Sezona 2011

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Sezona 2011

Post Postao/la Žiko » 15 ožu 2011, 21:55

Evo zdravo svima,

zima je bila duga ali želja po ribolovu je bila sve jača, i tako sam se odlučio da napravim jednu kampanju od 6-7 dan ovaj put sam si odabrao jezero Zajarki kod Zgreba. Pet dana je puhao vetar severac uz temperaturu -1 do -3. a petu noč mi je jezero nažalost smrzlo(-8) da sam morao neke od sistema i pokidati a za druge sam uspio polomiti malo leda pa jih izvaditi.
u pet dana imo sam tri griza od toga dve ribe u saku a jednu sam izgubio u granju(sigurno je bila največa ;) ).

a evo i nekih slika:
zajarki 2011 006.jpg
zajarki 2011 002.jpg
zajarki 2011 001.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.


Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Žiko » 15 ožu 2011, 21:57

zajarki 2011 018.jpg
zajarki 2011 016.jpg
zajarki 2011 010.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Seha » 15 ožu 2011, 22:08

Bistro Ziko za ovaj extreme carping ;) Prekrasne ribe.
slika

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la labud » 15 ožu 2011, 23:52

Ma tiko King lovi ko na traci komade
Bistro

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Sezona 2011

Post Postao/la masterbih » 16 ožu 2011, 01:20

Bravo majstore, prelijepe slike i ribe..


Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Žiko » 20 tra 2011, 08:07

Zdravo,

lud ribolov u prolječe na Šumbaru:
13,300kg - gamarus.jpg
17kg.jpg
20,200kg - gamarus.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Žiko » 20 tra 2011, 08:09

2011 036.jpg
2011 032.jpg
16,100kg - peanut.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Žiko » 20 tra 2011, 08:11

2011 070.jpg
2011 071.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Žiko » 20 tra 2011, 08:13

P4125841-1-copy.jpg
P4125843.jpg
P4135867.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Žiko
Štela
Postovi:69
Pridružen/a:16 pro 2009, 10:42
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Žiko » 20 tra 2011, 08:20

2011 047.jpg
2011 004.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Sezona 2011

Post Postao/la scorp » 27 tra 2011, 12:30

Dočekao i ja dan da posjetim svog prijatelja Svena na jednoj od voda u Hrvatskoj, tačnije na jezeru Tribalj. Ta kampanja je za mene bila i previše posebna da je ne bi podijelio s vama. Mislim da ideja o Triblju proizlazi još od prošle godine kada sam ja njega ugostio na Pelagićevu. Znači ribolov na Triblju je ideja i plan već duže vrijeme, tako da su i pripreme odrađene detaljno, bez i jednog propusta..
Kako smo jedva dočekali taj dana već oko 17 sati u cetvrtak sam krenuo prema Zagrebu gdje smo se našli.U 3 u noći dolazimo na Tribalj gdje ćemo boravit do ponedeljka, negdje do podne. Malo po noći obilazimo pozicije i pričekamo do 6 sati kada budimo uvijek raspoloženog gospodina Mikija (Hvala Mikiju na svemu) koji radi u domu.
Već oko 7 smo na poziciji (ne koju smo mislili već pozicija do nje). Pozicija je za ovo doba godine odlična i nalazi se na samom rubu u plići dio koje vodi do mrijestilišta obraslog šumom.

...naša pozicija....
slika


....sa desne strane mrijestilište koje zalazi debelo u šumu i tvori jedno močvarno područje....
slika


Sa prvim zrakama sunca u mrijestilištu počinje lom! Mrijest u punom jeku. Prizor je prekrasan. Vidimo na desetke velikih ribi u ovom slučaju mužjaka koji rade krugove na površini i tako oplođuju ikru. Davno sam vidio mrijest šarana ali malog....ovo je bilo nešto posebno. Doduše imali smo male upitnike nad glavom kako će ispast ovaj naš ribolov.
Umorni do bola nabrzinu postavljamo štapove i zabacujemo na boile iz kojekakvih dipova, balansirane sa popupicama, te krećemo u postavljenje kampa.
Odlučujemo hranit tek poslije podne, a prvo malo odspavat. Za vrijeme odmora nismo imali nikakvih akcija i krenusmo nahranit sa laganih pola kante primame što partikla, peleta i boila. I tako prođe cijeli dan da nemamo ni poteza tek prije noćnog spavanja Sven ima griz. Prekrasan golać 11+
slika


Taman zaspemo kad počinje dar mar kod kod mene. Griz na koji sam od uzbuđenja istrčao u dvije lijeve papuče. Nažalost svoju prvu ribu van BiH gubim pod nogama. Do sljedećeg griza spavali smo sat i po kada imam strašan run kojeg ja mislim dosad nikad nisam čuo.Ni sam ne znam kako već sam bio vani i drilao ribu.. Pita me Sven da li mi šta treba iz šatora i na to mu odgovoram da mi ne tu principu ne treba ništa osim što ništa nisam stigao uzet, pa bi bilo lijepo da mi doda papuce i lampu, hehehe. Eto takav je to run bio. Nakon odlične borbe konačno dobivam svoju prvu ribu van BiH. Golać mrvicu do 13kg
slika
Grizevi su se redali svakih sat i po do dva vremena i svi na moje štapove.

Nekako kao da smo se dogovorili ujutro grizevi kod mene prestaju, a počinju kod Svena. Ujutro od 6 sati on ima ribu. Za ovakav dril i ovakav pogled budio bih se svaki dan sa zadovoljstvom
slika

slika


Taj dan nam je riba dobro legla i dobivamo dvije lijepe ribe, amura, i neke manje ispod 10kg.

slika


slika


slika
]


Kao po starom dobrom običaju, sa dolaskom noći i meni dolaze ribe.
slika


Sljedeči dan je prošeao u nizu manjih riba koje smo izvadili i nekih večih koje smo izgubili te obilazak nekih mojih prijatelja sa Triblja i ljudi koje sam do sada poznavao jedino preko monitora.
Zadnje jutro i konačno dobivam priliku osjetit ljepotu Triblja u samu zoru uz dobar dril.
slika

....prekrasan ljuskaš za kraj jedne za mene posebne kampanje na posebnom jezeru Tribalj...
slika

Nakon toga, u petak poslije podne povratak u moju Bosnu, sa prekrasnim prizorima Triblja koji mi se neprestano vrte po glavi i prolaze pred očima.

Na kraju samo da napomenem da su se od HM boila najbolje pokazale bird boila (crem med), a također nije posustajala ni fish boila sa kombinacijom voća i smrada. Element Baits boile Fruty Mix i GLM su bile jedine kupovne boile koje smo imali kod sebe (očekivano, šta drugo kupovno može biti kod člana Element Baits Team-a, hehehe) i odlično su se pokazale.
Ukupno smo imali oko 25 riba, što je odličan rezultat s obzirom da je šaran bio u mrijestu i da su ostale ekipe (među kojima je bilo mnogo takmičara koji su baš u to vrijeme radili trening za slijedeće kolo lige koje se održava baš na Triblju) imale maximalo po 2-3 ribe u 3 dana ribolova. Samo jedna ekipa je uspjela upecat 7 riba. To dovoljno govori kako je riba radila tih dana.

Dani provedeni na ovakvoj kampanji su posebni dani koji se pamte kroz život. Provedeno vrijeme na vodi sa prijateljem, na jezeru kakvo je u Triblju i ljudi koji ga vode je jednostavno neprocijenjivo.


Zahvalit ču se Svenu na svemu i jedna velika zahvala ljudima sa Triblja, vidimo se ponovno što prije...

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Seha » 28 tra 2011, 00:13

Lijepe ribe momci svaka cast i bistro :wink:
slika

Avatar
adi
Predsjednik U.G. "Bistro!"
Postovi:1228
Pridružen/a:18 vel 2007, 10:50
Lokacija:sarajevo
Kontakt:

Re: Sezona 2011

Post Postao/la adi » 28 tra 2011, 10:30

Bistro!!!! scorp, bas i ocejfio, nek je ovako bistro i ubuduce....
slika
ja sam inace po riboispovjesti sarandzija

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sezona 2011

Post Postao/la Seha » 29 tra 2011, 13:23

Evo za upis jedna riba uhvacena prije par dana. Super vrijeme samo kratak sa vremenom lovio samo jednu noc.
vlcsnap-2011-04-22-11h13m20s71 - Kopi.png
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

scorp
Prava Štela
Postovi:128
Pridružen/a:23 ožu 2010, 12:32
Lokacija:Breza
Kontakt:

Re: Sezona 2011

Post Postao/la scorp » 29 tra 2011, 14:16

Lijepa riba majstore. Svaka cast.
Pozicija izgleda jako lijepo, bas po mom ukusu.
Bistro!!!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”