Lov mladice.

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:
Re: Lov mladice.

Post Postao/la diver » 28 sij 2010, 16:02

Pa Rusko prosle godine smo i to probali na nekim udarnim mjestima ,nesto se ribe i uhvatilo a nesto bogami prekinulo poprilicno jake predveze :mrgreen:
Jedno je sigurno a to je da je Una sigurno zhatjevna rijeka sto se tice lova mladice strimerima.
Odmah u startu se mora imati nekilo razlicitih predveza sa razlicitim otezanjima.
mislim da je ljeto idealno za lov ,mladica u vecer izlazi cesto na povrsinu i tu lovi kedere,vodeci se sa ovim tako se i koriste strimeri do 10-12cm duzine ,boja razlicitih ,recimo mom prijatelju je ribu donio strimer kojeg je napravio na moj nagovor a radi se o RH dekoru sa pomalo svtlucavih trakica .
Mislim da ce ove godine ribolov na mahac na Uni biti pravi hit (s obzirom na vec sad rezervisane termine.
Izdvojio bih jednog od boljih nusicara u ovom djelu EU sa kojim sam imao cast loviti i koji mi je ukazao na neke stvari koje je neophodno uciniti da bi se ulov mladice ostvario na zahtjevnoj vodi kao Una.
Opet sa druge strane ovdje imamo velik broj riba u vodi posebno u reviru gdje eksperimentisanje sa priborom,strimerima i ima smisla jer je velika vjerovatnoca da cete sa vode sa lijepom fotografijom kraljice nasih voda :wink:
Evo jedne ljetnje fotke i majstora M. Mauria u ocekivanju top vremena :wink:
slika
Bistro


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la rusko » 28 sij 2010, 16:36

Hvala na savjetu Diver. To za tipete sam kontao, jer nije mala sala izvuci kapitalku... mislim da bi ovi sto se koriste za kraljevskog lososa ovdje u Skandinaviji bila dobra alternativa jer i losos je borac samo takav. Razlika je jedino na kojim dubinama i koje kombinacije tipeta koristiti kako bi se muha najbolje prezentirala. a tu bi bilo dobro znati koje dubine i u kojim brzinama vode su aktuelne (na kojima grize), medjutim to je vjerovatno nesto sto se treba skontati iskustvom... Sjecam se da dok sam kao klinac ronio po Vrbasu imao sam priliku da vidim mladice dobro skrivene ispod stijena... tu je problem, bjeze "na sigurno" i od stijene oderu bilo koji tipet... a naravno i mrcine su... Drugi problem je zimski period - velika hladnoca i oprema za musicarenje nisu bas veliki frendovi, tako da to sto kazes - ljetne noci su alternativa.

Za streamere mislim da imamo vec par komada koji bi mogli proci... vidi ovdje, smo ja montana, seha i angler razvukli neke ideje, pa ako vidis nesto korisno ili blesavo, ubaci komentar:

http://bistrobih.ba/noviforum/viewtopic ... 5&start=60

U svakom slucaju razvijanje musicarenja na tako veliku ribu bi moglo znaciti zestok priliv zainteresovanih... Inace mi se Svedi zale da su culi kako su u Bosni male ribe (misle na potocarke)... Je li ok da prebacim koju od ovih slika na jedan svedski SR forum? Da malo napravimo marketinga?

P.S. sta se podrazumjeva pod "RH-dekor" (Raffaela Hönel??)
slika slika

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Lov mladice.

Post Postao/la diver » 29 sij 2010, 12:20

pozz Rusko.
RH dekor je dekor crveno bjelo i uz nekoliko dodatih sjjnih trakica super za mladicu,danas cu uslikati neke moje strimere pa ih postavim tamo na temu.
Sto se tice prebacivanja slika na neke od Svedkih foruuma ma samo udri kolega al ako moze barem ih potpisi sa mojom web adresom koju imas u mom profilu(hebiga dosta sam reklamirao druge :mrgreen: )
Da mladica je riba koja izuzetno voli dubinu al zato je uljtnom periodu dobro traziti na povrsini,kao sto sam i opisao u predhodnom postu.
Evo jedan snimak iz doooobre dubine oko 12m
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n_KK9JMEoXU[/youtube]
pozzzz

Avatar
elcha
Piskaralo
Postovi:252
Pridružen/a:10 svi 2010, 21:26
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la elcha » 07 lip 2010, 11:54

ovo je velika riba
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ghCZqNbKEcI[/youtube]
bolje los dan u ribolovu, nego dobar na poslu...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la rusko » 07 lip 2010, 12:28

:shock:
Za ovakav komad rijec "riba" ima umanjeno znacenje...

Onaj pokusaj dizanja ribe pokazuje da su u pravu u Mongoliji kada ne dozvoljavaju dizanje taimena rukama vec samo u "nosaljci"...
slika slika


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la montana » 07 lip 2010, 13:00

Ma osim kolijevke, trebaju ti 2 hamala i dizalica. Odokativno ovo je 20+ a kazu 50+ svejedno, a zivo i rita se. Da sam ljubomoran, jesam. Ipak kapa dole ovom ciki!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la montana » 19 kol 2010, 18:22

Ljudi. Lovio sam mladice na Uni i oborio sam svjetski rekord u spadanju i ispadanju mladice iz ruku. Bilo je dosta aktivno, ali se ponesrecilo da nisam uspio ni jednu uzeti u ruku, a bilo je uboda trokuka u 7 od mojih 10 prstiju. U jednom slucaju je cak i varalica otisla s ribom. Konacni bi rezultat bio 1 velika pastrmka i bezbroj onih koje su spale. Ipak cestitam lokalnim ribarima (Kiziju posebno) i ribocuvaru Taciju na zalaganju i rijecima utjehe. Cestitke ribarima sa Une za upravljanje vodom i trudu za ocuvanju ove nase vrste.

Bistro
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la zlaja » 19 kol 2010, 21:13

Neće one mušičavim u ruke :grin: ozbiljna je to riba 8)

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la rusko » 19 kol 2010, 21:32

Ama da je Monty probao na muhu bilo bi... vidis da spominje neke trokuke i varalice, znaci varalicario je...

odao se porocima <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Lov mladice.

Post Postao/la angler » 19 kol 2010, 22:02

A mi se toliko trudili oko strimera, stapa, snjura.... e moj Rusko, vidi sta nam Monty uradi iza ledja. Ili je lovio tuba strimerima pa zato trokuke :wink:
Ovo ja pokusavam izvaditi nemilu situaciju <valjanjeodsmijeha>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la rusko » 19 kol 2010, 22:13

Sta ces, bio covjek dugo sam medju njima pa posusto pod grupnim pritiskom... <valjanjeodsmijeha>

ali do godine mora da se zbijemo u zdruzene redove ;-)
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la montana » 19 kol 2010, 23:27

Heeeej, polako ljudi. Ovo je bilo nocni lov i u kanjonu, na veliku "mamu". Bilo je sitnijih komada na nimfu, a strimeri su u fazi izrade, a snjura i materijal donirani u istrazivacke svrhe. Ocekujem neke rezultate uskoro. To sto sam se nagrdio na trokuke je samo dokaz da nisam od varalicarskog kova <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

riverwolf
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:31 pro 2008, 09:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la riverwolf » 01 lip 2011, 14:38

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rp1AzLAP7KQ[/youtube]
slika
Sana,Una
jaran na obuci,jedan dan naucio bacati,koja rijec o pristupu/tatkici i ulovi je kao neki stari barba(Elez krkusa)
oma je isla nazad,zato je malo fotka ruzno ispala <idila> <djed> :135: joj bilo nam je pravo dobro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la zlaja » 02 lip 2011, 22:17

Čestitke na otvorenju sezone,neka je berićetna-Bistro

riverwolf
Početnik
Postovi:11
Pridružen/a:31 pro 2008, 09:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lov mladice.

Post Postao/la riverwolf » 04 lip 2011, 23:42

hvala jarane
slika mladice je od prosle godine a snimak od ove,slucajno naidje pri lovu pastrmke
usput je doso i ovaj vuglsin
slika
BISTRO SVIMA U NOVOJ SEZONI:
PUNO RIBE SVIMA ZELIM I TO ONE STO KIDAJU I PETLJAJU TROFJEKEEE :135: :879798:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”