Kupovina novoga kompleta.........:-)

Moderatori/ce:emin,rusko,Kovach,angler

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 06 vel 2014, 22:14

Cestitke za novu artiljeriju i da je sto prije ovjeris!


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 06 vel 2014, 22:22

Hvala evo još sam pod utiscima.Danas "drmao" na suvo,ima snage,jak štap a nije pjetjerano krut.
Struna je Airflo 40+ Expert Intermediate Fly Lines WF6 slow int.
Sutra uplata i idu fotke <djed>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la montana » 07 vel 2014, 08:51

Cestitke majstore! Jel' to spremas neki lov na kapitalce?
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 07 vel 2014, 09:47

Pročitali ste me odmah,pošto manjkam sa slobodnim vremenom i nisam u situaciji d aidem na salamonoide za koje mi treba cjeli dan.
Ovako imaću komplet sa kojim mogu da lovim ribe koje naseljavaju moj životni prostor.A to su mrene,bucovi a i štuke.
Sve ostalo ako dođe dobro došlo,u fazi izrade su strimeri.
Ova struna mi je malo poslaba pa ću morati nabaviti jaču,kontam na 8# da idem!
I naravno još samo čekrk da izaberem,vrtim oglase ali ništa u toj klasi da se pojavi.
Strpiću se jer do početka sezone (prestanka zabrana) ima dovoljno vrmena.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 07 vel 2014, 23:08

Konačno radi upload fotki!
slika

slika


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Clavis » 08 vel 2014, 00:07

Čestitke za prinovu drug! I da fino sluša ljevicu ako budeš ganjao DH stil :)

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la soha » 08 vel 2014, 01:48

Cestitke tommy. Ja sam svojvremeno gledao isti stap samo to je bio #5

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 08 vel 2014, 18:07

Ko da gledam da ces se ubrzo prebaciti na jaci stap...bar 8# <jelmekotrazio>
Sto se tice cekrka preko klase 7# isti ne sluzi da bi skladistio snjuru. Obrati paznju na kocnicu :wink:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 08 vel 2014, 20:06

Hvala,problem je buđžet.Za oko 30-40 dana proglašavam bankrot :mrgreen:
Kočnica će morati da bude na tom čekrku,kontam da uzmem 7/8 pa da probam i 8# strunu na njega nabaciti-
Da mu izvučem maksimum.
TCX 6# sam bacao strrimere na Drini,jedino što bucovi nisu bili aktivni.Sa ovim bih trebao bolji izbačaj i veće strimere da bacam.

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la tommylee » 13 ožu 2014, 15:59

Stigo i ostatak opreme,na kalemovima su već strune.Jednu sam odbacio ne sviđa mi se a ovu iz kutije nabacio ali ne stigoh da probam.
Na štap (Greys) čekrk je lego samo tako,za sad sam zadovoljan kako baca ali mu moram ukoponovati strunu da to sve bude kako treba.
slika

slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 13 ožu 2014, 18:39

Neka je sretno sa novim kompletom i da ga sto prije ovjeris <championvanja>

rulevu
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:07 tra 2013, 12:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rulevu » 13 tra 2014, 16:49

Pozdrav starim musicarima. Unaprijed se izvinjavam ako sam fulo temu na ovom naslovu.
Ja sam sada u fazi da napravim prve korake u musicarenje i naravno trazim odgovarajuci pribor.
Posto sam pocetnik odlucio sam se da prvo trazim neke polovne opcije, pa onda ako zagrizem da se upustim u neke ozbiljne investicije.
Na ovim meni dostupnim portalim prodaju se sljedeci stapovi:
- SAGE, # 6, 8,6", 3-1/8oz, 2 dijela cijena je oko 170 eura,
- SAGE Graphite III GFL 686 RPLBELK # 6 , 8.6 ft/260 cm 200 eura
-Hardy Graphite DeLuxe 2-dijela # 5-6 8.0 ft/245 cm 200 eura

Sta vi mislite o ovim stapovima? Jesul predugi za nase rijeke?

Pozz

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la angler » 13 tra 2014, 18:03

Pozdrav i tebi rulevu i dobro dosao na forum.
Prvo da vidimo gdje namjeravas musicariti i sta ces loviti?
Svi stapovi sto si naveo su kvalitetni i nisu predugi ali da li ti je potrebna njihova jacina klase 6# ako planiras loviti pastrmku, lipljena i klijena?
Po mom misljenju 8' ili 8'6" u klasi #6 su kratki, a jaki. Svakako da imaju i oni svoju svrhu recimo ako lovis sa camca.
Samo orjentacije radi...zavisno od tehnologije izrade i materijala, nekad davno se smatralo da je 9' klase 7# neki optimum. Ta se vrijednost vremenom mijenjala tako da je sad sasvim dovoljan stap u klasi 4# do 5# od 8'6" do 9'. Licno preferiram klasu 4# samim tim sto u zadnje vrijeme tu klasu nazivaju univerzalnom. Do nedavno je to bila klasa 5#. "Sutra" ce mozda to biti 3# ali otom potom.
Klasu 6# ali 9' i duze, jedino sto znam da neki musicari koriste na Drini radi daljih izbacaja...bar tako oni kazu. Ja licno bih koristio brzi stap, a ne jaci za daleke izbacaje.
Kad spomenuh brzinu stapa i to igra veliku ulogu u odabiru. Za pocetnike obicno se preporucuje srednja akcija.

Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la Clavis » 13 tra 2014, 19:34

Slobodno možžeš tražiti i jeftinije varijante ako ćeš već "opipavati" teren. Sad se sasvim da naći "udoban/ugodan" štapić za male pare. Prije to nije bilo baš tako dostupno pa se za male pare rizikovalo da ti se sve zgadi jer stvarno te "pritke/trklje" nisu bile ni za šta... znam po sebi zamalo odustao nisam. Sreća bio je pristojan štap za probu pa sam skontao da nije do mene. I probaj skontat u šta ćeš "udariti", koja riba i voda prvo pa će ti Angler dati iscrpne detalje :)

rulevu
Početnik
Postovi:9
Pridružen/a:07 tra 2013, 12:58
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kupovina novoga kompleta.........:-)

Post Postao/la rulevu » 13 tra 2014, 19:41

Angler, hvala na dobrodoslici a i na brzom odgovoru.
Planiram da musicarim na malim i srednjim rijekama ( Drina nije jedna od tih).
Iz tvog teksta iz sekcije L musicarenje ( koji je izuzetno dobar i informativan) sam predpostavljao da ovi stapovi i nisu bas najbolji izbor, barem sto se tice nasih rijeka.
Znaci da se skoncentrisem ipak na 5#.
Kao sto vidis iz prijasnjeg posta ovdje se radi o polovnim stapovima. Mozes li mi preporuciti neke stapove koje mogu nove kupiti a da su otprilike ovih cijena.
Pozz

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Štapovi i čekrci”