KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 28 srp 2008, 22:28

Kolege ribari spremam se za koji dan na jezero Radovan 3-4 dana u ribolov pa sam cuo i procitao da tamo ima KALIFE ali nisam nikad ciljano peco tu ribu
Zato bi mi dobro dosla svaka informacija kako i koji mamac ide dobro za tu ribu
Isto tako bi mi dobro dosla informacija za AMURA i SARANA za sarana manje jer cu probat sarana na kukuruz i neke boile neznam kakve su pa ako ide ide
Eto unapred se zahvaljujem i ako sta bude sve biljezim na dig foto jer je priroda extra tamo lijepa
P.S. Ako je vec neko tamo bio i lovio nek mi napise malo o tom jezeru kako i sta i gdje je dobra lokacija sve bi mi dobro doslo ja idem prvi put tamo i neznam sta me ceka
slika
Bistro


enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la enko » 28 srp 2008, 23:42

AlaS je napisao/la:Kolege ribari spremam se za koji dan na jezero Radovan 3-4 dana u ribolov pa sam cuo i procitao da tamo ima KALIFE ali nisam nikad ciljano peco tu ribu
Zato bi mi dobro dosla svaka informacija kako i koji mamac ide dobro za tu ribu
Isto tako bi mi dobro dosla informacija za AMURA i SARANA za sarana manje jer cu probat sarana na kukuruz i neke boile neznam kakve su pa ako ide ide
Eto unapred se zahvaljujem i ako sta bude sve biljezim na dig foto jer je priroda extra tamo lijepa
P.S. Ako je vec neko tamo bio i lovio nek mi napise malo o tom jezeru kako i sta i gdje je dobra lokacija sve bi mi dobro doslo ja idem prvi put tamo i neznam sta me ceka

Sto se tice kalife ta guta sve zivo tako da se tu nemoras nesto pretjerano sikirati oko mamca.Crvic glista djubretara keder sto se tice zivog mamca i leptir velicine 0 i 1 meni su se najbolje pokazali.Leptira velicine 0 mi je cijelog gutala.O radovanu sam cuo mada jos nisam imao prilike da lovim.Znam da ima sarana i amura ali da je jezero dosta duboko na najplicem dijelu dubina je valjda izmedju 7-8 metara takvim ja informacijama bar raspolazem.A ta dubina i nije bas pogodna za lov sarana.Drago bi mi bilo da napravis neku reportazu i podjelis ovdje sa nama oko Radovan jezera

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 29 srp 2008, 20:44

nije problem enko slikacu okolinu i pogodna mjesta a nosim i camac sa sobom jebesga camac za rafting od cerade dobar je i nezauzima puno mjesta pa cu i oko te dubine se informisati sa lokalnim stanovnistvom a tebi i meni nije to ni daleko bas jer granici sa zenicom travnikom i bugojnom
probacu ja na te varalice i za svaki slucaj nosim u kanti sa sobom zivih kedera bjelice i crvenperke
pa valjda ce nesto biti
slika
Bistro

Adii
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:17 lip 2008, 11:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Adii » 07 vel 2009, 11:23

pisem ovo jer mi je potreban savjet
planiram 1. marta da odem u dreznicu na jezero,da lovim kalifu
eh sad inace nisam neki ljubitelj jezerskog ribolova ali posto je ova zima bila preduga i pretrpana obavezama nisam imao prilike da odem negdje,tako da koristim prvu priliku a to je 1. mart da pobjegnem na vodu :)
slusao sam price od starijih ribara da dole dobro ide pasta ali nisam je nikada koristio,a kad sam otisao neki dan u ribomaterijal vidio sam ih makar 5-6 razlicitih boja,pa bi zamolio nekoga ko zna kako se na to lovi,i koju boju da izaberem,da mi objasni jer sam u tome potpuni laik
i da li je to uopste dobar mamac za ovaj period i ovu lokaciju
unaprijed hvala i bistro :)

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Seha » 07 vel 2009, 22:42

Berkley Power Bait u floroscentnoj zuto/zelenoj boji sa onim sjajnim partiklima radi provjereno..
Mozes loviti na plovak mada je dubinskom metodom na vecini voda kljuc do uspijeha.
Dovoljno je ako lovis na blizu par sacmi predvez pola metra ili vise (zavisi po kojoj dubini se krece riba) i stavi udicu od tanke zice kako bi mamac plivao..
Ako ti dosadi cekati mozes sa ovim dubinskim sistemom traziti ribu tj. zabais i lagano povlacis sa cestim pauzama..
slika


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 08 vel 2009, 02:17

Taj zeleni sa svjetlucavim partiklima je dobar smrdi na bijeli luk i kad ti to zadje za nokte hehehe da vidis ali bez zajebancije ja kad bi sad uzimao to da lovim pastrmku uzeo bi zeleni bez razmisljanja. Ako zelis da ti pasta bude blizu dna onda jednu sacmu stavi uz samu udicu skoro na vrat udice
i to maskiras pastom ako ne onda ovako kako je Seha napisao

bistro da bude na vodi
slika
Bistro

Adii
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:17 lip 2008, 11:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Adii » 10 vel 2009, 14:18

hvala na savjetima uzet cu tu zelenu i ponijeti par stapova pa cu probati sve po malo i nadati se da ce uroditi plodom :)
u svakom slucaju hvala i bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Seha » 10 vel 2009, 14:28

Pazi svijetlo zelenu ona boja koja ide skoro na floroscentnu.

slika
slika

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la AlaS » 10 vel 2009, 21:38

Adii ako si u mogucnosti i imas tu na raspolaganju isto pakovanje sa ŽUTO CRVENOM zamijesana u teglici jer ja sam znao doci na vodu i neide zelena dok je ta zuto crvena lovila posebno kalife su isle na nju .Nije to skupo pa uzmi jer malo je pakovanje pa ti moze biti samo 2 izlaza na vodu


bistroooo i nezaboravi slikati kojeg kapitalca
slika
Bistro

klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la klapna » 16 vel 2009, 12:07

Ima li jos kakvih silikonaca od Barkleya po tim trgovinama.
Nesto osim tih pasti?
Crvici, gliste itd...

Adii
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:17 lip 2008, 11:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Adii » 22 vel 2009, 21:18

eh kupio sam ovu zutu i narancastu,jos sam mislio kupit neku bjelkastu/boja ikre pa sta bude,samo me malo sad ovo vrijeme zadeveralo ali nadam se da ce se proljepsati do sljedece hefte...bistro

Adii
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:17 lip 2008, 11:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Adii » 22 vel 2009, 21:24

a ze ostale proizvode od barkleya pogledaj u raca company u pazaricu,ja sam prije 2 godine siso maksuz sa borackog po neke barkley kuglice koje su bile odvratnog mirisa ali sam ufatio par vecih kljenova i koju pastrmku...sve u svemu isplatilo se,pa pogledaj dole sjecam se da su imali svega

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la rusko » 02 pro 2009, 13:34

Vi kako i cime god hocete mozete na kalifu, ali dokazano je musica najjaci sistem za vadjenje tih gramzivica...

Masu puta mi se desilo da kraj mene stoje i varalicari i plovkasi i... bobicari, glistasi... i sta ti ja znam, ali njima ni da dirne... a meni na muhu klepe za cas.

A musice koje rade su:

SVE!!! :lol:

stvarno, kao sto je neko vec spomenuo kalifa ide na sve... gledao sam tipa kako je lovi na filter od cigarete...

Uglavnom muddleri, dog nobbler, boobies, emergers (zavisno od vode)... to su neki od favorita izuzev mog rodjenog dizajna "Zunzoida" kojeg cu vam jednog lijepog dana prezentirati...
Postoji i jedno nepisano pravilo da se boja bira po okolini... svijetlo vrijeme bez puno vjetra, svijetle i manje muhe...
Tamno i vjetrovito, vece i tamnije... crna, crno/crvena, smedja (gotovo u svako doba rade), narandzasta, zeleno zuta (proljece, rano u jesen), roza i bijela (zimi)...
slika slika

Avatar
Shapat
Haman Štela
Postovi:57
Pridružen/a:03 ožu 2010, 16:08
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Shapat » 03 ožu 2010, 16:57

Evo jedna od skoro kile - Salakovacka.
Uzela dvodjelnog voblera sara identicnih gagi.

slika

Jednu vrlo slicnu, mozda bobu vecu (ne uslikah je, jbg ga...) klepih na grund, opet na Salakovcu, u pokusajima da zakacim kakvog smudja. Interesantno je sto se sve desavalo na nacin koji sam prvi put vidio, mozda cudan za pastrmku. Na grund je prvo bila zakacena pliska (bjelica) velicine oko 12-13cm, ziva, na dubini od oko 5-6 m. Prvi udar nisam ni vidio, samo sam primijetio opusten silk. Izvlacim praznu udicu. Stavljam drugu plisku iste velicine i bacam na isto mjesto, ne predaleko, mozda nekih 14-15m od obale, ako ne i manje. U momentu spanovanja desava se kraci, a odmah zatim i jaci udar uz potezanje karakteristicno za smudja, kojeg sam i ocekivao na toliki mamac. Medjutim, pojavljuje se kalifa kao i ova na slici.

E sad, jos uvijek mi je enigma kako je uspjela spucati onoliku plisku (bila joj je u stomaku, zajedno sa jos jednom, vjerovatno onom prvom koju je skinula)?! Imao sam u kanti jos par identicnih pliska nafatanih na plovak u medjuvremenu, pa sam joj je pokusao ugurati u usta, ali nije bilo sanse da stane, tako da mi je stvarno nejasno na koji nacin je uspjela progutati onu na koju se uhvatila....
Ja cu samo ljubazno zamoliti gospodjice ribe da se u neogranicenim kolicinama i tezinama kace Senadu na udice :)

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: KALIFORNISKA PASTRMKA /PASTRVA/KALIFA/

Post Postao/la Seha » 03 ožu 2010, 18:22

Ove olovne suplje varke su za ovo vrijeme smrt za kalifu.
Definitivno najefektivnija varalica za ovu vrstu.. Rusko nepostoji ta muha koja joj moze parirati.
Rukavica je bacena :)
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”