MREZE

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

astor
Početnik
Postovi:13
Pridružen/a:31 kol 2006, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
MREZE

Post Postao/la astor » 31 kol 2006, 20:16

Stalni sam posjetilac jezera Modrac pokraj Tuzle, gdje najcesce idem na ribolov, ali jos od samog proljeca kada je i mrijest ribe naveci, bezobrazno rade mrezari. Pokupise svu ribu. to cak rade i ne bojeci se nas ribica, koji ih sa camca ili sa obale gledamo kako vade mreze i silne ulove ribe u mrijestu. Sta rade ribocuvari ili su i oni s njima u talu, aznaju doci i nas zezati za dozvolu i onih par riba koje ulovimo cisto za svoj uzitak ili za kucni rucak. Kako to rijesiti, ima li tih problema i na drugim jezerima i rijekam u BiH. Kako se rjesavaju ti problemi u drugim krajevima BiH....


Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 02 ruj 2006, 00:34

e za taj problem kapu skida ribocuvarima iz jablanice ja mislim sto oni pokupe mreza za mjesec to drugi ne urade za godinu
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 04 ruj 2006, 09:05

I ja skidam kapu jablanickim ribocuvarima za razliku od konjickih koji su tolerisali mrezarose godinama, da bi od ove godine kao krenuli sa akcijom kad im je jezero opustoseno i kada su sarajevski ribolovci prestali dolaziti u onom broju kao nekad a cinjenica je da konjicko drustvo je zivilo od sarajevskih ribolovaca. Da apsurd bude veci, ove godine su ubacili sarana u jezero i prva informacija je bila da je to cifra od 3000 kom, pa 5000 da bi sad cuvari govorili 7000. Pa ti budi pametan. A na pitanje sta radite sa onim koji prodaju ribu pored ceste, samouvjereno govore da ih vise nema i da su kaznjeni, da bih nakon 2 sata vidjeo jednog covjeka koji je prodavao "snop" smudjeva i sarancica u sred Celebica, tj 200 metara od mjesta gdje nas je ribocuvar ubjedjivao u njegove tvrdnje.
Hajmo djeco s prozora :lol:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 04 ruj 2006, 19:27

Svaka cast udruzenju iz Jablanice vec sam poceo razmisljati da se "skucim" negdje na obali ovog predivnog jezera..
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 05 ruj 2006, 07:15

Jablanica drzi podrucje Jablanickog jezera od bijelog viseceg mosta pa nizvodno, a drze jezero Grabovica i dio Salakovca.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 24 ruj 2006, 13:33

Mislim da bi svako drustvo trebalo imati jedan broj telefona (otvoren 24 sata za pozive i sms poruke) na koji bi sportski ribolovci mogli prijaviti nepravilnosti na vodi (citaj krivolov).
Tako bi i mi ribolovci dali svoj doprinos na ocuvanju ribljeg fonda jer na kraju krajeva to je nasa riba a ne kojekakvih probisvjeta koji gledaju samo svoju korist.
Kakvo je vase misljenje jeli "izvodljivo" pokrenuti incijativu u vasim lokalnim udruzenjima ?
slika

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pozdrav!

Post Postao/la senad » 24 ruj 2006, 17:38

Odlicna ideja, Seha. Jos jedno od rijesenja je slikanje tih "ribolovaca" i objavljevanje njihovih slika. Ima vec dovoljno stranica na kojim bi se takve stvari objavljivale.Neki dan sam ja uslikao jednog "ribolovca", bice na pocetnoj za dan-dva.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Post Postao/la angler » 25 ruj 2006, 09:12

Ako ovo ne dopeire do "usiju" pojedinaca koji imaju uticaja da Sehin prijedlog prosljaka onda ce mo slike sa ostalim podacima kaciti ovdje. :twisted:

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mreze

Post Postao/la Kovach » 13 lis 2006, 23:36

Ljudi, ja sam ih sam od rata pa do danas unstio oko 50 sto su mi se zakacle za udicu dok sam lovio smudja ali o tome se do nazad nekoliko mjeseci nije smjelo govoriti. Pa dojucerasnji predsjednik jablanickog udruzenja (Nehro) je okorjeli krivolovac koj baca mreze vec 20 godina. Ja sam mu to rekao na zadnjoj skupstini u lice i zato me mrzi ali neka nije mi zao. Takve ljude ne zelim za prijatelje (Takvi mi pare uzimali). Vjerujte da cemo istrajati u ovoj borbi sa mrezarima, ali slazem se u potpunosti sa Sehom. Treba postojati kontakt linija na koju ce se prijavljivati svi vidovi krivolova. Svi trebamo biti cuvari. Nasi cuvari su ostvarili dobre kontakte sa pojedinim ribarima koji im dojavljuju kad su mrezari u akciji. Ali povjerenje tih ljudi ne treba izigrati niti govoriti ko su ti ljudi. Pa ja cu vam reci iz iskustva da su ovi krivolovci na Jablanickom jezeru pravi mali misevi, a ne neki opasni tipovi kako se pricalo. Zasto da dozvolimo da nekolicina njih krivolovaca zafrkaje nas ogroman broj ribolovaca. Nemojte biti samo puki posmatraci kada vidite nezakonite radnje vec preduzmite nesto, ako nista nazovite policiju, a oni ce valjda preduzeti nesto. Jablanicko udruzenje podrzava Sehinu inicijativu i ja kao Predsjednik Skupstine i clan upravnog odbora odgovorno tvdim da cemo ako je to potrebno otvoriti jednu liniju za te namjene i da ce svi pozvi biti anonimni. Ako to smatrate neophodnim to ce biti, a broj ce biti objavljen na ovoj stranici. Ucinit cemo sve da jezero vratimo ribolovcima.

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 14 lis 2006, 00:01

Ne znam da li sam na ovom sajtu pisao,ali nema veze ako ponovim.
U Bijeljini je predsjednik Udruzenja SPORTSKIH Ribolovaca "Saran",privredni ribolovac!!Izvjesni Djuka iz Dvorova je taj gospodin i on ne vidi nista u tome lose sto je predsjednik SPORTSKIM ribolovcima.Od 13 il je 11 clanova predsjednistva, protiv 7 se vodi(il se vodio posto je mozda zastario) prekrsajni postupak zbog krivolova!
Jedno od rijetkih mjesta na Savi gdje se ne bacaju mreze je ispred sume u vlasnistvu Stojanovic Jovice u Crnjelovu,a to je zato sto je Jovica "zamolio" gospodu da tu ne bacaju "alate"
Ne volim zakon sile,al je jedini koji pali u ovakvom vremenu.
Nemoguce je drugacije se boriti.

Avatar
StariAlas
Piskaralo
Postovi:234
Pridružen/a:16 lip 2006, 19:17
Lokacija:na obali ili u camcu!!!
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la StariAlas » 14 lis 2006, 18:34

POTPUNO SE SLAZEM SA VAMA DA JE PROBLEM SA MREZAMA U BOSNI VELIKI, NAJVISE U TOM POGLEDU MOZEMO DA URADIMO MI RIBOLOVCI, NE MOZEMO SE SAMO OSLONITI NA CUVARE RIBOLOVA, JER ZNAMO SVI DA IH MOZEMO NA PRSTE NABROJATI NA POJEDINIM TERENIMA, ZATO SAMI RIBOLOVCI MORAJU BITI U ULOZI CUVARA RIBOLOVA, OVO SA TELEFONOM NIJE LOSA IDEJA JER DANAS SKORO SVAKO IMA TELEFON SA SOBOM, JEDINI PROBLEM JESTE DA I RIBOLOVNA DRUSTVA TREBA DA OBEZBJEDE TELEFONE RIBOCUVARIMA TAKO DA MOGU BITI U STALNOM KONTAKTU, JER JE VEC VRIJEME DA SE STANE U KRAJ NEREGISTROVANIM PRIVREDNIM KRIVOLOVCIMA!!!!BISTRO
StariAlas

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Gori vatra

Post Postao/la Kovach » 15 lis 2006, 00:54

Ljudi, evo da vas jos malo obradujem sto se tice tih mreza. Sutra ce se pred kamerama FTV-a spaliti oko 30 mreza koje su cuvari UGSR "Glavatica" Jablanica pronasli u Jablanickom jezeru u zadnjih mjesec dana. O tome sam pisao u vijestima. Do sada ih je na ovaj nacin unisteno preko stotinu, a ne znam samo otkud im ih vise. Informacije sa terena su ohrabrujuce vec su tri velika krivolovca koji su kod sebe imali po 30 i vise mreza krahirali. Nemaju mreza, izgorile im na nasoj vatri, a nemaju ni para da kupe nove. Poceli su krasti tudje. Nisam za bilo kakvo nasilje jer se sve moze rijesiti i drugacija samo treba volje. Ove godine smo samo kupili mreze i nismo se trudili da uhvatimo krivolovce na djelu jer smo im htjeli na fin nacin dati do znanja da se kane corava posla. Sljedeca faza je hvatanje na licu mjesta i krivicno gonjenje pa ko voli nek izvoli.

candr BN
Piskaralo
Postovi:213
Pridružen/a:27 srp 2006, 18:52
Lokacija:Bijeljina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la candr BN » 15 lis 2006, 07:05

Nama ne prave probleme ljudi koji zive od privrednog ribolova(veoma ih je malo,mislim da je 1 ili 2 covijeka u pitanju) i ti sto krahiraju kad im uzmes mreze,nego ljudi puni ko brodovi.Bacaju mreze,strukove,parangale,cenkere...iz cistog bijesa.Razvuku par stotina metara mreza da bi uhvatili "malo ribe za corbu",a ostalo(posto su im oci gladne) ne vrate nego ugine i usmrdi se.Dobra stvar u tome je sto su se toliko ubezobrazili pa im je mrsko da bacaju svoje nego obidju tudje "alate",e onda jedni drugima ..bu mater...

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Kovach » 16 lis 2006, 00:16

Ima i kod nas takvih koji to rade od bijesa, ali ne bacaju oni nego daju upravo ovima koji su krahirali, a oni njima ribu za restorane. Kod nas u Jablanici nema privrednih ribolovaca samo kriminalaca jer je ovakav vid ribolova krivicno djelo propisano clanom 320. KZ F BIH, tako da gazde nece da rizikuju vec kupuju mreze i daju drugima koji bacaju za njih za ne bas male pare jer su neki od njih kraduci "nasu" ribu (mislim na nas sportske ribolovce) napravili kuce i kupili automobile. Ali kod nas za sada nema nedodirljivih kojima ne smijemo nista. Sto kaze jedan nas ribocuvar "kuka" nezna cija je mreza.

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la sehic » 20 sij 2008, 13:38

Ljudi moji nemojte tako.Naše gazde restorana nisu takvi da angažuju ljude koji bacaju mreže.Oni ni u snu ne bi to ni pomislili a ne uradili.Oni smuđeve uzgajaju a potom plasiraju u svojim restoranima.HAHAHAHA
sehic

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Problematika sa terena/voda u Bosni i Hercegovini”