SAGE stapovi - cijene

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 19 vel 2012, 06:31

Ne radi <valjanjeodsmijeha>
Odvazio sam se ja prosle sedmice...jao cirkusa...zamotan sam bio snjurom k'o Hudini _;:234;:_


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la montana » 19 vel 2012, 07:27

Isti sam. Imam i ja jednu kotu sa vjetrom. Samo meni vjetar ide uz vodu kroz kanjon. Finta je laka. Pustis snjure koliko hoces da je brzak nosi, a kad se zategne ispucas je kao iz pracke uz vodu. Taj trzaj i jak uzvodni vjetar ispucaju svu snjuru i pola backinga bez po muke. Jedino je problem sto moze samo metar lijevo-desno. Dobro bi bilo snimiti, bez zvuka vjetra. Onako, za licnog rekorda <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la rusko » 19 vel 2012, 21:58

Monty, pa i ti si tu :grin: A prepao si nas... da znas da imas tri neopravdana... :87:

Nego evo se i ja zaleti na jedan Sage rpl graphite III 790, na aukciji... cijena sitnica... nesto oko 130 eura, polovan ali ocuvan... Za rpl sam odavno bio zainteresovan, ali su do sada polovnjaci bili ili lose ocuvani ili skupi... a zanimljiva mi i ova half wells drska na ovoj klasi pa kontam, mora se probati:

slika
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 19 vel 2012, 23:03

Ne razumijem ti se u Sage ali...cijena super, izgleda lijepo ocuvan ali ni ja ne kontam tu drsku na 7# .

Da je nije kojim slucajem jaran malo zbrusio..po svom cejfu :456:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la Kovach » 20 vel 2012, 01:33

Rusko jarane neka je sa srecom i bistro, a ti montana samo jos jednom zaboravi laptop <shiba> . Bio si nas prepao ali drago mi je da si ponovo sa nama i da je sve uredu. Veliki pozdrav!


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 20 vel 2012, 06:26

Joj i ja palim ko da je i mene zatrpao snijeg. Nesto mi nejasno iz tvog posta Rusko...jesi li ga kaparisao ili si ga vec kupio, ili treba tek da stigne ili si ga to slikao u kuci...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la rusko » 20 vel 2012, 06:45

Hvala @Kovach!

@Angler, Stap je kupljen preko aukcije slicne ebay i treba da mi stigne.... Half wells je bio na tom stapu od kako je napustio fabriku, nije modifikovan.
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la montana » 20 vel 2012, 07:07

Kovach je napisao/la: a ti montana samo jos jednom zaboravi laptop <shiba> . Bio si nas prepao ali drago mi je da si ponovo sa nama i da je sve uredu. Veliki pozdrav!
Ma bio sam k'o bez ruke, nece se ponoviti, a posto ste se nasekirali, castim sve na ovogodisnjim "susretima UG Bistro"?

Rusko eto ga taman za zatvorenja ovamo kod mene? Nego kad smo se poceli ponavljati, sta mislite da zapocnemo opet onu temu da dodjete kod mene na otvorenje sezone maj-juni kad padaju "salmon flies" kamenjarke na Big Hole Riveru?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 20 vel 2012, 09:16

Pa cestitam onda Rusko na prinovi i neka ti je sretan.
Nadjoh da je Xi2 naslijednik RPLXi bar po akciji, a to mu ga je valjda tu negdje osim sto je ovaj Xi2 bas morski.

Nadjoh zanimljive komentare na jednom forumu.... pogotovo prvi post :grin:

http://www.theflyfishingforum.com/forum ... ction.html

Hebase mi i ovo ljeto. Udarni radni "mjesecovi" maj, juni, juli, august... najavljeni prije nekoliko dana.
Hebem im krzamak nadjose najtoplije vrijeme za arbajt :?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la rusko » 03 ožu 2012, 19:41

Eh, danas napokon i ja dodjoh do vode, nakon dvomjesecne upale pluca... Odem prvo do rijeke, vidim preplavila, mutna... produzim do mora koje se sasvim suprotno rijeci, povuklo jednu 15-tak metara od obale... pa mi doslo da pitam ljude kad se to desilo, kontam "ovako je i onaj tsunami poceo" :shock:

Bilo je jos par usijanih glava... Kazu nije nista, samo znak da je doslo proljece pa se Danci poceli tusirati...
Razmjerismo se na brzinu... svakom isto dug 9'... nekom za klasu veci ili manji, ali svi znamo s njima baratati, malo se pecalo malo prepricavale zadnje sezone i zakljucismo da nema ribe... :mrgreen:

Uprkos tome sam ipak zagazio u hladno more taman tol´ko da rashladim polovni organ... i da ispitam ovaj novi stap...

slika

U pocetku mi je trebalo malo vremena da mu skontam akciju... zahtijeva precizan tempo, ali nije "neoprostiv"... a onda sam shvatio zasto se ljudi lako zaljube u Sage! Doduse, ovo nije prvi Sage stap koji drzim u ruci, ali do sada ubjedljivo najbolji (subjektivno misljenje, naravno)... Stap je TOP za snjure, cak i jednu snjuru koju koristim za vjezbe na travi (usukanu do djavola) izbacuje bez zapinjanja...

Onda sam obratio paznju na drsku, i skontao da u stvari ta "cigara" (half wells) dobro pase ovom stapu, jer je "radni dio" akcije na sredini stapa, sto se sa ovom drskom fino osjeti kada je stap "napunjen" za kontrazabacaj, na dlanu ... kako sam to skontao stap je postao "otvorena knjiga" i onda sam se pretvorio u malo dijete sa novom igrackom... i trajalo bi to sve do kasno u noc...

da ne bi proklete firme zvane VISION od koje nikada vise nista u zivotu necu kupiti! :87:

Prosle godine sam kupio waderse od njih, one sa ziperom... i u sred srece procurise mi na lijevoj nozi i to na spoju neoprenske carape i "platna"... nisam ih koristio vise od 4 puta sve u svemu i to nijednom nisam pjesacio na duge staze u njima... blesanima iz visiona porucujem voodoo zelju - sjeme im se zatrlo i kurije im oko na cm@ru progledalo... :twisted:

sjeb@se mi dan, a sve je stimalo, vjetra skoro da i nije bilo... sunce... stap... :?
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 04 ožu 2012, 10:10

Kako kazu..."neda se u'ranom do potoka". Tako i ja selekciju opreme vrsim, tj proizvodjaca. Neke precrtam za sva vremena makar bili i najjaci u svojoj bransi.
Ma vazno je da je stap legao kako treba i da si zadovoljan, a naravno i da te dugo sluzi. A stap izgleda fakat kao nov <championvanja>

Prekjucer sam i ja izasao na vodu da probam, prije svega snjuru. Stap sam probao prvi put sa Orvisovom klasicnom WF na vjetru i stap ucini svoje ali je vjetar bacao snjuru kako je htjeo. Ova Outbound leti ko djule. Ja za kojeg je misaona imenica bila 20+m na vjetru u ovom slucaju je ostajalo na cekrku samo par namotaja snjure. Kako znaju neki reci..."cupa snjuru iz ruke". 2 lazna zabacaja i odeeeee. Kolaps bude ako se izvuce citav trbuh...treba se rijesiti lose navike :mrgreen:
Sve u svemu legao je i stap i snjura k'o budali samar.
Sad vec razmisljam o rezervnoj spuli sa namotanom WF ili WF/I snjurom...prije ova druga, a posto mi dusa promjeniti sve vise zagledam Airflo 40+. :grin: Jeli je ko probao?

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la rusko » 04 ožu 2012, 18:40

I ja sam tako imao nevolje sa vjetrom dok nisam shvatio da dobra kombinacija snjure i stapa lijeci taj problem... Kad nadjes sta pase vjetar kao da ne postoji...

Airflo 40+ nisam probao... Nego kontam sto ne bi probao naci shooting heads za taj stap, s njima mozda izbacis kojih 10-tak metara dalje u istim uslovima a i lakse ti je mjenjati denzitete po potrebi....
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 04 ožu 2012, 21:17

rusko je napisao/la:Nego kontam sto ne bi probao naci shooting heads za taj stap, s njima mozda izbacis kojih 10-tak metara dalje u istim uslovima a i lakse ti je mjenjati denzitete po potrebi....
Imam neke kombinacije ali ni blizu ovoj snjuri. Sad bih trebao ovu na vagu pa traziti kombinaciju, a to mi je ovdje prosto nemoguce jer nemam grnap musicarske opreme pa ko cojk da se zarovim.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la rusko » 05 ožu 2012, 11:25

Outbound (ako me pamcenje sluzi) je napravljena kao spojena running line sa shooting headsom (mogli su je komotno podijeliti na dva dijela i napraviti mogucnost kombinovanja), tako da mozes jednostavno izvagati prednji dio i dobices masu koju stap nosi... je li standardna Outbond ili kratka? Za #8 ti je bolje koristiti krace shooting headse, pa mozes i to skontati mjerenjem Outbound snjure...

A to sto zivis u Dihtunguziji gdje nema opreme, ne treba da te koci... Samo javi sta ti treba!
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: SAGE stapovi - cijene

Post Postao/la angler » 05 ožu 2012, 19:13

Upravo su to napravili od ove snjure, zavareni shooting head. A na to vaganje sam i kontao, a i negdje procitah da mu je glava dosta teza od standarda za odredjenu klasu. Ovo je kratki Outbound.
Moj duboki naklon za ponudjenu pomoc <juma>

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”