Moj kućni ljubimac

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 21 ožu 2012, 21:42

OPREZ!!! NIJE ZA OSJETLJIVE I MALOLJETNE!!!

Slucajno sam nasao ovaj video iz 2007-e Policija u Malmöu (Svedska) ubija pitbula sa 15 pucnjeva nakon sto je pas ujeo nekoliko osoba... Neznam sta je gluplje, kupovati nesigurnoj i blesavoj djecurliji pitbula da bi se osjecali "facama" ili upucati psa koji je u panici zbog spreja u ocima...

Uglavnom najgluplje u ovom svemu je reakcija policajca koji nakon sto je usmrtio psa vadi lisice... :roll:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8VXEydFRHP0[/youtube]
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la angler » 21 ožu 2012, 22:24

Nigdje kraja ljudskoj gluposti. Sta im je pas kriv!? Ni jedan pas ne ujeda iz nekog svog hira bio on pit-bul ili fojnicki lubenicar, kanafer, vec zbog isfrustriranih vlasnika. Jedna kazna sto pas nema brnjicu, i po debela kazna za svaki ujed vlasniku, a psa u karantin. Da je pudla isto uradila sigurno je nebi ubili jer je pudla, a ovo je pit-bul...glupost!!!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 21 ožu 2012, 22:40

Pas jeste bio opasan i agresivan, ujeo je nekoliko klinaca jer su ga ovi idioti "testirali" i izazivali... Pitbul je "masina" uzgojena za lov na medvjede, jak i zajeban... po prirodi... pa ako je takav onda treba znati s njim a ne pustati klince koji ni zube neznaju oprati da ih vodaju sa sobom ukrasa radi...

Reakciju policije ne kontam... sta su ocekivali... da ce ga suzavac smiriti?! :?
Ovo je po meni bespotrebno i hladnokrvno smaknuce!
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Seha » 22 ožu 2012, 12:30

Evropska demokratija ... Mamicu im kretnesku
Svaka rasa moze biti zajbana ukoliko ga sa tom namjerom odgaja idiot.
slika

edoA
Prava Štela
Postovi:134
Pridružen/a:03 kol 2011, 13:07
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la edoA » 22 ožu 2012, 14:46

Ok je to sto kazes, da je to do namjere odgoja.
ALI, problem i jeste, sto se ja ne sjecem da sam vidio iole nekog normalnog sto vodi te "ostre rase", nego vazda neka stoka.
I onda se frajeri ili manekenke ku..e, sto vodaju imposantno pse.

Ipak su to razlicite price kad nekog pjesaka napadne pudlica ili kad ga napadne eto na primjer pitbul.

Ja te rase ne volim da gledam po ulicama, jer se pretezno "zlo-upotrebljavaju".


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Seha » 22 ožu 2012, 17:01

Slazem se tobom Edo, ali opet dolazimo na ono moje da su ljudi problem a ne psi.
Kod mene je donesena zabrana kupovine i parenja (kako ih ovdje zovu) rasa koje se koriste za borbe. Svi psi su morali biti sterilizovani i imati uredne dokumente. Kazne su od 10.000 km pa na dalje za ilegalan uvoz ili posjedovanje. Sto znaci za 10 tak godina nece ih biti vise nikako u Danskoj.
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AlaS » 22 ožu 2012, 19:49

Seha je napisao/la:Evropska demokratija ... Mamicu im kretnesku
Svaka rasa moze biti zajbana ukoliko ga sa tom namjerom odgaja idiot.
Bravo Seha isto misljenje imam ,samo bi ja dodao da sam u zadnje vrijeme svatio da ove nase lokalne ulicare /lutalice/ treba maknuti sa ulice ,svaki drugi dan citam negdje psi napali djecu ili zenu.Mozmo mi voliti pse koliko hocemo ali kad je u pitanju ljudski zivot pogotovo dijete onda bi JA bez razmisljanja pucao u agresivnog psa .Nemojte me pogresno svatiti imam 2 psa macke i jos citav zooloski vrt oko kuce ,jedan pas pripada toj kategoriji (Kampf Hund) borbeni pas uvijek ga drzim na oku i nisam opusten kad se dijete sa njim igra . Uglavnom uz normalan odgoj psi se mogu drzati pod kontrolom isto kao i covjek ......
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 22 ožu 2012, 20:04

Ja sam sa "zajeban" ciljao na to da je jak, mrcina... brdo misica...

Svaki pas ima svoju svrhu... Gledao sam snimke kako lovci koriste pit bula za lov na vepra... ide na njega bez straha i dovoljno je jak da se upusti u borbu, tako da je za lovce ta rasa "od koristi"...

Problem je kada nesiguran klinac pokusa biti gazda nad pitbulom, a pas shvati da je jaci... pa uzvrati udarac... Tako je bilo i u ovom slucaju kada je pas ujeo samo one koji su mu smetali i koji su ga prethodno maltretirali turajuci mu dzoint u njusku...

Zato mi je pravo krivo sto nastrada neduzna zivotinja... a jos kada vidim da policajac koji inace pripada specijalnoj postavi (ovi su u Malmöu ono sto su Vikicevi u Sarajevu)... istrese sanzer u psa i onda sav izgubljen vadi lisice... smuci mi se sve...
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AlaS » 22 ožu 2012, 20:18

rusko je napisao/la: istrese sanzer u psa i onda sav izgubljen vadi lisice... smuci mi se sve...
Istina nije bas prikladno za gledanje .......
Eh bas se sjeti prije 15 dana Rusko u tvojoj Banja Luci lokacija gradski park vjerovatno znas gdje je pas /Vucijak/ napao zenu (Nanu) i dvije curice izujedao ih , sreca da su policajci naisli jedan je pokusao udarcima otjerati psa pa je i njega ujeo a ovaj drugi odmah pucao i ubio psa .Nana ,djeca i policajac u bolnicu a psa na ispitiivanje zbog zaraznih bolesti , jos se traga za vlasnikom i tragace jos 100 godna ,zalosno je to sto takvih ima na stotine kod nas u svakom gradu ..
slika
Bistro

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 22 ožu 2012, 20:25

Alas, slazem se ja da drasticne situacije treba rijesiti drasticnim mjerama, ali mogli su ga i uhvatiti pa prepustiti veterinaru da to uradi na humaniji nacin ako se vec mora... a ne spricati suzavcem pa onda "oderati" metcima...

U Svedskoj su problem sa lutalicama regulisali tako sto su jos 1928 godine uveli porez na posjedovanje psa, sto je znacilo da su svi morali prijaviti svoje pse, i svako novo stene i placati porez na njih... Zatim te zakon obavezuje da izdrzavas psa kao i rodjeno dijete, tako da svi imaju evidenciju o svemu... Desi li se da psa ne odvedes na pregled ili obaveznu vakcinaciju ne gine ti masna kazna i onda je normalno da nema lutalica...

P.S: prije par godina su ukinuli porez jer kako kazu narod je postao dovoljno savjestan i pazi na svoje kucne ljubimce.
slika slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la AlaS » 22 ožu 2012, 21:17

Pa i ovdje je to tako ,da ne povjerujes u BiH ,prosla nedjelja ja palim vatru za rostilj dolaze dva mladica u bijelim mantilima , jedan ima spisak izgleda za ovaj rejon gdje sam ja ,kaze na ovoj adresi imaju 2 psa za vakcinu ,reko istina ,Garonja i Dzoni :grin: ,vakcina 10km za jednog psa,bilo je tu i humora kad su Garonji davali vakcinu ,lezi mrcina u suncu nece da ustane ,Dzoni je manji pas i ima znacku sa svojim REG. brojem uvijek na ogrlici dok garonja nema znacka visi na ekseru u boxu .Kad su krenuli ovaj me opomenuo da bi i Garo trebao nositi znacku po nekom zakonu .Znaci sve ima i donekle je regulisano kod nas samo je problem ove lutalice za koje ne postoje azili da se maknu sa ulice od ljudi i auta ....
Ps. u BiH ako se odbije vakcinisanje psa dolazi nakon 7 dana opomena ,ako se ponovo ne vakcinise onda opet nakon 7 dana prva kazna od 90 km i opet vakcina ,i svakih naredin 7 dana se dupla kazna a vakcina i dalje se mora izvrsiti
slika
Bistro

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la angler » 22 ožu 2012, 21:36

Pas je odraz vlasnika, ako pricamo o zdravim psima. Agresivan pas je bolestan pas, a ostar pas je isto odraz vlasnika i tek tu dolazi na red rasa. Nekad davno se isto pricalo za Dobermana kao sad za Pit-bula, poslije Dobermana na losem glasu dodjese Rotwaileri, a sad nakon toliko godina sa istim tim psima roditelji ostavljaju djecu u kuci bez ikakvih problema. To ispade da su odjednom Dobermani i Rotwaileri postale mlakonje. Rotwaileri kao jedna od najstarijih rasa stvorena za cuvanje stoke zato sto je jak pas, zavrsi u ringu, Dobermana Svicarski postar "stvorio" za licnu zastitu, ostar pas, isto zavrsio u ringu, Pit-bula stvorise za ring....i sad im krivi psi.
Isfrustrirane i izkompleksirane osobe prave od pasa ono sto jesu, opasne i agresivne pse, da bi pored njih dokazali drugome da nisu ono sto jesu, onoga cega su najvise svijesni.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la Seha » 23 ožu 2012, 13:38

Bravo rodjo psihologija je cudo. Svaki taj lik koji od psa napravi potencijanog ubicu u stvari otkriva vlasnikov strah i kukaviclog od necega ili nekoga. Haj stisni pa na danasnji vakat drzi pudicu il maltezera <valjanjeodsmijeha>
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la angler » 23 ožu 2012, 18:18

Kad za koju godinu stvore Bred Pit Red Bulla, a ovaj Pit_Bull zastari i odobri se iznenada onda ce ovakva slika biti sve cesca :mrgreen:

slika

Joj rodjo vidi ga/je....spreman za napad <valjanjeodsmijeha> :135:

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Moj kućni ljubimac

Post Postao/la rusko » 23 ožu 2012, 18:41

Nikad se ne zna...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9sM7F4p7HGo[/youtube]

<valjanjeodsmijeha>
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Kućni ljubimci”