Strimeri, potezanke itd...

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 29 sij 2014, 15:57

Ubija… sad se spakuj i hajde ovamo u sjeverne krajeve da lovimo morske pastrmke :wink:
slika slika


blinkeras
Prava Štela
Postovi:154
Pridružen/a:28 ruj 2011, 19:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la blinkeras » 29 sij 2014, 17:26

Dobri ovi strimeri skroz skroz daj nesto bijelo sa plavim a ona preporuka oko praskovica je dobra skroz <flag>

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 29 sij 2014, 21:57

Ako ganjate UV gel imate i materijale koji se prodaju za pravljenje noktiju… Mnogo jeftiniji, jaci, laksi za rad… Jedino trebate paziti na to da postoje dvije vrste gela, jedna koja se stvrdne pod LED-UV lampom i jedna koja se stvrdne samo pod obicnom.

Ova vrsta koja se stvrdne samo pod obicnom UV-lampom je tonuca u vodi, vise bude kao staklo kada se stvrdne i jaca/tvrdja je, ne moze se rastvoriti sa acetonom… dok je druga (LED) vrsta meksa, vise djeluje kao plastika i moze se rastvoriti sa acetonom.
slika slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 29 sij 2014, 22:14

Kako mi se svidio onaj Ruskov strimer, zaletim se probat i ja napraviti....koristio sam udicu 1/0 radi probe, malo mi je marabou bofl pa kratka vlakna al i to se da ispraviti...zanima me najviše ovo oko srneće dlake, jel treba bogatije stavljati, ide li na golu udici il treba prvo zadat malo podmeta, čim je bolje šišati, makazice ili žilet? Rusko pomagaj...

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la rusko » 29 sij 2014, 22:51

Malo je loša slika pa ne vidim gdje si eventualno fulio… forma djeluje okej…

Ovako, pokušaću objasniti kako se šiša (a kada budem imao vremena napraviću i video)… uzmeš snop srneće dlake dužine 2 cm debljine 0,5 cm… i izravnaš vrhove uz pomoć hair-stackera… taj snop onda staviš na gornju stranu udice tako da su špicevi okrenuti prema repu strimera, a da naprijed prelazi pola cm preko oka udice. Koncem jednom obmotaš sve to, ali ne zatežeš, tek pri drugom krugu zategneš, ali držiš materijal i dalje rukom da se ne krene sve spinovati oko udice. Onda sa cik-cak potezima prodjes koncem izmedju (podignutih) krajeva do vrha udice i fiksiraš "glavu" strimera… Nemoj stavljati srneću dlaku na golu udicu jer će onda kliziti po njoj i rotirati bez veze… ali nemoj je nabacivati ni na mjesta gdje imaš puno materijala. Idealno je ako je udica samo premotana koncem. Za glavu strimera ostavi maksimalno pola cm do oka udice.

Šišanje započneš makazama sa donje strane udice - jedan ravni rez... (neko preferira da ima okruglu glavu oko cijele udice - u tom slučaju treba dodati još jedan sloj srneće dlake na donju stranu udice i pojacati gustoću prije šišanja). Onda šišaš dalje u krug ali odozada prema oku udice, da dobiješ što bolju formu i da vidiš gdje je prijelaz sa "tijela" prema dijelu koji će formirati glavu od srneće dlake poslije šišanja dok ne budes zadovoljan sa rezultatom.

Znam da je ovo sve nabacano… ali obećavam da ću što prije moguće skontati jedan video u vezi te tehnike.

P.S: Što me zabavi ovaj post… prvo sam napisao, pa počeh kontrolisati i vidim da pišem kako ću nešto:

"objasniti kako se sisa i snimati video o tome" …. "onda sisati dalje u krug ali odozada" …. i "poslije sisanja … nesto…dok ne budes zadovoljan sa rezultatom" :875695:

pa dok uredih da ubacim ove sve ščćžđ znakove, usafunjah se ziv <valjanjeodsmijeha>
slika slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 30 sij 2014, 08:15

Uspio sam skontat sad :D a i skontao sam gdje sam pogriješio... ja ostavio brat bratu cent od okca pa sam dva tri "snopića" dlake stavljao dok nisam došao do okca... i još na golu udicu al et nije mi se rotirala zapamtio sam barem kako ide kod srneće dlake da ide jedan labavi čvor a onda zategneš krvnički pa pukne konac pa uhvatiš onda još jednom. Ja mislim da ću se manjom udicom primaket originalu. Čeras opeet sjedam da se ja malo "safunjam" :D

Hvala drug! :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la angler » 30 sij 2014, 10:02

Kako cete zaboraviti moje najdraze strimere, najlakse za napraviti, ne kace se za dno, a ubitacni i za slane i za slatke ribe. Kombinacija boja i velicina neogranicena. Slike nisu moje, malo sam provirio sa posla <jelmekotrazio>

slika

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 30 sij 2014, 16:35

Oči su otežanja,imam to i jedva čekam da ih napakujem!
Danas uzeo neke udice,Gamakatsu LS-5213N 4/0.Djeluju mi pojake a i vrh im je jako oštar!

blinkeras
Prava Štela
Postovi:154
Pridružen/a:28 ruj 2011, 19:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la blinkeras » 30 sij 2014, 18:17

<juma> <juma>

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 07 vel 2014, 23:10

Ako ste mislili da sam odustao grdno ste se prevarili <valjanjeodsmijeha>

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 07 vel 2014, 23:11

slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 07 vel 2014, 23:12

slika

Oči su otežanje i ovako stoji u vodi.
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 07 vel 2014, 23:13

Još jedan kontraš,
slika

slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la tommylee » 07 vel 2014, 23:14

slika

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Strimeri, potezanke itd...

Post Postao/la Clavis » 08 vel 2014, 00:08

Ti bucovi što su mirno spavali spavali su :) Obogatit ćeš nam forum sa mušičarenjem bijele ribe :D

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Mušice”