Fly Tying materijali

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la Clavis » 30 stu 2013, 22:09

Svaka čast za ovu reciklažu Tommy :) Ja još nemam samopouzdanja toliko da sam pravim svoj dub...kontam neće nijansa valjat :D


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 30 stu 2013, 22:59

Hvala mada ovu pizza mušicu je smislio neko drugi ja sam igrom slučaja bio na dobrom putu.
Klupko vunice je 7KM maska zeca 7.5KM od toga može da se napravi bar 20 kombinacija i to da budu pune kesice.
Ove moje su tri puta veće od onoga što se prodaje!
Pa kada uzmete u obzir koliko jedna kupovna kesica košta (5-6KM),treba se podhitno baciti u "blendiranje" a može i stari el.mlin za kafu i slično.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la Clavis » 01 pro 2013, 12:16

Ma znam i ja za original al mu fali ovakva obrada...ono je samo pometeno sa stola i upredeno u konac.... i kaze covjek da je riba kupi....kakko ce tek ovaj mischung uzimat onda :D

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 02 pro 2013, 20:04

Ljudi, eto Bozica… tog velecasnog praznika cijim se vunicama, gliterima, sjajnim trakama, prepariranim irvasima… svaki musicar iskreno raduje… :mrgreen:

slika
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 02 pro 2013, 23:32

Ahaha istina ja sam sve lutkice podšišao za strimere :)
Nego imate li ideju gdje da nađem neke nijanse vještačke svile (rayon),ima ova firma iz Zagreba (Suncokret) sa ovom paletom boja:

http://www.adrianit.com.hr/Suncokret.jpg

Paše mi 556,552,i ako bi bila siva pun pogodak!


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 08 sij 2014, 22:58

Nastavak priče sa teme o nimfama,tj. koncima.
Imam samo jedan kotur micro flossa i nisam ga koristio,do sad <valjanjeodsmijeha>
Eksluzivno ću nešto smotati za koelgu Clavisa da atestiramo isti <djed>
Ovo je sve što posjedujem od konaca:
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 08 sij 2014, 23:00

I ova grupacija "no name":
slika

Po bojama-nijansama:
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 08 sij 2014, 23:01

A ovo mi je trenutno na bobinama:
slika

Od svih njih ova tri izdvajam,najviše volim sa njima raditi!
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 08 sij 2014, 23:02

slika

Ovaj trico 17/0 bezbojni je čudo njega koristim za sve!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 08 sij 2014, 23:16

tommylee je napisao/la: slika
Koje marke je ovaj "narandzasti" u sredini? Takav trazim vec dugo, imam samo par krugova na jednoj spuli, a na njoj nema etikete… boja je ubitacna!!!

Clavis… Sto se micro flossa tice, zahvalan je to materijal - ja ga najvise koristim za "woven flies" odnosno - heklanje, keranje… ili kako se vec kaze na nasem :)
moze se s njim fino i imitirati segmentirana nimfa… ufitiljis ga i pri namotavanju stvaraju se lijepi segmenti. A naravno sluzi dobro i za klasicno namotavanje tijela, samo trazi finu podlogu jer se pod njim vide sve neravnine.

Zanimljiv je i onaj acetate floss (mada ga je u zadnje vrijeme tesko naci po radnjama)… naperis muhu s njim, zamocis je u aceton i on se stvrdne i dobije sjaj.
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 08 sij 2014, 23:26

Rusko ovo piše na špulni:
Dannvilles
70 denier
200 yad.
flymaster 6/0
waxed

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 08 sij 2014, 23:31

tommylee je napisao/la:Rusko ovo piše na špulni:
Dannvilles
70 denier
200 yad.
flymaster 6/0
waxed
Sumnjao sam da je Dnnviles… oni imaju ovakve spule… pise da je s voskom, je li blago da se skoro i ne osjeti i niti se mogu lako razdijeliti ili su slijepljene?

(izvini sto te maltretiram, ali taj mi je konac najbolja osnova za neke omiljene muhe… pa mi je stalo da mu stanem u trag ;-)
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la tommylee » 08 sij 2014, 23:42

Ne primjeti se da je navošteno.Niti nisu toliko slijepljene,hoće da se razdvajaju,doduše na početku konca dalje se to ne primjeti.
Moram nešto smotati pa da vidimo kako leži,daj ideju za muvu?
I popilično je tanak a piše 6/0?!?
Ne maltretriaš me samo pitaj!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la rusko » 08 sij 2014, 23:45

TO JE TAJ!!!

On mi se pokazao idealan za one moje balticke rakove…
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Fly Tying materijali

Post Postao/la Clavis » 09 sij 2014, 08:11

Hvala momci... flos volim što se onako lijepo slaže brate i milina raditi samo što počnem i završim do maja sa njim kasnije već sića ide...morat ću poručiti par nijansi ovog micro varijante...kad je već dostupna.... nego Tommy navuko si ko vjeverica tog konca :D u mene nije neki izbor.. najviše sam ulagao u neke dobro tanke varijante :D Imam i ja samo jednu špulu tog Danvile... neka bolesno žuta nijansa...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnika vezanja mušica (materijali, alati...)”