Stap za manjih rijeka i potoka

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 16 stu 2011, 22:18

Eto rjesenja. Sta ce ti flauta kad su ti obje ruke zauzete mahanjem? Ta postarina, i jos ako te Svedi ocarine, fakat je najbolje da sam dodjes po njega. Ipak drugacije je da ga ovamo probas, pa ako imas zamjerke vrati im ga na doradu? Svakako im je fabrika odmah na sastavcima 4 najbolje rijeke u Montani, a odmah pored ima jako lijep kaubojski saloon za "sredjivanje ribolovnih utisaka". Taj gradic (Twin bridges) na grbu ima kombinaciju motiva iz musicarenja i kaubojskog zivota.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la rusko » 16 stu 2011, 22:25

Znas i sam da odavno mozgam o toj soluciji... Mozda bi se jedan "produzeni vikend" dobro isplatio ako bi se napravila jedna fina nabavka opreme... kako vidim po internetu, cijene su kod vas jos uvijek veoma nize nego ovdje narocito zbog razlike valute.
Koji bi period bio dobar za takav poduhvat?
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 16 stu 2011, 22:42

Hebiga, hladno je sada i ima snijega, ali moze se uvjek naci dobrih kota. Ja inace lovim do Nove godine vecinom na nimfu, a moze i strimer, nakon toga voda zaledi uz obalu, pa se dere snjura i malo je klizavo, a led ne drzi superteskase...provjereno!!! <jelmekotrazio>

U ovo doba godine, pa sve do proljeca je jako dobar lov Steelheada i lososa, mada ovi drugi nece jos dugo. Jake lokacije su Lewiston-Idaho i Olimpic Peninsula u drzavi Washington, a to sve je relativno blizu Montane. Taman da mi malo das instrukcija iz tih "teskih" kategorija!

Proljece je OK. Ako led ne otopi, imam kotu (tailwater) iz nekog jezerca, ona manje ledi, mada bude dosta ribara jer nemaju gdje drugo. Ta rijeka se zove Beaverhead. Stavljao sam negdje slike sa nje. Puna je potocare, a ima nesto i kalife, mada nisam nikad uhvatio ni jednu. Kalifa je C&R, mada je potocara satare.

Ostatak godine... eh to vec nije za produzeni vikend, nego za barem jednu sedmicu.

Samo reci kada i nije problem, a za narucivanje cemo nesto srediti. Ako ces da ti se pravi stap, racunaj da im treba mjesec i po.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la @ldin » 16 stu 2011, 23:44

čestitke na prinovi :grin: <championvanja>
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 16 stu 2011, 23:49

Hvala musicaru nas! <flag> <flag>

Da ga u rahatluku probamo skupa... <championvanja>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la Kovach » 17 stu 2011, 00:52

Drug i ja se pridruzujem cestitkama. Da ga u zdravlju i rahatluku koristis i mnogo ribe na njega ulovis!

BISTRO!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 17 stu 2011, 02:05

Evo ga Kovach! Za Doljanke! <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la angler » 17 stu 2011, 06:18

Rusko, ako se odlucis za LT i to bez potpisa, nista ne brini, ja cu trknuti do Montane po njega. <valjanjeodsmijeha>

A to ce biti garant kad se sastanemo na Jablanickom. Nego neka Senad obavezno ponese one skolske komplete <jelmekotrazio>
rusko je napisao/la:Angler... zasto ne #8 umjesto 9 ili 10? Po nekom mom iskustvu zabacivanje sa tim klasama se ne razlikuje bas puno... sa #8 mozes fino i daleko zabaciti na jakim vjetrovima, lakse ti je naci dobre snjure (ako ne grijesim cini mi se da je veci izbor snjura u odnosu na #9 i 10), prezentacija muhe je bolja (subjektivno misljenje, naravno) a Sage stap te klase moze izvuci mladunce kita... i osjecaj ribe na stapu je puno bolji na #8...
Prvo ova osmica koju imam definitivno nije za vjetra iako je "fast". Ukupno 5 snjura probano i isto ponasanje sa svim. Polegne ko psenica. Sa tonucom snjurom najgore. Sto se tice izlaska na kraj sa ribama tu nije problem, ima dosta snage u donjem dijelu, a na to toliko i ne gledam, jer cesto kazem...u situacijama sa "azbahama" nije do stapa vec je do mene.

Zasto 9#, a ne 8#? Volio bih da jos neko da svoje misljenje o necemu sto mi je zvuci vrlo neobicno.
Jasuci po raznim "slanim" forumima i razgovarajuci sa covjekom kojem je 90% ribolov na moru, svi su misljenja da postoji velika razlika izmedju klasa 8 i 9#, za razliku izmedju 7-8# i 9-10#. To je konstatacija vecine, a razlog zasto je tako ne znaju.
Preporuke svih "slanih musicara" za vjertovita podneblja su devetke, minimum, zavisno na koje azbahe se ide. Posto nemam mogucnosti probati na vjetru i izabrati sta mi najvise odgovara ne bih da napravim gresku kao prosli put pogotovo na sumi kao sto je Xi3 ili njegov predhodnik Xi2, kome cijena ne spada iako je davno "zastario".

Probao sam Montanin 10#, za mladice, ono sto se kaze iz ruke. Akcija mi se svidjela ali potezak za duze mahanje tako da spadam na klasu ispod.

Jao...offirah post za 8 klasa <valjanjeodsmijeha>

Vidi Monty kako tvoj stap donese radost i zivost musicarskog entiteta :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la rusko » 17 stu 2011, 07:12

Ko kaze da #10 nije i za manjih rijeka i potoka... Znam ja jednog koji peca sa dvorucnim duzine 15' klase #10 u zbunju jednog potoka (jer mi je to bio jedini moguci nacin da se "protegnem" do zanimljivog mjesta i da vidim sta se to tamo izbacuje) <valjanjeodsmijeha>

Najbolje je skontati sebi stap i snjure koje covjek zeli imati, bez obzira sta drugi misle... jer u suprotnom imas onaj fenomen koji se pojavi pri svakom losem zabacu - "A sto ne uze onaj... ovo mi se sad ne bi desilo"... "kad vidim onog Ruska objesicu ga za prvo drvo sa ovom njegovom #8..." :135: ...itd...

Susret moramo organizovati... bojim se poceti planirati previse, jer znam sta me sve ceka sljedece godine na poslu tako da sumnjam da cu moci puno toga realizirati... ali bicemo u kontaktu ;-)

Nego, da nije neko od vas imao priliku probati SAGE One? Iskustva?
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 17 stu 2011, 16:33

angler je napisao/la:Rusko, ako se odlucis za LT i to bez potpisa, nista ne brini, ja cu trknuti do Montane po njega. <valjanjeodsmijeha>

Jao...offirah post za 8 klasa <valjanjeodsmijeha>

Vidi Monty kako tvoj stap donese radost i zivost musicarskog entiteta :grin:

Pazi se ti njega Rusko. Meni je neki dan otvoreno priznao da se tesko moze suzdrzati, pa da pripazim stap... Moradoh ugraditi u blankove onaj saranski alarm. Kad ga Angler pogleda cuje se "pi... pi... pi", a kad podje rukom "pipipiripiripi"! LT on sanja, a nikako da dobije odobrenje nadleznih (zena). Kako ce dobiti, kad opere samo case i pokoji tanjir, a i tu ostanu fleke <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha>

Neka si offirao, meni je drago da se malo raspricamo, pa makar sam "morao" nabaviti LT-a <jelmekotrazio> Sto se Offa tice, to smo rijesili. Samo na kraju kazes "KLIJEN"! <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la AlaS » 17 stu 2011, 19:37

Drug moj preko bare nek ti bude sretan i hairli ovaj novi stap i da te sluzi narednih bar 50 godina,bistro
slika
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la angler » 17 stu 2011, 22:07

Ma nekako mi je lakse "drugog optuzivati da sam gresku napravio". Ovako sam sebi nakon svakog zabacaja samar opalim <12345> :135:
A i ne treba napominjati ako se sastanemo da nece biti mahanja , makar na bjelice. Jos kad bi se zakacio kakav "sarancic" eto trke obalom :mrgreen:

Monty, samo da znas da je taj potpis na stapu bas viska...ne znam koji te :twisted: tjero da ga stavljas <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha>

Nego de ti nama svoje utiske...onako detaljno kad se sta ulovi :wink:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 18 stu 2011, 07:01

Utisci idu cim se steknu uvjeti!

Alase ti ides sa nama od teferica na Jablanickom definitivno! Musicarenje ne boli... puno. <jelmekotrazio>

P.S. Potpis je samo da ne bude zabune i "slucajnih" zamjena pribora sa tamo jednim! <valjanjeodsmijeha>
Zadnja izmjena: montana, dana/u 18 stu 2011, 07:12, ukupno mijenjano 1 put.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la rusko » 18 stu 2011, 07:12

Kakvi uvjeti...?!?

reci ti nama kako on mirise,
kako mu se blank pod oznojenim prsticima osjeti...
koji ton prstenovi rezoniraju...

prica li... sta kaze...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Stap za manjih rijeka i potoka

Post Postao/la montana » 18 stu 2011, 07:24

Mraz -2 stepena i vjetar, a sve na jezeru sa saranima. Nije bas oprema za ovoga. Izbacaji su pristojni u zavjetrini, a rolanje odlicno. Riba nije suradjivala i legla na dno negdje na sredini jezera, pa ne mogu da opisem taj dio. Cekam neke popravke na kamionu, pa pravac Montana da probam u normalnim uvjetima, na rijeci. Muzika je tiha, a polaganje na mirnu vodu jezera izgleda fenomenalno. Mislim da imamo hit bas za ono sto sam namjerio, a to su BH rijeke koje teku pod krosnjama drveca. Sad da je kraci 20cm mozda bi bilo bolje, ali sa ovom duzinom je malo univerzalniji. Svidja mi se pluto na drsci. Stap je njezan i meksi, pa bih ga ubrojao u kasno-ljetni i jesenji pribor i nizi vodostaj sa sitnom suhom ili midge nimfama #18 do #24. Snjure odlicne, fasciniran sam. Samo treba malo vjezbe da se uskladimo LT i ja.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”