Rijeka Misoča

Moderator/ica:emin

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 05 vel 2015, 15:55

montana je napisao/la: Neka Kovach napravi presjek svacijeg godisnjeg i da nadjemo zjednicki datum. <flag>

Kontajuci do sad Rusko, Monty i Angler bi mogli biti tu u julu pa ostaju dva datuma 17/18/19.07. (petak okupljanje, subota akcija, a nedjelja odlazak) ili 24/25/26.07. (isto petak,subota i nedjelja).

Eto skontajte nesto da odlucimo bar datum radi raje koja tek treba pisati godišnje odmore.

P.S. Sada određen datum moze se malo korigovati do ljeta, ali bar orjentaciono da imamo termin.


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la senad » 05 vel 2015, 20:41

Kovach, kad se primakne datum, pokušaćemo sve to provući kao jednu akciju, pokriti je medijski, a onda i malo kamčiti okolo i tražiti donacija u hrani i piću. ;)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 05 vel 2015, 21:14

Dogovoreno!

Samo da se ova nasa raja malo angazuje da nas bude bar desetak, a ostalo ce se dogovoriti u hodu. Od mene je po 1 l maksuzije grozde i sljive, a mozda i Jabukovace dok provirim kakve su mi zalihe :mrgreen:

Evo sad nesto kontam kad vec dogovaramo datume onda da povedemo racuna da je Ramazan od 18.06. do 16.07.2015.g., a ramazanski Bajram 17.07-19.07.2015.godine tako da bi onda najbolje bilo uzeti 24.07.- 26.07.2015.g.

Eto izjasnite se raja pa da vidimo prijedloge ili eventualne primjedbe i usaglasimo datum.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 06 vel 2015, 01:55

Ja sam otvoren u cijelom periodu godisnjeg odmora... <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 16 vel 2015, 21:38

Pa nije valjda da nas je samo 7-8 voljno podrzati ovu akciju i pomoci nasoj raji da pokusamo popraviti stanje na Misoci :( . Pa zar je bitno je li to rijeka u nasoj blizini ili nije, hocemo li ikada vise otici u ribu na tu vodu ili ne. Ipak bi to bila jos jedna voda kojoj se polako vraca stari sjaj i koja bi se spasila od propadanja, a svi znamo da je katastrofa na skoro svim vodama.

Ja sam za to da, ako hocete, u dogledno vrijeme organizujemo jos ovakvih akcija na drugim vodama ali pod uslovom da udruzenje koje upravlja tom vodom ulaze ogromne napore na ocuvanju i zastiti da ne bude trud uzalud. Nece nam doci Crveni Kmeri, Indijanci niti Vanzemaljci pa uraditi to za nas i nasu djecu nego ipak moramo zasukati rukave. Cudi me stvarno jer kad je kritikovati i pisati na pojedine vijesti na forumu i stranici <hacker> ima nas mnogo vise nego kad treba alat uzeti u ruke <drva> :majstor: <12345> .

Bistro!


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Clavis » 16 vel 2015, 23:10

Ljudi ja sto se tice hodanja sam teski avlijaner postao zadnje dvije godine, nosa ne promolim iz tora. Jedini način, kolika je tamo prosječna dnevnica za tako te poslove, mora bit neki momčić u toj mahali da je pošteno odradi, ja bi Senadu prebacio ripicu pa nek da "djetu" :mrgreen:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 16 vel 2015, 23:53

Ma ima nas i blize od tebe drug moj ali izgleda nema se volje.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 17 vel 2015, 05:50

Ma jos je rano. Valjda ce odziv biti veci, a i ako ne, uradicemo koliko mozemo i kako mozemo. Bitan je rezultat, a to je da je barem jedna rijeka vracena u normalu. Kad bi se tako radilo svake godine po jedna, brzo bi se stanje popravilo. Kad smo prvi put progovorili na ovu temu, pribojavali smo se slabog odziva ribara. Senad tada rece da necemo odustati u nadi da ce nas primjer navesti nekada nekog drugog da barem pokusa... Inace kod nas je obicaj da se kritikuje stanje, a slabo sta se poduzima na rjesavanju problema. Ovdje se ne radi o novcu, nego o pruzenoj ruci. Kao kad auto nece da upali, pa slucajni prolaznik pritrci da te pogura.
Kad sam dosao u Ameriku, cuo sam recenicu koju je nekad jedan americki predsjednik rekao:"Nemojte pitati sta Amerika moze da uradi za vas, nego sta vi mozete uraditi za Ameriku." Tada mi je to zvucalo bezveze i nebitno, ali kako vrijeme odmice, sve mi je jasnije da je upravo to ono sto nama nedostaje. I u konacnici, nostalgija za Titinim vremenima... pa u njegovo doba su ljudi dobrovoljno isli na radne akcije i gradili ono u cemu su kasnije uzivali. Akcija Misoca je nas veliki ispit. Uspjeh akcije ce otvoriti nove mogucnosti i donijeti energiju za nove i vece poduhvate. Neuspjeh akcije na Misoci ce znaciti nekoliko lijepih druzenja dobrih ljudi pored prelijepe rijeke. Dakle nema se sto izgubiti. <titinpionir>

Citiracu velikog musicara Ruska:"Odvojicemo dio odmora za rad na Misoci. Napravicemo je da bude najbolji fly fishing potok u Europi." <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la senad » 17 vel 2015, 10:48

Da odgovorim na Facebook način ;)

slika
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Seha » 17 vel 2015, 15:33

Bravo Kovac ni ja nemogu da shvatim da je samo ovoj saki raje stalo da se vode ociste od smeca i poribi kako bi rijeke vratili iz mrtvih ako ne zbog sebe nego neke djece koja ce kao mi nekada sa stapom krenuti u svoje druzenje sa prirodom. Nema bolan mi smo svijetski sampioni za demagogiju, filozofiju, futbalski strucnjaci koji bi sve utakmice dobili sa 10-0, a kad treba zasukat rukave manji od makova zrna.

Najbolji komican opis sazete istine kakav smo mi narod je po meni rekao ovaj momak.. Aferim care

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_17OXek4UXI[/youtube]
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la angler » 17 vel 2015, 20:18

Odrediti datum i sacekati juni da se vidi odziv. Nista ne znaci i da sad bukadar raje kaze da ce doci, a na kraju sve spadne na par ljudi....kao sto se desavalo.

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 17 vel 2015, 21:25

Znam ja to sve drug moj ali po meni je problem sto je taj bukadar raje totalno nezainteresovan i sto nije napisao ni bar "mozda cu doci ako mognem uzeti odmor" ili bilo kakav drugi izgovor. Moze se svima nama desiti nesto neplanski do jula ali bar planiramo to pa sta bude.

Onaj ko hoce nadje nacina, a ko nece nadje neki izgovor!!

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la rusko » 17 vel 2015, 21:32

Seha… gdje nadje ovog, vrati me iz mrtvih… <valjanjeodsmijeha>

Sakupicemo se nekako… ima jos vremena do jula, tesko je planirati… imam razumijevanja za to.

Nego, meni je jedino cudno da u tolikom Sarajevu + okolinom nemamo dva-tri musicara koji bi se angazovali da obidju Misocu i malo paze na stanje zajedno sa cuvarima… Ali da to rade cisto iz ljubavi prema vodi i ribama, a ne iz nekog koristoljublja. Bitno je samo da imaju volju i zelju… Npr. ako ima neko ko bi rado postao musicar, a nema finansije za to… a zainteresovan je za ovakve projekte i ima zehru postenja potrebnu da mu se povjeri odgovornost… za tren bi ga opremili i obucili i dali sve mogucnosti da se bavi nasim omiljenim hobijem = njemu dobro, nama dobro, Misoci dobro = trodupla korist…

Ako vec stvaramo najbolji musicarski potok na svijetu :mrgreen: , pitam se na koje ljude onda racunamo da ce doci i platiti za ribolov? Ko su ti koji ce rado doci pecati i platiti a nisu zainteresovani da ucestvuju u odrzavanju i usput pecaju… Zar medju njima zaista nema likova koji zele nesto vise od manekenstva na vodi? Malo mi je to nelogicno…

Ali kao i obicno mentalni sklop nasih hibridnih vrsta homo stupidosa me uvijek iznenadjivao brilijantnim nelogicnostima… ko ce nam znati…

Uglavnom, parola je:

Srce… ruke… lopata… pa zabaci! <titinpionir>
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 17 vel 2015, 21:59

Ko dodje, dodje. Meni je bitno da se okupimo, druzimo i lovimo ribu. Povedite i djecu da malo promasu i da provedu vremena na cistom zraku. Na njima svijet ostaje, pa i Misoca, a svojim primjerom im pokazujete kako bi sve u zivotu trebalo da bude... <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la rusko » 17 vel 2015, 22:22

Trebalo bi okupiti i lokalnu djecu i napraviti im neku zabavu, da ih privucemo… Ako oni zavole Misocu i pocnu da je cuvaju, onda ce sav trud imati ogromnu vrijednost.
slika slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”