Bucov / Bolen 2015

Kako, čime, na koji način, gdje, kada...svaka riba - jedna tema

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la zlaja » 18 svi 2015, 22:02

Ja moram pohvaliti Emina, Bakira i Tarika kako postupaju sa ulovom, očiste ribu od pijavica,fotkanje i puštanje nazad...konačno imamo generaciju pravi sportski ribolovaca !Osim toga momci su toliko pozitivni i bez predrasuda da je pravi ćejf biti sa njima na pecanju, imaju znanje , ne prežaju od novi pristupa pecanju i samom priboru...ima se što naučiti od njih. Eh sad kad bi u svakom gradu se desili ovakvi omladinci po udruženjima...


Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la svirac » 19 svi 2015, 08:45

Super reportaza .... a momci su za 5 .... onaj crni visoki je prije nekoliko godina "otres'o" onu veliku potocaru na Bugeye-a, jel tako?
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la zlaja » 19 svi 2015, 09:22

To je taj metalac iz Zenice

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la emin » 19 svi 2015, 10:27

evo i mene hehe.. obaveze ubiše..
bilo odlično, upoznat ljude s kojim se dugo družimo ovako u virtuelnom svijetu..
baš smo se fino ispričali o svemu, razmjenili iskustva.. malo o mamcima, priboru, tehnikama vođenja, problemima s kojim se susrećemo na svim vodama.. zlaja je bio nesebičan i objasnio dosta stvari oko lova bucova, bake o japancima i njihovim sposobnostima, dok je tare davao instrukcije iz mušičarenja.. pravo druženje s pravom ekipom..
bistro..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la Seha » 19 svi 2015, 11:09

zlaja je napisao/la:Ja moram pohvaliti Emina, Bakira i Tarika kako postupaju sa ulovom, očiste ribu od pijavica,fotkanje i puštanje nazad...konačno imamo generaciju pravi sportski ribolovaca !Osim toga momci su toliko pozitivni i bez predrasuda da je pravi ćejf biti sa njima na pecanju, imaju znanje , ne prežaju od novi pristupa pecanju i samom priboru...ima se što naučiti od njih. Eh sad kad bi u svakom gradu se desili ovakvi omladinci po udruženjima...
Svaka cast momci .. Siguran sam da u svakom udruzenju ima jedan dio raje koji je svjestan devastacije i da su ovaj kako ga mnogi nazivaju hobi shvatili kao sastavni dio zivota i jedini ispravan nacin na koji zele da se odnose prema prirodi.. Takvu raju treba dovesti na cela lokalnih udruzenja i tek tada mozemo ocekivati neke bolje dane i za nas ribare i za populaciju riba.. Sve dok su tu likovi kojima su dnevnice i fotelja prvo na pameti necemo naprijed ni milimetra.
slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la tommylee » 19 svi 2015, 12:46

Puno pohvala i sa moje strane drago mi je da je i Tare aktivan.

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la bakee » 19 svi 2015, 17:11

Zlaja druze mi smo spremni ko zapete puske za novo druzenje, samo cekamo tvoj poziv. :). Stvarno sam dosta novih stvari naucio od Zlaje, Emina i Tareta, hvala vam momci na tome.

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la rades7 » 19 svi 2015, 17:14

Da li je bucov zavrsio mrijest u Bosni i kako vam se cini situacija? Ja mislim da je neaktivan...barem zadnjih desetak dana.

Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la bakee » 19 svi 2015, 18:32

Mrijest je zavrsen davno. Odmah poslije mrijesta je radio odlicno neko vrijeme. Sad je malo neaktivan ali vjerujem da ce ubrzo da se aktivira.
Ps Hvala svim momcima na lijepim komentarima.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la zlaja » 22 svi 2015, 09:49

Bio sam ubijeđen da raja priča šuplju u vezi otvaranja katsuga udica do sinoć...poslije dva mala poletarca saši hajvan i odradi me :6543:
Inače na ovaj tip udice sam izveo pred aparat na desetine kapitalaca...šta turit mjesto nje? jel može ownerka iste veličine ?
slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la Seha » 22 svi 2015, 11:50

Owner bez razmisljanja i to ako mozes naci ST41 ledi koliko su dobre iz sezone u sezonu.Jednom sam naletio na trokuke koje su u dnu luka ravne (nisu klasicno zaobljene) neki Fox model iz programa za predatore te trokuke su nesto najbolje sto sam ikad imao na varalicama ali ih vise nigdje nemogu naci po katalozima opreme da provalim naziv modela. Po meni Owner ima najbolji izbor materijala, obrada i hemijsko ostrenje.. Nista mi nema gore nego popusit dobar komad zbog udice.. Zadnjih par godina sam izgubio zbog kordine wide gape 2 velike ribe.. Prvi put reko mora da je fabricka greska, drugi put e sad je stvarno dosta, 3 put nisu docekale da ih iznesem na vodu sve su zavrsile u kanti od smeca.
slika

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la emin » 22 svi 2015, 12:25

Kod mene se opet dešava i to često da se odlomi jedan krak na troci, nikad nisam imo peglu, stara trokuka šta li je..i to mi se cesto desava sa krupnim klenom, pored bucova, dosta riba je otišlo upravo zbog toga..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la svirac » 22 svi 2015, 12:25

Zlaja, odlicne su i Savagear P1 ... odlicne. Najljepse je sto sam ih koristio i na moru, NIJEDNA nije korodirala. A ostale jesu, cak i ona Mustadova Permasteel .... goli k....
Owner je standardno dobra, ali, ove manje 10, 12 i 14 su izgleda predebela, pa penetracija i nije bas.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la tommylee » 22 svi 2015, 13:17

Lomili su meni Ownera a riješenje ti je da popustiš dril,da bude skroz mekan.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Bucov / Bolen 2015

Post Postao/la zlaja » 22 svi 2015, 15:27

Hvala ljudi na odgovorima, ja imam dobro iskustvo sa ownerkama jer su mi najdostupnije , ima neka fora oko težine udice i suspendovanog vrckanja 95-tice...tommy druže ako neko drži do drila to sam ja ,ovdje sam morao malo pritegnuti ,matice rijeke Bosne i Krivaje se tu sastaju,sudaraju i guraju valove , da nisam malo pritegao riba bi zujala dril do radeta u doboju :grin: .ako nađem i te savagear...eto prvi put al desi se ,inače sa tim kapitalcima i ovim japankama sam uvijek imao ribu pre foto aparatom, jake su te matice kod mene...treba jaka udica,podešen dril,semi parabolik štap, ma svašta nešto prilagodit...imaju jedan veliki minus,njihova kontra pera su vani i za par ribolova unište boju na vobleru,izgrebu ga do neiskoristivosti, kad kupite takvu vrstu da znate...

Zaključano
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarenje po vrstama riba”