moja ladja

Moderator/ica:emin

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la montana » 02 tra 2015, 03:27

Hvala sefe, kakvi virnem... postavim na sred poda i veslam... <valjanjeodsmijeha> Sam sam sebi sega. <jelmekotrazio>

Evo da pokazem kako sam ga sklonio s puta, da zena ne izbaci i mene i "razarac" na ulicu. <idila>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: montana, dana/u 02 tra 2015, 03:31, ukupno mijenjano 2 puta.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la angler » 02 tra 2015, 05:20

Auh....tek se sad odlicno vidi sirina kajaka i kakav je sa donje strane. Mnoooogo stabilniji izgleda nego ovi sto sam ja gledao. Sa donje strane su haman kao daska za jedrenje i dosta vitkiji, sto znaci i prevrtljiviji. Jedino jedan dvosjed izgledao malo ozbiljnije ali je bas golem za transport.

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la montana » 02 tra 2015, 06:23

Jeste, siri je od obicnog kajaka za desetak cm. Stabilniji je, ali i sporiji. Mislim da cu moci i stati na njega, a i ako ne, moze se kleknuti. Eh da mi je ovo kako dole prebaciti. Zamisli dva tri jarana, pa pretrazuju neko jezero. Bilo bi zvijeri... <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la rusko » 02 tra 2015, 07:18

Je li dozvoljeno kod nas pecati sa kajaka i slicnih plovila na jezerima? Cini mi se da sam jednom davno nacuo da se ne smije…
slika slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la tommylee » 02 tra 2015, 09:12

Dozvoljeno je,jedino se kod mene prave pametni pa traže doplatnu dozvolu za ribolov sa plovila.Mada ih niko ne hebe 2% <valjanjeodsmijeha>

Drug ovo su moji neostvareni snovi.Dobar kajak i bog da me vidi!Kako idu godine sve manje mi se gazi po vodi.Na ovome u šorcu i papučama da uživaš.
Fazon sa veslom je odličan!


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la montana » 02 tra 2015, 14:04

I na Uni u Bosanskoj Krupi je dozvoljeno, ali isto traze dodatak uz godisnju dozvolu.
Hvala Tommy, bas kako smo ono jednom pricali. Nesto sto ribolovcu moze pruziti potpuni uzitak I omoguciti mu pristup tamo gdje je oduvijek sanjao da zabaci. <ribarcina>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 03 tra 2015, 17:36

Tommy ako ti naleti negdje kao kod mene onaj gumeni pathfinder on je pravo zgodan za vas musicare.. ja mislim sve ukupna tezina sa svim je oko 16 kg.. Ja sam ga par puta vezao onako napumpanog direktno za krov ,samo ubacim tanku deku ispod i svezem kaisima koja provucem prije nego zalupim vrata.. Dodje u torbi sa svim i napumpas ga noznom pumpom na vodi za 10 min.. Ja nabavio i onu 12v pimpu na upaljac sto koristi raja za gumene duseke. Ma sto trepnes okom vec je nadrukan.. Super je stabilan i pici po vodi ko flak.. Malo je osjetljiv na konstantno drzanje pravca uz bocni vjetar (zna malo zanositi u stranu) al generalno sve za 10..
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la tommylee » 03 tra 2015, 22:55

Nije problem pumpanje bar tu sam dobar :mrgreen: Nego može li se na njemu stajati?
Imao i prodao 2m gumeni "lisičinka".Lagan,brz.Al' ne može se stajati mekano dno :(

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la angler » 04 tra 2015, 05:21

Kad ste vec kod napuhivanja, kakav je Savylor? Nekad su bili veoma dobri, sad su se pokinezili.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 04 tra 2015, 21:28

Nema ustajanja Tommy al misim da je izvodivo mahanje iz njega i sjedeci.. Ono kao kad si u cizmama u vodi do pojasa otprilike toliko si iznad povrsine vode kada sjedis u kajaku. Za stand up trebas od glasfibera sa metalnim roll bar-om koja pomaze ustajanje, sjedanje i da se naslonis malo na nju dok stojis radi balansa.

Rodjo Savylor je garant bar za duplo bolji od ovog mog.. Gledao sam ih ovdje po skandinaviji su pravo popularni kao pomocna plovila za jedrilice i sl.
Glavna je fora za sve i gumene i ove plasticne kajake da moraju imati neku vrstu kobilice jer samo tako mozete drzati konstantan pravac. Kod Montane imaju ovi prorezi na dnu i oni imaju ulogu kobilice koja eliminise bocno pomicanje pri veslanju. na gom gumenom imaju dvije male kobilice koje se prije pumpanja samo umetnu u leziste.. Nemam pojma jesam li vec postavljao evo i jedan video od prvih ribolova sa ovim gumenim kajakom.. Ono ok je za razvuci sisteme sonarom naci poziciju na kojoj zelim loviti prihraniti i pokusati odvojiti ribu od neke prepreke..

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JzmaqYqT2dE[/youtube]
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: moja ladja

Post Postao/la angler » 05 tra 2015, 05:15

Hvala rodjo!
Ovdje sam gledao neke Sevylor ali mi nisu odavali neko povjerenje po pitanju materijala. Doduse to su oni pretpostavljam najjeftiniji.
Vidim da hvale neki Fish Hunter ali ga ovdje nisam vidjeo.
Kako god meni opet prestavlja problem more. Nikako da se odvazim za taj korak :shock:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 07 tra 2015, 11:26

I ovaj moj kajak je nekakav cudan materijal al onako solidne debljine.. Ja mislim da je to neka impregnacija zbog uv zracenja.. Ono pod rukom bas cudan. Samo nemoj plasticinu mora biti armiran materijal
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la rusko » 26 ruj 2015, 18:02

slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la Seha » 29 ožu 2016, 10:34

Pozrav raja.. Neki dan zamjenio kanu za ovu makinu.. Trenutno sam u projektu opremanja i modifikacija (kokpit za sonar i drzace stapova, nosac za kameru, sic, kolica za prevoz kajaka i sta mi jos usput padne na pamet :mrgreen: ) pa kako sta budem radio postavim i pokoju slicicu.. Mislim da je to to i da ovaj ostaje jer je idealan za moje potrebe i sto je izuzetno lagan za transport (28 kg).
Kajak je kupljen u Panami i izuzetno je rijedak model u evropi.. Familija sa kojom sam se trampio su pravi avanturisti koji su sa tada trogodisnjim sinom napravili lijep djir jedrilicom.. Njihov sin je osnovnu skolu zavrsio na putovanju putem interneta jer su krenuli na put 2008 i vratili se za Dansku 2015 godine.. Sve u svemu za hladne skandinavce ljudi prva liga i vidi se na prvu da su prosli svijeta i da nisu ograniceni kao vecina sunarodnjaka..Kada su skontali da i mene interesuju putovanja jedrilicom i da u buducnosti imam neke "paklene planove" dali su mi vizit karticu njihove web prezentacije putovanja
Kroz pricu su mi dali dosta korisnih savjeta sta gdje i kako poloziti za upravljanje jedrilicom i ako budem trebao savjete pri izboru jedrilice da im se javim. Eto jedna lijepa prica za pocetak balade,a nastavak slijedi u slijedecem broju "vesele sveske" :grin:

Familija Skovholm
IMG_1845.jpg
9 IMG_1405.JPG
6 IMG_1286.JPG
InfoSide-5.jpg
Pompano 120 Duzina 3,70 / Sirina 0,75 / tezina 27 kg / Nosivost 160 kg
Billede0021.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: moja ladja

Post Postao/la rades7 » 29 ožu 2016, 10:40

Svaka cast Seha, da vazda imas dobar vjetar i bistro...

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Čamci i pente/motori”