preporuka sta za lov ribe na plovak?

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mesic
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 svi 2010, 20:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la mesic » 10 svi 2010, 12:17

pozdrav svima!! Ovdje sam novi od malena ima zelje za pecanjem ribe i dosao je red i na to trebam sebi uzet stap i masinu za pocetak bi pecao na plovak pa trebam preporuku za stap i masinu, i zanime me koliko kosta godišnja clanarina..Ja sam iz gračanice. <idila>


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la zlaja » 10 svi 2010, 16:08

Dobro nam došao Mesic, daj nam opiši vode na kojima ćeš loviti na plovak i mi ćemo gledati da ti nađemo dobru opciju za kupovinu pribora...

mesic
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 svi 2010, 20:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la mesic » 10 svi 2010, 21:06

ee ovako to bi otprilike bilo lov na rijeci Bosna, Spreca normalan tok vode nista brzo, gledao sam nekoliko puta na tim mjestima gdje mislim lovit pecaju normalno na plovak.E sad me znima duzina stapa i kakva masina..to je za sad :D pozdrav!!!!

mesic
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 svi 2010, 20:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la mesic » 10 svi 2010, 21:07

zlaja je napisao/la:Dobro nam došao Mesic, daj nam opiši vode na kojima ćeš loviti na plovak i mi ćemo gledati da ti nađemo dobru opciju za kupovinu pribora...
ee ovako to bi otprilike bilo lov na rijeci Bosna, Spreca normalan tok vode nista brzo, gledao sam nekoliko puta na tim mjestima gdje mislim lovit pecaju normalno na plovak.E sad me znima duzina stapa i kakva masina..to je za sad :D pozdrav!!!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la zlaja » 10 svi 2010, 21:26

Lov plovkom na rijeci Bosni zahtjeva štap za plovak koji mi zovemo teleskop a stranska raja bolonjez min. dužine 4 metra i mašinicu veličine 2 ili 3 (2000 ili 300) min. prijenosa 5,2:1.Štap i mašinica može da se uklopi u 120 km i da lijepo služi.Onda ide najlon ili mnogi zovu laks promjera 0,16 jer za početak moraš koristiti malo deblji najlon dok ne uvježbaš tehniku i sav sitni pribor udice, predvezi virble itd sve stane u 30 km.
Za početak ne trudi se vezati osnovni najlon sa virblom za predvez nego sistem slaži direktno na osnovni najlon biće lakše dok ne uvježbaš razne čvorove.
Nađi mjesto na rijeci u brzacima sa nekim kamenom koji štopa brzak i pravi liman u dužini nekoliko metara i sa min. dubinom 1 metar a poželjno je i malo jača dubina i trudi se da bacaš plovak odmah pod kamen i puštaj sistem nizvodno , neka plovak više ide ka rubovima limana nego sredinom da mamac koji imaš na udici malo ubrza i imaćeš super dan :wink:
Na udicu u ovom periodu ide kruh ili crvići a kroz nekoliko dana samo da rijeka Bosna ugrije ide masni sir ali obavezno (zelena livada) narezana na kockice i kad mrena udari zabava je zagarntovana.
Moraš pod obavezno izaći u ribolov sa iskusnijim jaranom i sve će ti objasniti u praksi , teško je ovako objasniti


mesic
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 svi 2010, 20:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la mesic » 10 svi 2010, 21:38

zlaja je napisao/la:Lov plovkom na rijeci Bosni zahtjeva štap za plovak koji mi zovemo teleskop a stranska raja bolonjez min. dužine 4 metra i mašinicu veličine 2 ili 3 (2000 ili 300) min. prijenosa 5,2:1.Štap i mašinica može da se uklopi u 120 km i da lijepo služi.Onda ide najlon ili mnogi zovu laks promjera 0,16 jer za početak moraš koristiti malo deblji najlon dok ne uvježbaš tehniku i sav sitni pribor udice, predvezi virble itd sve stane u 30 km.
Za početak ne trudi se vezati osnovni najlon sa virblom za predvez nego sistem slaži direktno na osnovni najlon biće lakše dok ne uvježbaš razne čvorove.
Nađi mjesto na rijeci u brzacima sa nekim kamenom koji štopa brzak i pravi liman u dužini nekoliko metara i sa min. dubinom 1 metar a poželjno je i malo jača dubina i trudi se da bacaš plovak odmah pod kamen i puštaj sistem nizvodno , neka plovak više ide ka rubovima limana nego sredinom da mamac koji imaš na udici malo ubrza i imaćeš super dan :wink:
Na udicu u ovom periodu ide kruh ili crvići a kroz nekoliko dana samo da rijeka Bosna ugrije ide masni sir ali obavezno (zelena livada) narezana na kockice i kad mrena udari zabava je zagarntovana.
Moraš pod obavezno izaći u ribolov sa iskusnijim jaranom i sve će ti objasniti u praksi , teško je ovako objasniti


ma naravno icu aj sa ovim drustvom samo me je zanimalo duzina stapa i masina jer idem ovih dana polake skupljat pribor, i jos me zanima koliko kosta članarina!! ako mozda znas. I hvala za ovo gore objašnjeno. pozzz

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la zlaja » 10 svi 2010, 21:53

Federacija BiH :godišnja 100 km, a dnevna ako ne želiš da vadiš godišnju se plaća direktno na vodi ako dođe ribočuvar u obilazak 10 km ili unaprijed u udruženju koje gazduje vodom...

mesic
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 svi 2010, 20:43
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la mesic » 10 svi 2010, 22:24

zlaja je napisao/la:Federacija BiH :godišnja 100 km, a dnevna ako ne želiš da vadiš godišnju se plaća direktno na vodi ako dođe ribočuvar u obilazak 10 km ili unaprijed u udruženju koje gazduje vodom...
hvala!!

Avatar
Shapat
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:03 ožu 2010, 16:08
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la Shapat » 20 kol 2010, 15:20

I?! Kako bi?!
Ja cu samo ljubazno zamoliti gospodjice ribe da se u neogranicenim kolicinama i tezinama kace Senadu na udice :)

ribpec
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:16 pro 2010, 10:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la ribpec » 16 pro 2010, 11:18

pozdrav.nov sam na forumu.Treba mi pomoć oko izbora štapa.Pecam na Zapadnoj Moravi i uglavnom skobalj, pa sam u dilemi oko izbora, da li bolonjez ili telematch.hvala

Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la masterbih » 16 pro 2010, 17:21

Ja licno bi se opredijelio za bolonjez jer je mnogo zgodniji za transport, ne zahtijeva drugu opremu, a ribolov tokom zimski mjeseci itekako zna biti nezgodan pa cak i jedan kilogram primame zna biti problem za transport i vucaranje..
Sa bolonjezom mozes loviti i u brzacima ploticu gdje je potrebno daleko zabacivati, a i dosta pustati sistem nizvodno cak i po 20-30 metara..

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la labud » 17 pro 2010, 18:12

Lineaeffe Pegasus od 4 ili 5 metara odlican za pocetnike a i za iskusnije. cijena njegova oko 50 eura od 4 metra oko 10 eura skuplji od 5m. A za plovak i ostalo imas 100 razliciti vrsta sta lovis kako lovis itd... Neces se pokajati ako ga uzmes ja sam svoj 1 pegasus kupio ima 4 godine jos ga koristim vrh ako slomis 15 KM ringla 4 KM.

ribpec
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:16 pro 2010, 10:48
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la ribpec » 20 pro 2010, 13:14

zdravo ja sam nov.treba mi pomoc oko plovkarenja skobalj.koji bolonjez(jače gramaže) ili telematch za pecanje ma Z.Moravi

ognjen
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:16 vel 2012, 17:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la ognjen » 05 ožu 2012, 16:58

I ja sam nov u ribolovu ovuklo me drustvo i otad zavolio dasad sam dobio stapove od prijatelja i sad sam odlucio kupiti svoj...
pecam na Uni u Novom Gradu... lovi se Plotica Skobalj i Mrena ostalo sta se zakaci..... odlucio sam da kupim sebi stap pa bih pitao za preporuku imam negdje oko 150 eventualno 200 KM za Stap i Rolu ostali pribor imam... BISTRO... <titinpionir>

Avatar
damirteh
Štela
Postovi:61
Pridružen/a:06 sij 2011, 11:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: preporuka sta za lov ribe na plovak?

Post Postao/la damirteh » 05 ožu 2012, 18:45

Ako možeš negdje pronaći MAVER Genesis feeder/match štap, on je oko 100-tinjak KM a ostatak za finu mašinicu. To ti je kombinacija feeder štapa od 3,6 m sa tri vrha, a dobiješ i match nastavak za plovak. Jedan štap a imaš puno kombinacija za lijepo dubinsko pecanje hranilicom i match pecanje plovkom. Još ako loviš mrenu, ma bombona ...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”