Izrada muha

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 24 stu 2012, 22:41

tommylee je napisao/la:Ovo tjelo kod emerđžera je ludo totalno,koji je ovo materijal?
Donji dio je nit od crystal flash-a:

slika

Ako se Angler sjeca neka potvrdi kako taj fazon izgleda uzivo, na Sanici sam napravio par sa tim fazonom i pokazali su se radni... Zeleni i narandzasti flash se meni pokazao najbolji...

toraks je od foke... iznad njega naspenovana zecija dlaka i preko ledja klasicno CDC-pero...
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 25 stu 2012, 19:44

@ldine pa gdje si ti ovih dana. Bijelu ribu ces cesce uhvatiti na podvodnu. Tu se izdvaja klijen.
De nam tu igranku sa kakvim skobaljcinom sto skorije priredi <championvanja>

Sto se tice crystal flasha na tijelo fakat dobar fol. Prelijeva se u nijansama boje kojom napravimo i ocito riba ne moze odoljeti. Znaci jednom bojom ubodemo vise nijansi :wink:

p.s. Pa gdje da uzmes varalicarski fotoaparat...cuj Canon....sad si me do srca pogodio <shiba>
Sa njim se najbolje slikaju varalice, a za musice je druga marka <jelmekotrazio> Sad je gotovo... <valjanjeodsmijeha>

Nego, iskrene cestitke na novoj makini, a sto se tice propratne opreme za istu, tu ti je majstor Zlaja maher.
Ako si se nameracio na slikanje musica pored mikro ili makro objektiva ceka te jos hejbet propratnih djidja ali o tome mozemo u rubrici o fotoslikisanju <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 11 vel 2013, 22:12

Evo jedne nove kreacije inspirisane sa svedskom zimom i trenutnim lovom na soba... tijelo je od sobove dlake...

MOOSHEADEEN/MOOSEHEADIJA!

slika

slika

Nisam skroz zadovoljan izradom... ova dlaka od soba puca lako, pa mi je trebalo dugo da skontam kako je namotati, sljedeci put cu koristiti tanju... toraks je ispao ogroman jer sam koristio UV resin da ucvrstim srnecu dlaku... takodje i na tijelu sam s tim pretjerao pa se napravila "kapljica" na trbuhu... ali mi se svidja koncept... sad mi se valja baciti na trening ;-)
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Clavis » 11 vel 2013, 23:23

i ovako izgleda sočan Rusko :D Sjetih se i ja kako sam pokušavao srnećom dlakom namotati tijelo na #20, fino segmentisanje i konusan oblik, ma lijepše nego ostrugani horoz ALIIII puca ko led, pokušao sam svakako, samo da je dotjeram do kraja i lakiram, ostala bi onda čvrsta... Napiši kako si ti motao sobovu dlaku svega ti, možda sam ja nešto propustio.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 11 vel 2013, 23:25

Evo jos jedan pokusaj:

slika
Napiši kako si ti motao sobovu dlaku svega ti, možda sam ja nešto propustio
Motaju se dvije dlake odjednom... Jedna bijela i jedna smedja/crna... smedja treba ici prva... i ne smijes jako potezati pri motanju... malo navlazi dlake prije motanja, da se smeksaju, manje pucaju...

a bilo je i sunecenja muddlera :456:

slika
slika slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la Clavis » 12 vel 2013, 00:01

Jesi ih našiljio :D Ja sam probavao tu bratiju al ispadaju bagavi....

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 12 vel 2013, 00:08

Nije to sunecenje toliko komplikovano koliko ljudi misle, ako se zna za jedan jednostavan fazon... Osisaj ih onako od oka da im das formu... uvijek sisaj odzada prema naprijed (oku udice)... onda brzinski upaljacem predjes preko tog osisanog dijela i sve se izravna u sekundi... poslije samo malo meksom cetkom predji da se skine onaj zgoreni dio, i muddler bude perfektan... :wink:

Ja pravim i neke imitacije misa i popperse od srnece dlake, dosta krupnije od ovih, na udici za stuku... njih obrijem na kraju sa gilette fusion (eto im reklama od mene :mrgreen: )... na tim velikim izbjegavam upaljac, jer se vise primjete neravnine.
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la tommylee » 12 vel 2013, 09:19

Za pušače,dovoljno je prinjeti upaljenu cigaru i dlake se zategnu oko okca udice.Ako me razumijete šta pokušavam da objasnim.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 12 vel 2013, 10:37

Te sunecenje, te obrezivanje, te dlake, te ovo ono....umal nisam pomislio da me prebacilo na neki lijevi forum <valjanjeodsmijeha>
Baja lijepa, a nashibico si te strimere kao da ide na put oko svjeta. Valj'o bi mi koji :mrgreen:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 12 vel 2013, 11:45

angler je napisao/la: Valj'o bi mi koji :mrgreen:
Daj adresu pa ti navezem i jednu seriju na udicama za slanu vodu ;-)
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la angler » 12 vel 2013, 12:20

Znam ja da bi ti odmah poslao. Salim se jer imam hejbet baja, nisu se jos ni smocile. Te valja cuvati za stuke :wink:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 12 vel 2013, 12:32

Nisu ove bas za stuku... vise za pastrmku...

Ovako izgledaju velike, ali se u vodi marabou totalno spljosti, i bude kao mali tanki repic iza "glave"... velicina i precnik glave daju tom repicu turbulenciju u vodi i marabou se krece genijalno... Imao sam nevjerovatnih situacija gdje pastrmke udaraju po tri-cetiri puta uzastopno na ove muddlere...
slika slika

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la soha » 12 vel 2013, 15:55

Da su malo veci mogli bi 100% proci i za smuđa.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Izrada muha

Post Postao/la rusko » 12 vel 2013, 20:51

Pravio sam ih za smudja i stuku, ali sa zecijim krznom iza glave... Stuke idu super na njih, a smudja je na te moje kreacije lovio jedan frend koji zivi sjevernije (u mojoj okolini na zalost nema smudja).
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Izrada muha

Post Postao/la tommylee » 10 lip 2013, 22:19

Nešto sam započeo i nikako da završim.
Extend body!

Tjela su od balze zalijepjenja na monofil 0.40mm.

slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”