Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la montana » 13 sij 2014, 21:01

Zlaja, ljetos si lovio na suhu muhu, ovo ljeto strimeramo. Sve se moze dohvatiti mahacem, a i ako ne, riba ti dodje sama kad vidi strimer! <jelmekotrazio>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la zlaja » 13 sij 2014, 21:15

Važi doktore

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 14 sij 2014, 01:08

Imam mjesta gdje ga ne vidimo,vreba u zasjedi.Ja sam takva mjesta gađao i iz iskustva znao da je tu,a da nema rauba.
Ako znate njegove pozicije tu je on ispod vdoenog pokrivača klizi.Kod mene na jezeru ako je voda "staklo" ja ga uočim ispod površine kako se kreće,tako pravi mali talas,treba vremena da se čovjek izverzira ali treba izoštriti čula.
Ljetos sam stao na glavu,gledam ga a on me ne vidi,razdaljina an 2m!

Uff samo da stigne oprema i otopli <panker>

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 17 sij 2014, 23:05

Večeras sjedim i motam ovu bilu....ulazi žena i pita jel to Aida? (po fazonu iz Flyfishing in Yemen filma)...reko Jes... i nastavim motat... u stegi ova crna...opet zena na vrata.... A ko je sad ta kurva?!! Nego sutra ako Bog da na Zmajevac da se čiča malo opsti....
Rusko koliko dug predvez i koju debljinu najlona na WF8 Sinking strunu staviti? Ostavio mi Adze štap #7-8 i strunu i čekrk da se poigram malo, pa sam negdje naletio da je najbolje kraće predveze kombinovati ovim sinking strunama...do 1,5 m max?

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 17 sij 2014, 23:22

I tih 1.5m neće ti biti nimalo laki za zabacivanje,probaj sa kraćim 0.7 i javi svoje utiske.


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 17 sij 2014, 23:33

Probat ću tom dužinom, jer kažu kod većih dužina, roll se ne otvara do kraja i šnjura kolapsira u vodu bez da se predvez ispruži....

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 18 sij 2014, 02:58

Clavis, trebaces malo uvjezbati tehniku zabacivanja sa tonucom snjurom, teze su i ponasaju se znatno drugacije nego obicne… ali, vidjeces, sve je to skoro pa isto samo da se ruka privikne na tezinu i rad stapa… dva - tri zabaca i skontaces. Ako te zanima da srusis rekord u daljini… sa tonucom snjurom imas odlicnu priliku (samo ako imas odgovarajuci stap, ako ne pazi da ga ne slomije tezina snjure) ;-)

Rijetko se tonuce snjure zabacuju da napravis prezentaciju muhe kao sa plovecom snjurom gdje muha treba lijepo da padne na mjesto i odmah postane "radna"… Tonucu snjuru, posebno na brzoj vodi, ne zabacujes skoro nikad neposredno na mjesto gdje hoces da strimer radi, nego dosta ispred… jer ti je cilj da voda nosi snjuru neko vrijeme i da snjura stigne potonuti na potrebnu dubinu dok dodje na mjesto gdje zelis pecati. Npr. nekada zabacis ravno ispred sebe i pustis da voda nosi snjuru nekih dvadeset metara nizvodno, pa tek onda zategnes da dobijes kontakt sa strimerom, jer je tada snjura stigla potonuti na zeljenu dubinu.

Sto se duzine predveza tice, i on se prilagodjava rijeci… jaca struja i dublja voda - duzi predvez… Sa kracim (1,5 m) je lakse zabacivati, ali tada vec pricamo o strimerima za stuku koji su preko 10 cm i daju velik otpor…

8#-ca je krupna i teska snjura, mozes komotno poceti sa predvezom od oko 2 metra, pa vidi sta ti pase. I nemoj da te koce predrasude kako je strimer tezi za zabacivanje jer je velik… vidjeces da se na tom stapu isto ponasa kao sitna suha muha na 2#-ci.

Ja pecam sa predvezom dugim oko 3-4 metra (stap 9'6'') ako su normalni strimeri u pitanju, ako pecam sa otezanima skratim na 2,5-3 metra… i ako pecam sa strimerom koji pluta (ide prema povrsini, smanjim do 2 metra ili krace, zavisno od dubine i jacine struje vode. To se radi da strimer ne podigne snjuru kako ide prema povrsini… i da ostane na zeljenoj dubini.

3-4 metra nije bas dobra kombinacija ako nisi ranije pecao sa strimerom… Pocni sa znatno kracim, i bacaj ga blizu sebe da vidis kako se ponasa… Kada provalis semu kretanja strimera i kako snjura utice na njega, onda ces skontati koju duzinu predveza da koristis. To je malo teze ovako objasniti… a lako ces provaliti kada malo istreniras.

Bitno ti je da koristis predvez koji je deblji u pocetku na spoju sa snjurom i onda naglo prelazi u tanji… npr. sljedeca sema:

== +1,20m - 0,50… +40 cm - 0,40… + 30 cm - 0,30… + 20 cm - 0,20… i dalje po zelji.

Usput, kad vec spominjes zene… sad je skoro 2 sata ujutro… ova moja hrce ko morz… probudila me… nesto kontam, ako ovo postane ucestala pojava svezacu joj tonucu snjuru oko vrata i baciti je nizvodno, pa neka strimera malo… ako nastavi hrkati pod vodom mozda dobijem onaj "klacker" voblerski efekat… :pravo_ljut:

Nego… Koje boje je "glava" te snjure?
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 18 sij 2014, 20:48

Sve sam ove savjete jutros u dahu pokupio stari i istrkao na vodu...šta da ti pričam...vjetar takav da suhe ogranke krši i baca u vodu... et takva je moja sreća...kad nađem prostora i vremena da šmugnem... PS..boja glave ista kao i cijela šnjura...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 18 sij 2014, 21:46

I meni je tako… oluja, snijeg… ubio sam se od dosade danas…

Pitam koje je boje jer se bojama oznacava i brzina tonjenja… ako je crna onda je brzotonuca, sto vise na zeleno ide, to je sporija...
slika slika

blinkeras
Prava Štela
Postovi:154
Pridružen/a:28 ruj 2011, 19:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la blinkeras » 25 sij 2014, 15:57

<flag> imal neko od musicara da smota par komada strimera za bucova oz kozije bradice i zecije kozice kupio bi <djed>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 25 sij 2014, 16:30

Ako budem pronašao po kutijama kog spakovaću ti!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 25 sij 2014, 18:46

blinkeras je napisao/la:<flag> imal neko od musicara da smota par komada strimera za bucova oz kozije bradice i zecije kozice kupio bi <djed>
Drug, a kako si mislio pecati s njima? Musicarskim ili varalicarskim stapom?
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 25 sij 2014, 22:04

Ako budes koristio varalicarski pribor pripazi i raspitaj se za pravilnik....na nekim otvorenim salmonidnim vodama nedaju koristiti varke napravljene od krzna/konca i ostalog....znaci samo metal,drvo,pvc!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la zlaja » 25 sij 2014, 22:31

Ja mislim da po tom pitanju nema frke jer su bolenske vode uglavnom ciprinidne,samo cjepaj blinkeraš i javljaj rezultate u idućoj sezoni, živo me zanima kako ćeš proči ...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 25 sij 2014, 22:51

zlaja je napisao/la:Ja mislim da po tom pitanju nema frke jer su bolenske vode uglavnom ciprinidne,samo cjepaj blinkeraš i javljaj rezultate u idućoj sezoni, živo me zanima kako ćeš proči ...
Ili jos bolje, utalite se pa se zajedno zadajte u akciju… daj vise da skontamo jednog na strimera, da nas zelja mine :grin:
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”