Musicarenje vs Varalicarenje

Moderators: emin, rusko, Kovach, angler

angler
Nobelovac

Re: Musicarenje vs Varalicarenje

Post by angler » 15 Sep 2016, 20:06

kokuz_sa wrote: Da li je moguce da je riba vec pocela uzimati krupni mamac..
Vrlo moguce...

Imaju samo dvije vrste ljudi, jedni koji gledaju kvantitet, a drugi kvalitet. Hajd recimo i oni treci koji zele i jedno i drugo, a ne znaju sta je ustvari kvalitet. I po ko zna koji put treba spomenuti filozofiju musicarenja. Iza filozofije stoji i duzina vezanja musice i broj musica i jos stosta.
Poredjenje varalice i strimera ima smisla, tu su uslovi 1:1.
Poredjenje varalice i musice, e to vec nema smisla jer su uslovi 4:1 u korist varalice.
Koji su uslovi ako lovimo recimo pastrmku... Varalicu/strimer gleda kao hranu, uljeza i vrlo uzak izbor vrsta riba koje se okolo vrzmaju. 4ti...lakse i sire cesljati teren sa varalicom sto je vrlo bitno. Baju gdje bacis i kako je voda nosi ne diraj, inace nista od ulova. Znaci 4 razloga da ih lapi.
Musica je samo hrana ali koja je to baja i u kojem stadiju, u koje doba dana i godine... Pa kad to sve sracunas dobijes jednacinu sa hejbet nepoznatih. Manje nepoznatih imaju oni kojima ispred kuce tece rijeka. Ali kad ubodes pravu baju medju onih 300 onda je svaki zabacaj riba. I kad krene tako dobro ima ih koji kazu...ma hajde da probam na ovu ili onu sto sam sinoc naperio da vidim hoce li je lapiti. I eto nas opet kod kvaliteta i filozofije... <jelmekotrazio>

rusko
Nobelovac

Post by rusko » 12 Sep 2017, 20:44

Vozdra narode… nadam se da ste svi dobro, zdravo, bistro…

Nesto kontam je li jos uvijek bitno da li je post medju "varalicarskim" "saranskim" "musicarskim"… ili nekim drugim temama… kada je postanje samo od sebe postalo "off topic" (tj. nigdje posta vec mjesecima)

Meni nedostaje nasa zahebancija, sanjam klijenove kako iskacu iz foruma… a nemam kome ni da <ribarcina>

Sve najbolje!
Image Image

zlaja
Nobelovac

Post by zlaja » 12 Sep 2017, 21:50

Pozdrav druže, isto razmišljamo...žao mi da se raja raspe i forum propadne...nešto je u fori da su ribolovački forumi prevaziđen medij...

darzi
Prava Štela

Post by darzi » 13 Sep 2017, 08:24

Nikad robom! Bistro majstori.

rusko
Nobelovac

Post by rusko » 13 Sep 2017, 20:56

Sve je pobjeglo na Facebook… mada, imali smo mi aktvinih 3-4 godine uprkos Facebooku…

Ko zna, eto zime… mozda se opet raspisemo <titinpionir>
Image Image

Clavis
Nobelovac

Post by Clavis » 14 Sep 2017, 09:41

Da ne bacam tamo klijenove :) ja bejsbuk ne zarezujem ni za šta...ne može se porediti sa forumom, ako ima imalo zdrave priče...valjda nismo rekli sve i svu pamet ribarsku pobrali....
Poštujem lovostaj, ne jebem vodostaj. Riba mora jesti :)

angler
Nobelovac

Post by angler » 19 Sep 2017, 10:40

<jelmekotrazio> Nemam nista sa "FejsBrukom"

Post Reply

Return to “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”