Spro

Sve o priboru koji koriste varaličari

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Spro

Post Postao/la svirac » 30 svi 2008, 13:22

Feriz je napisao/la:Spro Blue Arc, Ryobi Zauber, Trabucco, Balzer, Penn, Sert i ko vec ne prodaje tu istu masinu drugacije ofarbanu. Na stopi blue arca ima naljepnica na kojoj pise "designed & engineered by spro". Otkini tu naljepnicu i vidjet ces jos jednu bijelu naljepnicu. Otkini bijelu naljepnicu i vidjet ces saliveno u stopi "CHINA". Ali nista za to opet je super masina i vise treba takvih stvari na trzistu po toj cijeni.
Shimano stapovi se mozda dizajniraju u Japanu, a prave znas vec gdje.
Istina ... otac i matera ovog Spro-a je Ryobi Zauber.
Istina je takodje da se Spro pravi u Kini, sto opet nema veze, jer se i neki Shimano modeli prave - sklapaju van Japana, sto opet ne utice na njihov kvalitet. Quantum Energy se takodje sklapa u Kini, pa opet, pogledaj mu cijenu Na Cabelasovoj stranici ili negdje drugo. Znaci, ako je kontrola kvaliteta rigorozna, nema zima sto je Kina. Znaci .... nije sve za "malku". I tamo im je iz guzice doslo u glavu da je kvalitet ipak presudan.
Zakon trzista i jeftinije radne snage je neumoljiv - to je jasno. Samo veliki jos uspijevaju odoliti masnoj zaradi kada se stvari sklapaju u Kini.
Evo, pogledaj Rapalu ... nema vise Finland, vec, Estonia ili Irland. Tako ti je to .....
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


alar
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:05 ožu 2008, 16:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la alar » 30 svi 2008, 13:55

SLAZEM SE SA TOBOM FERIZE.ALI TO JE ZADIRANJE STVARI KOJE NIKAD NIKOM OD NAS RIBOLOVACA NECE BITI JASNE I POTVRDENE.JA ISTO KUPUJEM ADIDAS PA PISE DA GA PRAVE U TAYVANU.A VIDIS KAD JE PRIBOR U PITANJU SREDINA JE PO MENI ZAKON.JA BI SAV SVOJ PRIBOR (A IMAM GA DOSTA I SKUPOG I SREDNJEG)ZAMJENIO ZA MALO VISE VREMENA ZA RIBOLOV.LOVIO BI BILO KAKVIM PRIBOROM.LICNO JA SMATRAM DA JE PRETJERAVANJE SA PRIBOROM KAD SU CIJENU U PITANJU BEZPOTREBNO.NORMALNO SVAK IMA SVOJE,SAMO JOS CDA NAPOMENEM DA SPRO IMA DOSTA DOBAR PROLAZ I U AUSTRIJI BISTRO!!!

IVAN
Štela
Postovi:78
Pridružen/a:30 lis 2008, 06:17
Lokacija:Kalifornija
Kontakt:

Re: Spro

Post Postao/la IVAN » 01 stu 2008, 00:20

Ja ovdje u Americi upotrebljavam njihov terminalni pribor kao swiveli. Za mene su ovi swiveli najboljeg kvaliteta i nikada nisam imao nikave probleme sa njima. Uskoro sam kupijo njihob BBZ1 shad koji jos nisam izprobao. Njihove varalice izgledaju vrlo realne samo se mora izabrati boja i velicina mamca koji se nalazi u vodi kojoj pecate.

Ovo su swiveli koji ja upotrebljavam

http://www.spro.com/products/index.php?cPath=26_31
slika

SimoK
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:22 lip 2010, 12:27
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la SimoK » 28 lip 2012, 20:22

Spro ima bolje štapove u nekim slučajevima nego shimano ili daiwa ili sportex, a za manje pare.
Recimo mašina red arc, bilo koje veličine košta od 75 eura do 95 eura (ORIGINAL) a u rangu je sa shimanovom steelom po kvalitetu. Neki dijelovi odnosno materijalli upotrijebljeni za iste su daleko kvalitetniji od top modela shimana ili daiwe.
Imam spro red arc 1100 i spro the premium spinn 25 štap, to je kao ferari:)
Recimo dam kolegi da proba(koji ima shimano set up) i kaže zar je moguće da postoji ovakav balans, e pa postoji:) Ne mogu mu kasnije otet svoj pribor jebo ga shimano stradic:)

Dakle, Spro kupujte u inostranstvu preko rođaka, preko e-baya, nikako u BiH ili regionu, samo EU, strogo.

Inače treba napomenuti jednu bitnu stvar a to je cijena. Kod nas u BiH je sve preko 100KM za pribor preskupo. Eh zato se pojavio rebrendirani Cormoran sa cijenama ko kod ŠKAFE, ali sa zavidnim kvalitetom. Recimo kupio sam za 49KM Cormoran Bull Fighter 5AIF mašinicu, onu 1000, za lako varaličarenje, i testirao sam je dvije sezone. Znate kako sam je testirao:smakao u vodu,zaprašivao,valjao u riječni pijesak, kisla je, namatala s najlonom travu i lišće, nisam je ni jednom podmazao ni očistio sem ono ovlaš rukom. Eh, ta mašina radi i danas ko Doxa. Uz ovu mašinu sam uzeo i Cormoranov 2,70 The Forelle teleskop 10-25g sa jako finom akcijom i izuzetno malom težinom(75KM). Naravno, da štap i mašina nisu izbalansirani ali su nakon teškog testa bez kvarova.

Eto toliko. Podijelio sam iskustvo, praktično, pa valjda je nekom od koristi <ribarcina>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la zlaja » 28 lip 2012, 21:17

Simo fino si ovo napisao...inače mi u BIH imamo problem bezobrazni trgovaca,švercera,šanera i ostale bagre koji hoće na turi robe novo auto ili na jednoj turi prodani varki hoće frajer na more...čast poštenim izuzecima koji su takvi samo što si sa njim jaran pa ga stid ogulit...čim te nepozna i kaže bujrum hadžija znaj da si najebo...


BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la BcRich » 29 lip 2012, 12:10

ma kod nas ima svasta,i svasta dolazi tesko je kupovati kod nas,sportex,cjena 500km,kolega uzeo okrece se masina oko stapa,hihihihi,shimano stap nemogu se sjetiti koji,krive 4 ringle gledajuci od vrha,znaci bjeze u odnosu na donje,ma svasta....nam prodaju,treba dobro gledati......spro.kolega uzeo red a ,prezadovoljan sa njom,dere je maximalno,prede,,, a drugi kolega uzeo spro varalicarac,puko na zabacaju,eh sada........covjek nemoze biti pametan,vecinu svojih stapova i masina sam uzeo vani,sve ok i danas dan,mada moram priznati imao sam 2 shimano beast mastera,kupljeni kod nas,, dero ih 5 godina navadio se riba,i prodao obadva,50km jeftinije nego sam ih platio,i danas dan su u upotrebi,,,,,sto kolega Svirac objasni,za japan-kina-malezija-ni to nemora da znaci,koji je kvalitetniji,derem stradicu ci44000 malezija 2,5 godine,ali bas je derem,5 dana u sedmici,12 sati bacanja,riba ogromnih izvadila,radi kako je i radila,kolega twin power 3000 japan,kupljena prije 3 godine,zakovo totalno,mora na servis.......nema pravila.... vidio sam spro red a ,i znam sta kolega radi sa njom, mislim da kod nas za te pare nema kvalitetnije masine..........pozzzz bistro

Avatar
apdejt
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 kol 2012, 14:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la apdejt » 23 kol 2012, 09:51

Eh ovako novi sam na forumu i odmah imam jedno pitanje,

vec dugo pecam uglavnom na Modracu-Kiseljak striktno na sistem dubinca. Ribarsku dozvolu posjedujem od davne 1987 god tzv.pionirska tada, i sada zelim da probam pecati sa feeder stapovima. Kupio bih za pocetak neki jeftiniji stap i razmisljao sam o

SPRO Boxxer Method Feeder 3,45m/75gr (3+2)

pojeftino me izadje cca nekih 55KM sa dostavom. Je li to "najpametnija" kupovina za taj novac ?
Inace kupio sam na Ryobi sx-10 masinicu za nekih 12 KM potpuno ispravnu na pijaci za taj stap.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la Seha » 23 kol 2012, 12:36

Pozdrav. Za 55 km cisto sumnjam da ima nesto bolje..
slika

Avatar
apdejt
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:08 kol 2012, 14:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la apdejt » 23 kol 2012, 16:04

Hajmo ovako, koji je najbolji odnos ulozeno dobiveno trenutno za stap feeder, nisam ja jos 100% siguran da cu kupiti ovaj SPRO. Poznavajuci sebe kada odem ak mi dodje mozda i kupim i znatno skuplji stap bez da narucujem ovaj SPRO, ali necu da bacam pare na neke stapove. Znaci zanima me ono najbolji odnos ulozeno-dobiveno trenutno.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la Seha » 24 kol 2012, 14:20

Tu ces informaciju jedino moci naci na stranim forumima jer nasa raja generalno rijetko koristi tu tehniku.
Savijeti o stapovima su nezahvalni jer mozda "naslijepo" kupis nesto sto je nekom ok, a tebi uopste nebude lezalo u ruci.. Probaj ako si u mogucnosti promahati sa stapom prije kupovine. Pogledaj ako imas gdje ron thompson Tyran feeder meni je u ruci ok. Imas ih u verzijama 12 i 13" stopa sto ti je ok za ribolov na jezeru. E sad hoce li tebi leci u ruci pojma nemam.. Te niskobudzetne stapove imaju skoro svi u ponudi a u njima prednjace spro, cormoran, browning, shakespeare i dam. Sretno u potrazi
slika

Avatar
damirteh
Štela
Postovi:61
Pridružen/a:06 sij 2011, 11:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la damirteh » 24 kol 2012, 15:01

Jest da mjesto ovoj temi nije ovdje , ali da pomognem koliko mogu:
Spro boxer i pantera su štapovi najnižeg ranga što se tiče ove tehnike i koštaju oko 50-tak KM kod nas, takođe i shakespeare omni-x su u ovom cjenovnom rangu. Svi su vise nego dobri u odnosu na uloženi novac.
Ja sam imao panteru i nisam je ni raspakovao a već mi ambicije porasle, pa je prodao. Zatim uzeo SPRO precision, prelijep i jako kvalitetan štap samo puno vuče naprijed, pa i njega prodao. Zatim Berkley Cherywood feeder , ali to je stvarno motka na koju bez pretjerivanja možeš solidne somove lovit.
Na kraju sam stao sa SPRO explorer 3,6 i spro pellet feeder by Dome Gabor 3,9, odlični štapovi sa dobrom cijenom (80 KM i 130KM).

Uvijek ako dodaš 20-30 KM više možeš uzeti dosta bolji štap, samo je pitanje gdje je granica :wink:

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Spro

Post Postao/la Klenolovac » 08 vel 2013, 18:10

Imao sam dosta spro štapova i mogu napisati koju riječ o njima. Za tu cijenu dobiješ taj kvalitet. Ni više ni manje, za razliku od nekih gdje ipak dobiješ manje nego što platiš. Imao dva spro precision, i poređenje sa sportexima ili gamakatsu štapovima je smješno, kod pravilnog izbora štapa. Drugo je ako hoćeš brz štap pa uzmeš premiup spin a od sportexa neki iz stare serije parabolika, pa kažeš meni ovaj više leži za džiga, brži je.

Kod spro-a imamo jednu pogodnost, da imamo uvoznika za BiH pa se uvjek može naručiti neki ležaj, ili pola štapa, u slučaju loma, a gornji dio koji se najčešće lomi je jeftiniji od polovice štapa. Što se tiče kupovine u EU mislim da to ima smisla samo zbog garancije, a i to ukoliko imamo nekoga na privremenom radu u inostranstvu, u suprotnom je ipak bolja ova naša "nikakva" garancija, nego nikakva garancija.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i mašinice”