kupovinu zna se
cega, a 'vamo dijete nema sta obuci, ili nema para da se plati neka
trodnevna ekskurzija i sl
Dokaz za ovo je moja radna kolegica koja je iz gore navedenih razloga podnijela zahtjev za razvod i razvela se u najkracem mogucem roku. Helem ... po meni je pecanje ipak najvaznija sporedna stvar u zivotu.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 26 sij 2007, 14:43

NIJE IM LAKO SA NAMA ! :wink:

Ovo je jedan poucan tekst za sve djevojke i zene ciji muzevi nisu postali ribolovci. Ukoliko vas muz vec jeste ribolovac, stvarno ste u frci; kod njih ne pomazu molbe, razlozna objasnjenja ni umiljavanja - ribomanija je neizljeciva.Od svih do sada zabiljezenih vrsta za brak nepodobnih muskaraca, najgora je vrsta ribolovaca sa podvrstama: sahisti i strastveni fudbalski navijaci.Muzevi preljubnici kad-tad zanemocaju, pa se vracaju svojim zenama. Istina od njh tako iscedjenih i olinjalih supruge nemaju neke vajde, ali bar su potpuno njihovi. Muzevi alkoholicari jesu nesnosni, na srecu vjek trajanja im je vrlo kratak, pa zena moze da se strpi.Muzevi ribolovci traju vijecno. Sve svoje vreme provode na cistom vazduhu, nikad ne dozive infarkt jer im dugotrajno gledanje u plovke zadeblja zivce do obima sajle. Ukoliko se nadate da oni nisu bas sasvim nesnosni, jer vas nece gusiti sa svojim raznim boljkama, varate se. Sve vreme koje budu provodili sa vama kukace na reumu koju su navukli, stojeci, cuceci i sjedeci pored sve te vodurine.
VRLO LUKAVI
Muke s njima obicno pocinju tek na vjencanju. Nadmudrujuci se sa ribama, postali su tako lukavi da svojim djevojkama ni po cijenu zivota nece priznati da su ribari. To je tako, jer u istoriji jos nije zabiljezeno da je neka cura znala da njen dragi peca, a da se ipak za njega udala.Postoji nekoliko metoda za utvrdjivanje ove opake bolesti, mada nijedana nije potpuno pouzdana.Odvedete ga do svog ujaka/amidze, okorijelog ribomanijaka. Budu li smjesta pronasli zajednicku temu, budu li pomenuli ijedan od ovih rijeci: keder,varalica, blinker, "Rapala", i budu li do tri sata isprobavali elasticnost ujakovih/amidzinih stapova - smijesta raskinite! Naravno, sve bi bilo mnogo jednostavnije da on ostavi vas, i ode sa ujakom/amidzom da provjeri "da li trza".Mozete da ga povedete u riblji restoran: ako zna bolji recept za spremanje ribe od profesionalnog kuhara, a ribu ne jede, ako raspreda o anatomiji vase vecere - bjezite glavom bez obzira.Dok se budete setali gradom, zastanite pored prodavnice sa ribolovackom opremom: ako zakoluta ocima, opusti donju vilicu i zabalavi - taj je! Uostalom, pozovite vi njega na pecanje, ako tada shvati da ste vi zena koju je cekao celoga zivota, dajte se u trk.
- ZLI NASTRANI-
Ako je vas izabranik dovoljno lukav da ne nasjedne ni na jednu vasu provokaciju, sigurno je i dovoljno bezobziran da pokaze svoje pravo lice cim vas "upeca". Na vase vjencanje on ce dobrano zakasniti, a od vas ce ocekivati da shvatite da nije mogao da skupi stapove kad je "grizla k'o luda". Mozete se smatrati srecnom ako se kod maticara ne pojavi u gumenim cizmama i sa meredovom u rukama, jer on zaista ne mari za te glupe formalnosti.Ne ocekujte previse od "medenog meseca". Ukoliko vas muzic ne konstatuje da je pametnije dati novac za prekrasan DAM-ov stap ili drazesnu SILSTAR masinicu, nego za putovanje, sigurno ce te zavrsiti u nekoj meki za ribice.Napokon ce te vidjeti strasnu slicnost bjesnila i ribomanije. Istom snagom ludaka, kojom bijesni panicno bjeze od vode, oboljeli od ribolova sumanuto trce ka njoj; u tome nemojte da ih spreci ni mulj pun pijavica, cica zima , nesnosne vrucine, i noci u drustvu komaraca.Ne nadajte se da ce novopeceni muz i za korak da odstupiti od obale zbog vrsenja bracnih duznosti. Ako vam je do tog braka jos stalo i ako sa tom i takvom osobom zelite da radjate djecu, nemojte se braniti kad pokusa da vas obori u blato - bolju ponudu od njega necete dobiti. Nadam se da ce bezbrojni ujedi komaraca ugusiti u vama zelju za romantikom. Cijela stvar mora da se obavi brzo (on vam nikada ne bi oprostio da mu promakne neki kapitalac) i potpuno tiho da se riba ne poplasi.Po povratku sa putovanja jos imate vremena da ucinite jedini pravi korak i napustite propalicu. Ako ostajete, hrabri ste, jer ziveci sa njim moracete da se naviknete na nemoguce stvari: da se po cjelom stanu saplicete na stapove, najlone i masinice, da cesto bacate kompletan sadrzaj frizidera po kome su se razgamizali njegovi ljubljeni crvici pri pogledu na koje vas hvata nesvestica, i da naravno svakodnevno trpite oduran smrad ribe, koju ce on u enormnim kolicinama donositi sa raznih strana, a koju nece jesti jer pecarosi nikad ne jedu ribe, a vi i da hocete ne smijete jer je ocigledno umrla od trovanja hemikalijama iz njene maticne reke.Neizostavno bi morala da se preseli u blizinu veceg, bolnickog centra, jer samo hirurg moze da povadi iz njenog tjela mnoge zagubljene udice, a i da bi mogla sama da se odseta do porodilista kad za to dodje vreme. Narocito nek se potrudi da sa svojim novorodjencetom i to sto duze ostane u bolnici (ako je sin, bar 2-3 godine), jer ce ceta ljudi u ribarskim cizmama da navali u vas stan, cim cuju da ste stigli. Srecan otac i njegova svita nece se sjetiti da dijete treba u necemu da spava i nesto da obuce, oni ce mu kolektivno pokloniti mali stap, za ribomane pocetnike.
- NAPADAJU DECU-
Zli virus koji je od vas napravio "bijelu udovicu" lako moze da zarazi i vasu djecu, a vasi posrnuli suprug ce se jako truditi da do toga dodje. On ce ih vrbovati i mamiti, a na vama je da spasite svoj porod i svoju cast. Probajte lijepim, zatim i ruznim, jer bolje je da ih zadavite sopstvenim rukama nego da u svet podju kao ribomanijaci ili supruge istih.
- NISTA NE RADE-
Na prvi pogled je cudno kako pecarosi ne ostaju bez posla i prijatelja. Na posao kasne, a i kad dodju nista ne rade osim sto razmahuju rukama pokazujuci kolike su ribe upecali. Prijatelje maltretiraju raznim temama iz oblasti. I tu oni koriste slican sistem kao i u slucaju zenidbe: dolaze i pristojno se ponasaju, normalni su cak i fini. Tad oko sebe polako pocinju da sire zarazu, na udaru su im prvo predpostavljeni, jer kako da otpuste sa kojim su pecali cijelu noc i koji stoga, opravdano, zakasnio na posao. Dobro zarazeni sefovi ne primecuju da sluzbenici nista ne rade, jer i oni sami ne rade nista osim sto po cele dane docaravaju ljepote riba pomorenih u proslom pohodu.Ovako posmatrani, ribari su velika opasnost za drustvo u cjelini. Ali nas vise interesuje sta moze da ucini zena ciji je muz u opasnosti.Svog muza smjesta izolujte, natjerajte ga da ostavi posao, posvadjajte se sa prijateljima, odselite se u drugi grad, zabavljajte ga, nadjite mu ljubavnicu. Ako ni to ne pomogne, uzmite stap za pecanje koji mu je poklonio prijatelj i tucite ga dok mu se ribolov ne zgadi !
- A IPAK SU SRECNI-
Zivjeci zajedno dugi niz godina, ljudi postanu slicni. Ako budete dovoljno dugo sa svojim ribolovcem, oseticete da se duboko u vasoj dusi ipak zacinje nesto novo i nepoznato. Nemojte se braniti kad osetite zov bare, ne cudite se ako primjetite da u gradu cesce zastajete pred izlogom sportske opreme. To vi napokon postajete zena dostojna vrhunskog ribolovca. Nije vazan ulov, vec cinjenica da nista na svijetu nije ljepse od radjanja sunca iznad sase, od zubora vode i mirisa prirode.Ribolovci su, uostalom, jedina bica koja su sigurno srecna i nakon smrti. Jer crvi i gliste, njihovi poznanici iz rane mladosti, zauvjek ostaju sa njima.
Zadnja izmjena: Seha, dana/u 26 sij 2007, 15:49, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 26 sij 2007, 15:23

Uhhhh...ovo ko Rat i Mir :wink:


Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Post Postao/la Mujacic Mirza » 26 sij 2007, 17:55

Uh..............!
Da je lako nije lako , a da je tesko jeste ....
Seha dobro ga ti napisa
Srecom ja ti nemam ti problema , treba da se zahvalim bogu sto mi dade ovakvu zenu kao sto jeste , ne samo da razumije moju strast i opsjednutnost o ribolovu ,nego je i ona sama samonom postala takva!!
Ali kao sto Svirac rece , porodica treba da bude na prvom mjestu , pa tek onda ribolov...Nebi mogao da zapostavim porodicu zbog ribolova , a tako isto i ribolov zbog porodice!
Jako se dobro sjecam sta sam puncu rekao kada sam mu prosio cerku , ako ikada ti je vratim znaces da je to bilo zbog ribolova (naravno ako mi stane izmedzu njega ) !
Posto mi je i punac sam riabar , odma je bio reko cerci , ceri nemoj nikada niti da pomislis da mu probas zabraniti ici u ribolov....
Tko da su te stvari odma u startu bile rjesene...
Poslije kada je moja supruga osjetila gust ribolova nastao je jos sladzi zajednicki zivot i narvno zajednicki odlasci u ribolov!
Kao sto sam na pocetku rekao , samo sam mogao sanjati da cu imati ovakvu zenu. Hvala pa mi je bog podari...
Zelo bi svima vama da imate uspjesan ribolov , ali takodze i uspjesan brak, a nek vam porodica bude na prvom mjestu...
Nek je bistro u ovoj 2007godini

zdravac
Početnik
Postovi:14
Pridružen/a:21 ruj 2010, 16:49
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la zdravac » 25 ruj 2010, 12:24

Tu ispada kao da smo mi ribolovci neki zli i sebični misleći samo na sebe.
Ajmo to gledati ovako. Biti ribolovac znači biti strpljiv i uporan al ne samo s ribom nego i sa obitelji, ženom, djevojkom... Koliko se mi god trudili oko neke ribe toliko se treba trudit i oko naših voljenih jer i njima treba pažnja. Mi ribolovci ne trošimo para na opijanja i skupe nepotrbne stvari koje na ne trebaju, mi provodimo dane u prirodi i sa svakom ribom mi osjetimo prirodu, zapravo dodirnemo prirodu. Sve je to divno i idilično ali ribolov ne treba biti opsesija nego zanimacija.
Moja priča ide ovako :
Kad mi je prvi put prijatelj spomenio da idemo u ribičiju ja sam bio uzbuđen tu noć iako nikad prije toga nisam lovi. I tako stvorila se ljubav, koja je trajala do moje druge velike ljubavi ( čitaj: cura ). E sad više nisam imao vremena za ribolov niti sam razmišljo o ribičiji nekih par godina. Nakon 3 godine veze postalo mi je sve kao da smo ja i moja cura iz nekih divljih voda skrenuli u mirne i sad tu lagano plovim, pa sam imao vremena i za druge stvari. Pođoh ponovo u ribolov, kupih ponovo pribor.
U početku bilo joj je drago što sam ribolovac, ali kak sam više išao i pričao joj o tome njoj je to više smetalo oi sad kad joj kažem e odoh ja na štuku, ona samo šuti i ljuti se jer kak meni može biti zanimljivija štuke nego 4 satno gledanje televizora s njom...
Pokušo sam je odvesti u ribolov međutim nije joj se svidilo. Pa smo se dogovorili da joj više neću pričati o ribolovu, niti je tražiti da ide samnom. Eto uvjek postoji rešenje... Bitno je biti i ribolovac u životu i svu tu stpljivost i smirensot usmjeriti prema životu...
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la rusko » 25 ruj 2010, 16:51

Ja sam to rijesio na jedan fin nacin...

Kenjala mi supruga kako ja stalno idem u ribu, bla bla... i ja joj na to jedan dan kad smo zaguzvali "hoces - neces" frku oko odlaska u ribu kazem - hocu ako ces i ti samnom... ovako ispada kako ja stalno bjezim od kuce, hajmo zajedno...

I razdragana supruga je to i uradila...

... i odvedem je na najekstremiju vodu u okolini, prosetala je samnom jednu kilometar i po kroz blato i komarce, bjezali smo zajedno od stampeda krava... jos sam je naveo na jedno mjesto gdje znam da se kriju zestoke stuke, pa kad je jednu vidjela, bacila stap i sakrila se u zbunje...

...od tada samo cujes "Bistro!" kada vidi da ja pakujem stapove <championvanja>
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la montana » 25 ruj 2010, 18:47

I ja sam svoju odveo jednom. Smrzla se, pokisla, izujedali je komarci, prepala se jelena i od tad ne ide samnom. Sto se ljubomore tice, na pocetku je mislila da idem u zenske, ali kad je skontala koje su to nedodjije, sad zadovoljno trlja ruke i ponosno kaze kolegicama:"Dobro je, moj ne ide po kafanama!" <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la senad » 25 ruj 2010, 21:49

Ja sam u fazi kad svojoj kazem:
"Hocemo li se sexati ili da ja idem u ribu?"
Ona odmah kaze: "Bistro ti!" :mrgreen:
Sala, sala. :wink:
Moja voli prirodu, ali ne uz vodu i tu je šlus - moja je "šta cu u prirodi kad nisam uz vodu?!", a kod nje je "jel' mora biti voda?"
Pokusavao sam, pokusam i danas ponekad da je povedem, ali ne ide.
Onda je bilo jedan period - "ti non-stop u ribu (sto nije tacno, ne zbog one sto je nama uvijek malo odlazaka), bla, bla,..." i svadja.Eh, sad je - SITIACIJA "A" - ja odoh, a volja ti da odem rahat i ti ostanes takva, ili SUTACIJA "B" - posvadjamo se, ja odoh, ja cu se kraj vode smiriti i neces mi na um pasti, a ti se kuci sekiraj.
Ko bi sa njima na kraj izasao...jos kad dodje klimax...uh...odoh na Zelengoru i ne silazim odozgo :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la Seha » 26 ruj 2010, 14:39

Psihologija burazeru !
Misljenja sam da se kao prvo u samom startu veze treba napraviti kompromis kako hobi nebi prerastao u bracni problem..
Ako njih relaksira kupovina novih cipela parfema, gledanje serija (il" sta ja znam sta je cija furka), zasto nas ribolov nebi bio instrument kojim punimo baterije kako bi se mogli hrvati sa svakodnevnicom..
Neznam za vas ,ali pretpostavljam da kad dodjete na vodu kao ja prebacite na off sve svakodnevne uticnice i tada se predate ulozi lovca.. Kada se taj instikt probudi u vama, i kad vise necujete buku civilizacije, tek tada cujete prirodu i to je poenta. Mene to nevjerovatno opusti i u trenu se jednostavno razmisljam samo o ribolovu u tim trenutcima. I zene imaju te momente. Zateknite ih negdje npr. uz neku seriju i pitajte o cemu se radi ,ako bude znala "pljuni me".. To je ono neko meditiranje zvano u narodu "baci mozak na pashu" ;) . Samo posmatranje vode je poznati fenomen i lijek za opustanje od svakodnevnice..
Vole i one vodu ,ali nevole osjecaj zapostavljenosti, jer ipak i dok su sa vama pored vode, i sve dok je vama instrument (stap) u ruci one osjecaju da su u drugom planu i to ih psihicki "tlaci".. Kad jos dodate tom filingu komarce mitskih velicina te druge "po samo njih opasne" baje koje se kao po pravilu motaju "samo" uz vodu tesko koju da privolite da sa vama podijeli te trenutke..
Ja samo mojom ekipom izletim tu i tamo svake prestupne godine na kampovanje i ribolov i bude nam super jer znaju da je to vrijeme na vodi u kom beskrajno uzivam.. Kao kompromis izletim i ja sa njima na mjesta gdje se one opustaju shoping ,shoping, shoping. To je taj kompromis sa pocetka price.

Evo sad pisem ovo i sjetih se ljetnog ribolova na Limu.. Prvu noc smo culi negdje tamo oko ponoci iskakanje sarana na suprotnoj obali. To prevrtanje sarana bi po pravilu (mogao si sat naviti po njima) isprovociralo veeelike somove koji su nedugo nakon toga dali u lov..
Ljudi to je jednostavno strasno slusati..
Sljedecu noc samo ja i Adi namontirali stolice u 5 do 12 otvorili po pivu i cekali onako u tisini "buku" prouzrokovanu ribetinama ..
Ili probudimo se, spontano se kuha kafa, sjedimo pijuckamo kafu i suteci slusamo tisinu i budjenje novog dana..
Te momente nedam nikome ma kako i koliko sentimentalno bio vezan za tu osobu.. Neko moze misliti da u svemu tome ima egoizma...... I ako ga ima potrebna je i nama nasa serija soping il nesto trece ;)

Ribolov me jednostavno cini boljim covjekom .
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la montana » 26 ruj 2010, 19:38

Ovako te citam Seha, ovo sopingX100000000. Jednom sam isao na kompromis, prvo soping, a onda meni pola sata sumraka. Ogromni soping centar, ja bio 2 sata s njom, a onda usao u Bass Pro shop i tu bio 2 sata, te se vratih zeni i stajah jos ko zna koliko. Sjecam se da sam 2 put isao u WC dok je ona probavala krpe... Napolju pao mrak i odavno nema ribolova, a na razglasu javljaju da je 5 do 9 i sve se zatvara... moramo izaci. Ona rece e haj'mo sad tebi u ribu... Kompromis? <neshuribu>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la Seha » 27 ruj 2010, 12:26

Kompromis bi trebao biti obostran ;)
Ko prekrsi dogovor na hljebu i vodi 5 dana <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la angler » 30 ruj 2010, 06:38

senad je napisao/la:Ja sam u fazi kad svojoj kazem:
"Hocemo li se sexati ili da ja idem u ribu?"
Ona odmah kaze: "Bistro ti!" :mrgreen:
Ja prvo moram "zasluziti" odlazak u ribolov :mrgreen:

Samo mogu ovo reci... koji god dio pribora mi se bas svidio zena je bila inicijator da kupim. Citiram...Uzmi bolan, nestace pa ce ti biti zao! :wink:

Valjda "zasluzujem" <valjanjeodsmijeha>

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Koliko pecanje utice na porodicni zivot?

Post Postao/la @ldin » 12 lis 2010, 23:10

mojoj nikad nije smetalo navikla je od pocetka dok smo se zabavljali da sam negdje po planinama il nesto i posao mi je bio takav dugo godina da sam vazda odsutan . Jednom je isla samnom u ribu i sve je super bilo dok nisam zakacio jednog malo jačeg škobalja bukvalno je skakala po obali kao ono riba riba , štaš cura iz Zlajine zgrade heheheheh precutio sam ... kad sam zakačio drugog, a ona opet ovacije i pobaksuzluku ode , spade mi riba aaaaaa majko moja mila sve sam skino odozgo i hebo i ribu i sve na kamaru , to joj je bio i prvi i zadnju put ..... nije vise isla samnom...... onda sam pravio velike pauze , zbog tempa zivota i planova koje sam si zacrtao i jednostavno obaveza ...sve do ove godine kad imam vremena na pretek i stvarno visim na vodi od jutra do sutra , i ne...sere mi još nista za ribu , vidi da mi je dobro jeli al zato kaze ako nisi u ribolovu onda si za racunarom i opet ribolov forumi itd jbg.... kad malo bolje razmislim i upravuje ... samo joj to nemojte reci.....
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Filozofiranje o ribolovu i dogodovštine iz ribolova”