Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la rusko » 21 tra 2012, 08:31

Genijalan fazon za susenje muha:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eOPDH6E1zOY[/youtube]
slika slika


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la angler » 21 tra 2012, 16:10

Sto vise zategnes brze se susi :grin:

Pade mi na pamet jedan fol. Kad sluz ribe uljepi musicu pa one dlacice se sljepe pa zguzvaju.
Dodjes kuci i na vodenoj pari drzis muhu. Bude ko nova :wink:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la Kovach » 21 tra 2012, 16:12

Dobar fazon! :456:

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la Clavis » 22 tra 2012, 01:23

Svega sam se nagledao kad je bilo Evropsko prvenstvo na Sanici, od pelena i always ulozaka prikacenih na prsluke da suše baje al ova tambura je vrh :D koliko god to cudno izgledalo, frajer udari dva reefa i baja suha jest da protiv lipenove sline nema dok je ne operes prvo :D

baj d vej odličan topic! :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la angler » 22 tra 2012, 09:15

Definitivno od sad gumica ide na prsluk <championvanja>


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la rusko » 15 kol 2012, 20:34

Evo jos jedne "nepotrebno potrebne" stvarcice:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T307fgapops[/youtube]
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la Clavis » 15 kol 2012, 23:02

Dobar fazon za meredov, nego jaran stavio onaj mali kotur sa sajlom na ledja pa ga izvlači po potrebi. Prvi put zaboravio da mu je na ledjima, pa u gušći mu zapne za granu, pa ga stigne "zatega" s ledja, trčao je dobri 10 metara, dok nije skonto da ga meredov "ganja" :D

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la angler » 16 kol 2012, 04:56

Koristim onaj hepek na magnet na aluminijskom meredovu i jedne prilike uz rijeku pa niz rijeku kad vidim u vodi meredov....garant neko zijanio...a isti moj. Potapsem se oko struka kad njidje mog meredova <valjanjeodsmijeha>

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la Kovach » 30 kol 2012, 23:30

Ovaj fazon sa ruskovog klipa (drzac za meredov) je veoma lako napraviti od futrole za policijske lisice. Razmisljajući kako doci do komada dobre koze i napraviti drzac ugledah u kolege policajca na opasaču futrolu za lisice koja uz malu prepravku postaje drzac meredova. Ne kazu bez razloga "rjesenje je uvijek na dohvat ruke" <valjanjeodsmijeha> . Samo cu morati odrezati komad koze, odnosno odstraniti poklopac futrole i ostalo je kao skrojeno za meredova. Jedino ako je kod nekoga metalna i uza drska onda je najbolje suziti tako sto odnesete nekom obucaru da malo prosije ili stavi dvije nitne. Ja ne moram raditi nista, k`o skrojena. :456: Za one koji odluce nabaviti futrolu i sebi napraviti ovaj drzac jedno upozorenje. Postoje dvije vrste ovih futrola i bolja je ova desna sa slike broj 1 (otvorena) jer se ona lakse prepravlja, mada nije neki posao ni ovu drugu isjeci i prepraviti. Takodje futrola od rezervnog okvira za pistolj je odlicna za cakije jer se one platnene brzo poderu. I njih ima dvije vrste, a opet je ova desna na slici 6 bolja i izdrzljivija, a lakse je i cakiju izvaditi jer je malo kraca. Isprobano 100%, nosim je vec par godina :wink:
Evo slika :

slika
Futrole od policijskih lisica

slika
Ovu sam ja odlucio prepraviti tako sto cu odsjeci poklopac

slika
Pogled sa druge strane

slika
Evo kako izgleda sa meredovom

slika
Ma pase kao da je original

slika
Futrole od rezervnog okvira za pistolj

slika
Evo kako cakija stoji u desnoj

slika
Cakija u drugoj futroli

Eto ja sam vam dao ideju, a sad je na vama da nadjete nekog policajca i razoruzate ga <valjanjeodsmijeha> Ovih futrola ima po buvljacima za 2-5 KM ili ko ima prijatelja policajca neka potrazi neku staru iznosanu. Kod njih se obicno pokvari ona nitna za zakopcavanje, a to vama svakako ne treba jer se poklopac sjece, a za ovu od rezervnog okvira to je lako napraviti kod svakog obucara. Za male pare napravite sebi dobar drzac meredova i futrolu za cakiju koja se sigurno nece otkinuti sa opasaca pa necete izgubiti cakiju.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la angler » 31 kol 2012, 05:18

Fakat mjera, Svaka cast na ideji. <championvanja>
Zna li policajac gdje mu je zavrsilo sredstvo <valjanjeodsmijeha>
Da je skontati kakav meredov na rasklapanje i da stoji u dzepu prsluka <jelmekotrazio>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la rusko » 31 kol 2012, 06:44

Sto ne rece da im je to cvrsto prikaceno za opasac... mi pokusali... i vidi belaja...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AVeYfIEnmX8[/youtube]

<valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la Kovach » 31 kol 2012, 18:26

Zna angler druze samo se i on slatko nasmijao kad sam rekao zasto mi treba. <valjanjeodsmijeha> Rusko drug da ja ovo brisem dok me nisu ovi moji pritvorili za poticaj nasilja nad policijom. <valjanjeodsmijeha> Ja zestokih musicara <jelmekotrazio> :456:

Han
Književnik
Postovi:662
Pridružen/a:23 kol 2011, 21:06
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la Han » 01 ruj 2012, 09:35

Extra ideja i realizacija
"Sine Tale, magare moje drago, smiri se u sebi pa ćes se izmiriti i sa nebom i sa zemljom"

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la rusko » 02 sij 2014, 14:37

"Stripping Basket" - uradi sam verzija…

Stripping Basket je spas za musicare, posebno pri ribolovu na stajacim vodama… Smisao kutije je da se u njoj slaze i skuplja snjura umjesto da pada u vodu gdje se nosena strujom cesto zaplete u travu, odstruze od kamenje i na druge nacine osteti ili zamrsi.

Moze takodje posluziti i za odlaganje stapa ili drugog pribora u toku ribolova, sto je posebno korisno ako ste zagazili u vodu i nemate cvrste podloge oko vas.

Cijene ovih kutija se krecu od 30 do 140 eura… A evo moje verzije koja zahvaljujuci IKEA-i kosta samo 2 eura:

slika

slika

slika

Ovako je izgledalo ovo postolje koje sam kupio u IKEA za 19 kruna (2 eura)…

slika

Par rupa ne kosta nista i "bodlje" koje sluze da slazu snjuru tako da se ne zamrsi sam napravio od tuba za muhe, sto me kostalo manje od pola eura… Kais imam sa starih wadersa… A postavicu jos i drzac za stap i meredov cim iskopam potrebni materijal iz podruma…

A ovakav u radnjama kosta oko 100 eura ;-)

slika

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CE1UvrfdL_Y[/youtube]
slika slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ostale potrebne i nepotrebne naprave za musicarenje

Post Postao/la angler » 02 sij 2014, 18:56

Rusko rijesio si me posla. <championvanja> Kanim se da napravim drugi "snjuroskupljac". Onaj prvi mi pouzak i podubok. Pripremio plasticno tekne i raja mi sa posla skupila od silikonskih tuba iste "siljke" kao na tom originalu. Onda kontao grijanjem da napravim udubljenje za stomak. I tako to stoji od ljetos kad ti sa Ikeom uleti. Tekne je prva liga...original

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Šnjure, predvezi, prsluci, čizme...ostali pribor za mušičarenje”