Pelagićevo - šaran od 20+

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la tare » 02 pro 2008, 14:46

laja iz Tuzle piše:
"Veliki pozdrav od Zlaje iz Tuzle!
Jedva sam čekao svoj petodnevni izlazak na vodu u ovo doba godine, na prelijepo jezero Pelagićevo, jer tada najviše volim loviti.
Izabrao sam poziciju na kojoj se najčešće javljaju krupne ribe, i bio sam jako razočaran - riba uopšte nije radila onako kako sam ja to želio.
Imao sam par grizeva, ali nije to bilo to što sam očekivao i zbog čega sam došao.
Zadnja noć mog petodnevnog boravka donosi griz u 23:30h.Riba je vani i to je bio razlog zbog čega sam upravo na toj poziciji.
Prelijepi goli saran koji je uzeo Nutrabaits boilu 3D i moj vlastiti rekord od

20,150 kg.U nadi da ćete slike objaviti, veliki pozdrav i unaprijed hvala!"

slika
slika
slika

Bistro Zlaja i hvala tebi na lijepim slikama!


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la tare » 02 pro 2008, 14:48

masala

echyka
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:17 stu 2008, 10:36
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la echyka » 02 pro 2008, 18:10

Bravo majstore i bistro. Ovo je i izvanredna prigoda da se usporede "grdosije" iz Jablaničkog (navodno preko 20 do 30 kg???) sa ovim divnim primjerkom golaća od 20 kg.

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la enko » 02 pro 2008, 19:45

echyka je napisao/la:Bravo majstore i bistro. Ovo je i izvanredna prigoda da se usporede "grdosije" iz Jablaničkog (navodno preko 20 do 30 kg???) sa ovim divnim primjerkom golaća od 20 kg.
E pa vidis video i sliku ulova nemozes nikada usporediti.Al ti si ocito ovdje da zakuhas pa nebi da dalje ulazim stobom u raspravu.

Zlaja majstore tebi sve cestitke na ulovu i izvinjavam se sto ti kvarim topic.

P.S Pozdravi mi zaju

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la Seha » 02 pro 2008, 20:26

Cestitke Zlaji na ovoj lijepoj i velikoj ribi..
slika


Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la ZANDER » 02 pro 2008, 20:48

Predivna riba kao i slike,bravo majstore :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la Kovach » 03 pro 2008, 01:05

Enko je upravu, jarane "echyka" malo je teško usporediti sliku i video, a i to da si tu izgleda da zakuhaš. Ja, prije svega vjerujem dvojici ljudi koji su te šarane pronašli u mrežama i koji su ih držali u rukama. Obojica tvrde da u njima ima od 25 do 30 kg . Jedino ako Šeha i Nono nemaju pojma šta je 30 kila, a osim toga ni ovaj nije vagan ( piše 20+) što je opet slobodna procjena ribolovca. Meni je od svega najvažnije da oni opet plivaju jezerom pa imaju vremena narašće. Ali da o tome ne naglabamo ovdje. Zlaja jarane, tebi jedno veliko BISTRO i još mnogo ovako lijepih ulova!

Avatar
ZANDER
Pravo piskaralo
Postovi:400
Pridružen/a:20 lip 2006, 00:30
Lokacija:Graz-Austrija/Bos.Krupa BiH
Kontakt:

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la ZANDER » 03 pro 2008, 09:57

Bilo bi najbolje da su cuavri sa Jablanickog napisali 10+ onda bi ovi"KUHARI" sigurno rekli garant 20+ eto takav smo mi narod sto rece Josip"Znas ti nas,jebo ti nas" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bistro od Zandera! :wink:
______________________________________________________________________________

RIBAR SA UNE!

www.retols.org

______________________________________________________________________________

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la tare » 03 pro 2008, 18:25

ma pusti ba,sve u svemu da su bili i po 10-15 kila,bitno je da ponovo plivaju

karamba
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:16 lip 2007, 22:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la karamba » 03 pro 2008, 20:11

Kovac Kovac,jest ba vagan ,nemoj tako jbg :wink: pogledaj malo prvi post iznad prve slike ti stoji 20,150 kg,a sarandzije po obicaju kad je saran malo tezi od zaokruzenog broja kazu "+",u ovom slucaju 20+.i to je uredu.
Sad ces opet morat priznat da je karamba u pravu ko i za ono da se na slikama sarana sa jablanickog jezera radilo o jednom te istom saranu na slikama,i zato ne treba trcati pred rudu,prvo procitati sta je ko napiso i pogledati slike pa tek onda komentarisati ,a ne ovako ako neko nesto napise sto nekima ne pase ,da taj isti odma zakuhava.
Eto i ja procijeni one sarane sa jablanice 14-15 kg,ali kad sam pogledo video mislim da su ipak tezi,al daleko ispod 30 kg,mozda maksimalno 18kg,opet kazem to je samo moje misljenje.
Svaka cast cuvarima sto su ih spasili,zasluzuju sve pohvale,ali i ovo moram reci "ipak to nisu cudovista a ni grdosije,mozda za te cuvare i jesu jer za Jablanicko jezero su i preveliki,znajuci da tu uglavnom plivaju manji sarani.
molim bez da se neko nadje uvrijedjen,imam pravo na svoje misljenje ,i nemam namjeru da zakuhavam.
bistro

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la diver » 03 pro 2008, 21:16

Izgledada bi bili 20+ samo da su krepali u mrezi eh jesmo cudan narod ,al i zna nam se

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la Kovach » 04 pro 2008, 02:00

Karamba jarane nemam namjeru nekoga ubjedjivati da li je bilo 10,20 ili 30 kg. Naravno da svako ima pravo na svoje mišljenje pa tako i ti što se tiče šarana, slika i Jablaničkog jezera. Još jednom ponavljam, meni je najvažnije da ponovo plivaju, a koliko je u njima i koji je teži zaboli me.. To je za mene završena priča. Izgleda ne treba ništa ni raditi ni objavljivati pa će biti OK. To šta pliva Jablaničkim jezerom i koliki šarani plivaju mi možemo samo nagađati :?: :?: . Znam jezero bolje od tebe, a ipak se nebih usudio izjaviti nešto slično. Na kraju krajeva radi mira u kući ( odnosno na forumu ), a ne što moram (jer ne moram ništa sem umrijeti) "KARAMBA U PRAVU SI" :wink:

sehic
Haman Štela
Postovi:48
Pridružen/a:02 stu 2007, 23:40
Lokacija:jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la sehic » 04 pro 2008, 08:23

Vidite koja draž je u tome da se ribe ne vagaju.Ovde po slikama i klipu svako daje svoje "odoka" procjenu kilaže i to je ono pravo.To će ostati vječita tajna s tim da će na kilažama dobiti na svakoj "pjanskoj".Bistro.
sehic

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la Seha » 04 pro 2008, 17:07

200-300 :mrgreen:
Salu i suplju pricu na stranu ona 2 komada iz Jablanickog su kapitalni primjerci divljeg sarana. Ovaj Zlajin ljepotan je maloljuskavi saran koji je na kraju krajeva hibrid koji dosta brze dobija na kilazi pa tako samom formom vise lici na loptu dok divlji sarani imaju izduzeno tijelo i kao takvi imaju sroz drugacije proporcije koje je nemoguce usporedjivati sa Zlajinom ribom kako bi se skontalo koliko su teske ribe iz Jablanickog.
Karamba bez razloga za ljutnju mislim da si u zabludi kad kazes da Jablanickim plivaju samo manji primjerci sarana ako te ove dvije ribe nisu razuvjerile tesko bilo sta drugo da te razuvjeri.
Ja sam iskreno zahvalan Nonu i Sehi sto su ove ribe (kao i mnoge prije njih) spasili agonije umiranja u mrezi i krivolovcima po kozna koji put pobrkali racunicu.

Pozdrav svima i dajte malo pozitivne energije ipak smo ovdje zbog ribolova !
slika

karamba
Početnik
Postovi:5
Pridružen/a:16 lip 2007, 22:47
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pelagićevo - šaran od 20+

Post Postao/la karamba » 04 pro 2008, 18:07

Sad je sve u redu,kad sam pogledao video snimak uvjerio sam se da u jablanickom stvarno ima kapitalaca(slike su bile manje uvjerljive)ali kad sam cuo kako sehic komentarise(u camcu) srce mi je zaigralo od radosti,tako da sam dobio ludu zelju da idem na jablanicko jezero na sarana.
Ono sto sam gore napiso odnosilo se na dosadasnje godine i informacije o saranima sa jablanickog,sad je druga prica,sad je jablanicko jezero dobilo svoju pravu DRAZ i postace pravi magnet za sarandzije.
samo da je otjerati one "lesinare" mrezare.
:D ja licno volim i onog Zlajinog a i divljake,i jedni i drugi su lijepi na svoj nacin.Eto nadam se da se vracamo pozitivi :D
BISTRO

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Ostale teme koje nisu obuhvaćane gore - 'nako čumuranja”