stap za varalicarenje

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la montana » 10 sij 2012, 10:19

I musicari moraju i skinuti rolu i skinuti muhu. Ne treba da bude mrsko, jer opasnost da se polomi ili osteti stap se smanjuje na minimum. Te futrole se mogu i napraviti po sistemu "uradi sam". Ja sam par puta experimentisao sa
PVC cijevima, koje oblosim platnom i dodam remen kao za pusku. Samo ti fali da prisijes markicu Shimano ili Sportex i eto dobrog biznisa. <ameri>

Sto se tice provlacenja virble kroz prstenove, vecina se moze otkopcati na obje strane. Znaci pronadjes minijaturnu halkicu, po mogucnosti koja lako prolazi kroz prstenove, nesto slicno kao sto musicari koriste da vezu leader za tippet (vidi u temi o musicarenju u izlaganju prof. Anglera). Tada mozes kaciti virblu direktno za tu halkicu ili navezivati predvez, kako to rade musicari. Tako se osnovni najlon ne skracuje, a i manje cvorova se veze na vodi... ma ja samo razmisljam naglas, ali vrijedi probati.

Ono gore oko tube, ako ti je mrsko skidati rolu, mozes izmjeriti lokaciju role, pa usjeces kanal od donjeg dijela do role ili cak da uzduzno prepolovis cijev i jednu stranu spojis sa tri baglamice, a drugu vezes kaiscicima ili na onaj "cicak". U ovom zadnjem slucaju olaksas sebi i mozes fino tubu oblijepiti iznutra recimo janjecom kozicom ili necim da se stap ne struze o zidove cijevi. Ma ima tih varjanti koje sam koristio i svaka fercera.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la edoA » 10 sij 2012, 16:12

@montana. Super prijedlozi. Ova sa malom halkicom mi se nekako naj vise dopada. Sigurno mislis na ovako nesto klick

@BcRich absolutno si upravu, a ma bas sve sam sebi postavljas kako ti srce zeli. Navodis jedan slucaj sto su pravili stap u n sadu ili u beogradu, bas na to sam konto. Upravo me cudi, sto se s time raja ne bavi u BiH ?
Evo, pa malo prelistaj te:
http://www.rodbuilding.org/photopost/
http://rutenbauforum.de/rodbuilding/gal ... ortal&sid=

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 10 sij 2012, 16:57

Ja nemogu zamisliti pecanje bez dvije gumice za kisele paprike :mrgreen: sve futrole poklonio jaranima...ja to jednostavno nemogu sklapati i rasklapati,moj nervni sistem to nemože podnijeti...

BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la BcRich » 10 sij 2012, 17:06

i ja isto naviko na 2 je gumice ,one deblje za kosu,,,nemoj dzaba .....hihihihi.....mada su te futrole kud i kamo bolje.......

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la edoA » 10 sij 2012, 17:11

E zlaja, a kako bi ti radio nervni sistem kad ti puca stap zato sto mu je faliala fatrola :456:

A ja jednom bio sa rajom, sto ubacase stapove u gepek ko da su klade, e tu ti je fatrola zakon, ili lemaj budale :135:


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 10 sij 2012, 17:19

Mi se vozimo u autu a štapovi u gepeku skaču i zveče udarajući jedni od druge...reko čuj miline što zvekeću-idemo na pecanje :grin: a kad sabereš cijenu štapova skuplji od auta :456: ja imam teoriju da što manje pazim duže traju štapovi,čim neki štap krenem paziti,brisati,spremati u futrolu itd. ja baš njega nekako slomim...teorija je do sada pokazala se uspješnom...gumicom spojim sekcije i obavezno bacim par metara najlona kad krenem kući, e to sa najlonom sam precizan ko švabo-obavezno poslije pecanja otkidam dva-tri metra...

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la montana » 10 sij 2012, 18:23

E bas tako neke halkice i mislim da nece biti problema za provlacenje. Iskreno, ove varalicarske i ja ili vezem gumicom ili ih onako cijelom duzinom okacim na nosac na plafonu auta. Uslikacu to kad se vratim kuci.

Ipak, Zlaja rece da kida malo najlona je i preporucivo, posebno kad si imao vecih riba ili panjeva na stapu, jer se najlon isteze i osteti, posebno na cvorovima.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la AlaS » 10 sij 2012, 19:31

Ovo je zakon.....i nije opste problematicno pakovati ,sve je stvar dobre navike :grin: ,bistro
slika
slika
Bistro

DOX
Prava Štela
Postovi:112
Pridružen/a:05 tra 2011, 13:23
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la DOX » 10 sij 2012, 20:59

Mirza dobar torbak <titinpionir>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la angler » 10 sij 2012, 22:16

zlaja je napisao/la: što manje pazim duže traju štapovi...
E ovo je fakat, po zakonu baksuzluka, tacno. Ha mu titram "bijele bubrege" znam da ce mu se nesto desiti :grin:

Za nekoliko min futrola gotova, a dobra za omlatiti grabuljase po ledjima :grin:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G5c3TKMy18o[/youtube]

Dobra zastita je, umotani stap u duze deblje platno. Skines sa stapa i u dzep. Ne mislim na extremne udarce tipa stajanja na vrh ili zatvaranja gepeka mada i u tim slucajevima moze pomoci dosta. Grafit (mislim na kvalitetnije stapove sa manje smole u blanku) je krt i ne trpi udarce tipa "cvoka ili cvrga", mlataranje po granama, lupanje po kamenju, klepanja metalnih varalica, a to su najcesci razlozi sto nam stap nekad poslije pukne bas u trenu kad zamaramo ribetinu pa mislimo da smo Nessia iz Loch Nessa zakacili. <ribarcina>

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la ruba » 12 sij 2012, 22:17

naletih na ovaj stapic,prelijepo izgleda ali ovu marku stapa neznam
http://www.fishingtackle24.de/product_i ... Steckruten
zlaja znas li ti sta o ovoj nekoj QUANTUM firmi
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 12 sij 2012, 22:25

USA firme zebko,Quantum...sa tim basisti pecaju...druže sad vi prave lijepo,koji god da katalog otvoriš razmekša dušu od ljepote...
Kad opet odeš u švabiju uđi u dućan i prodrmaj par štapova,pošto si već uhodao tog smuđa znaš što ti treba...

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la edoA » 12 sij 2012, 22:28

Sad da ti opisuje ovaj stap ili tacno firmu Quantum ne bih znao, al da umiju da naprave ribolovacki material su pokazali sa ovom masinicom:
http://www.fishingtackle24.de/product_i ... rontbremse
Ima lik koji vadi na nju somove, pa je sa njom jako zadovoljan, kaze; nepoderljiva.

P.S. Sto se tice fishingtackle24.de imam dobra izkustava sa njima. Ali nemaju svu robu u trgovini, nego naruce po potrebi.

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la ruba » 12 sij 2012, 22:42

bas ova trgovina u karlsruhe je blizu mene par ulica,trebao bi tako uradit zlaja imaju mnogo lijepi stapova.za ovaj kazu da je brze akcije koliko sam mogao skontat u texstu.a izgleda je japanac ima slicicu japanske zastave na sebi.
edo mene stap interesuje,a i nesto o firmi normalno :grin:
Ruba Vobleri

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: stap za varalicarenje

Post Postao/la zlaja » 12 sij 2012, 22:49

Edo je u pravu,jedne godine sve vrste ribolovački časopisa su radile test cabo mašinice,stroj napravljen sasvim ozbiljno za nju su specijalno izmislili onu njihovu najbolju mast,prvi put se pojavljuje pravi mehanizam preklopa koji ne puca-magnetni,onda keramički diskovi u kočnici..ti se ljudi ne zajebavaju...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”