Fly Tying alati

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Odgovori
Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:
Fly Tying alati

Post Postao/la tommylee » 09 vel 2012, 13:12

Jako bitni u vezanju muva,naravno može se dosta toga improvizovati a što kvalitetnije i bolje uzmemo lakše ćemo raditi.

Moja prva stega je bila neka indijska,kupljena onako u kutiji sa svim osnovnim alatima (Sunrise).Dosta tog alata sam zadržo a samu stegu sam poklonio jednom početniku.

Odmah sam sebi nabavio jednu bolju,ručni rad jednog majstora iz Srbije:

slika

slika

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la tommylee » 09 vel 2012, 13:13

Čljust i ova ručka za otvaranje/zatvaranje stoje obrnuto!
Da dodam da se rotiraju oko svoje ose,na drvenom postolju imaju rupe za odlaganje alata.

theMitar
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:12 pro 2010, 19:26
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la theMitar » 09 vel 2012, 23:07

aj reci koliko si dao para za stegu?
ja sam u potrazi za necim slicnim.
inace dobro izgleda.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la angler » 10 vel 2012, 05:43

Majstor je fakat odlicno uradio.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la tommylee » 10 vel 2012, 20:44

70e
Neznam dokle je došo sa unapređivanjem,ja sam pravo zadovoljan!

Ima još jedan majstor vidjeću da ih kontaktiram da se ovdje jave i prikažu svoje radove.Ljudi skidaju renomirane stege al' za mnogo manje para!

Jedna od prednosti ovih stega je postolje,ne mora se šrafiti za sto.A tu je i mobilnost.


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la angler » 10 vel 2012, 22:19

Prosle god sam uzeo Anvil Apex stegu i vise sam nego zadovoljan. Mala, jaka, rotirajuca, celjust steze udice od 7/0 do 32 (nisam provjeravao od do ali jesam od 3/0 do 22) dozivotna garancija, cijena 100$ ravno.

slika

Avatar
IVAN 010
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:16 vel 2012, 19:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la IVAN 010 » 22 vel 2012, 20:59

Bistro Ribolovci

Prvo da se predstavim ,ja sam Ivan zivim u Pirotu to vam je jugoistocna Srbija,ispod Stare Planine.Mnogo reka i potoka za musicarenje u mojoj okolini pa sam tako i ja jedan od musicara i veliki ljubitelj prirode.Musicarenjem se bavim nekih 10 godina ,mada ne zapostavljam i plovak jer mi je to prva pecaroska ljubav.Skoro sam dobio poziv od drugara Tommyle,da se uclanim i na vasem sajtu kako bi razmenjivali neka iskustva, pregledao i mogu reci da ima dosta tema koje i mene interesuju.Ja izradjujem stegice za motanje musica.Izradjene su od Prohroma (celjust, drzac ,poluga i zglob.) tu gde se najvise dira rukama,ostali materijal je mesing i drvo .U postolju ima uradjene rupe za ostavljanje sitnog pribora,i ima teg da bi sama stegica bila stabilnija,a odozdo zalepljena guma da se nebi klizala po radnoj povrsini.Kako je Tommyle postavio slike nema potrebe da stavljam i ja.Jedan kolega je pitao za cenu,neznam dal je dozvoljeno o tome ovako otvoreno na forumu da ne popijem odma kaznu ,ali mogu svi zainteresovani da me kontaktiraju na PM,pa se dogovorimo.Veliki pozdrav svim clanovima .

Avatar
IVAN 010
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:16 vel 2012, 19:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la IVAN 010 » 22 vel 2012, 21:30

IMG_0008.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la angler » 23 vel 2012, 04:49

Dobro dosao Ivane.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la flyFishing » 19 svi 2012, 00:51

ne gledajuci cijenu, kako se prepoznaje dobra, kvalitetna stega i prateci alat od onih losijih?
prijedlozi za alat u sarajevu i cca koliko love?
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la tommylee » 19 svi 2012, 14:36

Staviš udicu u čeljust i malo je prstom pritisni da vidiš kako drži.E sad uzmeš par tebi zanimljivih veličina udica i isprobaš na jednim čeljustima.Ako to trgovac dozvoljava.
Gledajc da se čeljus rotira oko svoje ose.Puno znači.I što više dodatak to su ti bolje.

Ostali alat ne mora biti profi,ja bih istakao najviše bobinu.Da su joj "USTA" keramička ili nečim presvučena inače konac tanji lako puca.
kontra pinceta isto dobro dođe za svašta,dabing tvister je meni super alat!
Makazice kupiš za nokte neke što tanji vrh da imaju.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la angler » 19 svi 2012, 17:30

Oko testiranja celjusti sa losim stegama zna se desiti da je materijal meksi i na pocetku ce drazati dobro svaku udicu. Tek poslije izvjesnog perioda primjetices da manje udice i ne drzi dobro. Kvalitet "no name" stege je stvar srece, a ako se ne planiras profesionalno baviti vezanjem vjerujem da ce ih vecina izdrzati par hiljada musica.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la flyFishing » 19 svi 2012, 17:45

neke preporuke?
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la angler » 20 svi 2012, 16:50

Do koliko markica <jelmekotrazio>
Tesko je preporuciti neku "no name". Jeftini indijaski komplet moze sluziti zavisno koliko motas. Mene je sluzio solidno, a i sad sluzi ali samo za vece udice.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying alati

Post Postao/la flyFishing » 20 svi 2012, 23:09

ma ne trazim nista senzacionalno, ali isto tako ne zelim da nakon par mjeseci moram opet kupovati komplet ili da se desi da ne mogu manje udice motati. znaci neka srednja zalost...
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”