SOPRTSKO RIBOLOVNI SAVEZ FEDERACIJE

O pitanjima vezanim za rad Saveza, Udruženja, o Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, o ribarskim ispitima, pravilnicima....

Moderatori/ce:emin,AlaS,zlaja,svirac,Kovach

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Hajro Lopina

Post Postao/la Kovach » 23 vel 2007, 01:08

Jarane, Ja ga nisam ni branio samo sam sekao da je imao dobar prijedlog za izmjene Statuta jer isti ne valja. Znam i ja ko je Hajro. A sto se tice Mostara izgleda da je u njemu sve problem. Mislis da je drugi problem i kod Vjeke i da on zeli jedinstveno udruzenje, sve se vrti oko para. Ali vase probleme u Mostaru nemoze niko rjesiti nego sami vi pa zasucite rukave, a ako vam nesto znaci nasa moralna podrska imate je. treba nas biti stid da predstavnik naseg HNK u SRS F BiH ne postuje Zakon i onda kaze da bi istjerao iz Saveza svakoga ko je prodavao dozvole po Zakonu. Napad je najbolja odbrana. Pored toga on sada gura neka udruzenja koja nemaju ni kapi vode, kao sto je USR "DOLJANI" ali to mu nece proci. Nismo ni mi veslo sisali. Jesmo za svaki dogovor koji vodi poboljsanju situacije i uslova obavljanja sportskog ribolova bilo da se radi o vodama naseg kantona ili Federacije, ali bez ikakvih podvala. Ako je istina ono sto sam nacuo podvala ce itekako biti, ali ne sa nase strane. Kako ce sve to proci i kome ce se razbiti od glavu vidjet cemo. Srdacan pozdrav i zelim vam da sto prije rijesite te probleme pa da stvorimo jednu normalnu saradnju susjednih udruzenja kakva i treba biti. Kako sam mogao vidjeti po onim izvjestajima krenuli ste sa mrtve tacke sto me posebno raduje.


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

pozdrav

Post Postao/la senad » 27 vel 2007, 20:04

Eno postavih u klipove audio zapis sa Skupštine, pa ko ima živaca, vremena i dobru konekciju, može cuti kako je sve to proteklo.
Jedno je jasno, mi ga puš... a sve je to jedan veliki cirkus.
Zadnja izmjena: senad, dana/u 04 stu 2007, 21:21, ukupno mijenjano 1 put.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pozdrav

Post Postao/la Seha » 27 vel 2007, 21:22

o:O:o ..........Jebo ga patak ja kont smajliji zaharali stranicom kad ono opet TI !!
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Izborna skupština SRS F BiH

Post Postao/la Kovach » 02 stu 2007, 01:09

Ljudi!! Izborna skupstina SRS F BiH je 24.11.2007.godine najvjerovatnije u Novom Travniku, a razmisljaju da se smanji broj delegata sa 78 na 33. I jos dok zabrane delegatima udruzenja koja nisu imala novca da izmire svoje obaveze prema Savezu spast ce na par ljudi. Valjda da se nebi slucajno nesto promjenulo, nedaj boze na bolje. Mislim da je ovo jedinstvena prilika za promjene i da konacno treba skinuti neradnike i lopove a postaviti ribolovce da vode Savez. Kad kazem ribolovce mislim na ljude koji sve ovo rade iz ljubavi prema ribolovu, a ne iz koristoljublja. Ja sam za promjene, a VI? Dajte da se organizujemo da nebi opet bilo na Skupstini J... lud zbunjenog!!

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Post Postao/la diver » 02 stu 2007, 21:25

Slazem se da treba mjenjati i traziti nove ljude koji imaju i znanja i volje jer je volja najbitnija.
A sto se tice smanjivanja broja delegata ,pa ako neko neizmiriva godinama svoje obaveze i ureduje da mu se uskrati pravo glasovanja jer recimo moje udruzenje vec godinama uredno izmiriva svoje obaveze a nismo neko veliko udruzenje(270 clanova) i imamo i uspjesne takmicare irezultate dobro gazdujemovodom al nikad da ponovim nikad nismo dobili priliku da neko od nasih clanova bude izabran u upravnim tijelima saveza a vidio sam na pojedinim pozicijama prestavnike drustava koji veg godinama neizmirivaju obaveze prema savezu a bogami uvijek su na spisku drustava kojima se kupila mladj za poribljavanje i te se njihovi clanovi biraju u takmicarske komisije te komisije za poribljavanje i licno smo razgovarali na tu temu prilikom zadnje posjete clanova predsjednistva u bos. krupu.
Mislim da se niko nebi trebao ljutiti ako mi hocemo da se zna razlika izmedju clanova koji godinama stvaraju savez na sve moguce nacine i ioni kojima je svejedno
BISTRO OD DIVERA SA JEDNE JEDINE


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 03 stu 2007, 22:58

Trebalo bi poslati dopis svim udruzenjima da pokupe popise (peticiju o neiskazivanja povjerenja u sadasnju postavu saveza). I istu da im jedna mala delegacija uruci prije pocetka sjednice.
To je po mom misljenju jedini nacin da se skrene paznja na probleme koje vladaju u i oko saveza, u kom se ruku na srce zna vec odavno ,i ko pije i ko placa!
Na tome nebi trebalo stati vec traziti uvid u kompletnu dokumentaciju jer je vidljivo da oni vise nikom nepolazu racune.A to je na kraju krajeva nas novac a ne njihova babovina da se snjom razmecu kako im ceif.

Do konacne pobjede SPORTSKIH RIBARA NAD JAVASLUKOM BISTRO!
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Kovach » 07 stu 2007, 00:07

Slazem se s tobom Diver sto se tice raspodjele sredstava za podsticaj da treba voditi racuna o udruzenjima koja rade. Ali ovi ne vode racuna ni o kome samo o sebi i takve ljude treba mjenjati taman da mi je Babo predsjednik Saveza, ako ne valja, ne valja. Nemam nista ni protiv kojeg clana U.O. Saveza pojedinacno ali imam protiv njihovog ne rada i javasluka. Svi mi u Udruzenjima radimo isti posao kao i oni u Savezu ali za to ne trazimo nadoknadu. Ako ja mogu za svoje Udruzenje halaliti noci i noci da bi napravio neki dobar projekat kako bi obezbjedio neophodna sredstva za plate ribocuvara i za to ne trazim ni HVALA, mogu i oni nesto uraditi "Dzabe" za Savez, a ne i pisanje naplacivati. Ovakvih kao ja i Udruzenjima ima mnogo, pa i zescih od mene. Treba birati ljude koji su pravi sportski ribolovci, a ne one koji u zadnjih 4 godine nisu dva puta otisli u ribu, ali na janjetinu na racun Saveza jesu mnogo puta. Zaboli njih briga ima li ribe i hoce li ribocuvari u Jablanici ili Krupi imati platu. Dosta je tog javasluka!!! Mi ih placamo i hocemo da rade za nas. Koliko je slucajeva zagadjenja i pomora ribe bilo na nasim vodama, a da se niko iz Saveza ne oglasi ili, nedaj boze pomoze nekom Udruzenju da dobije odstetu. Bitno je samo da se plati clanarina Savezu, a za ostalo cemo lahko. Treba clanarinu zaraditi i dok je ovakvo stanje ja sam za ne placanje clanarine Savezu.

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: Stranice SRS BiH.

Post Postao/la DinGo » 28 vel 2008, 20:20

senad je napisao/la:Kao što rekoh, vraćam post u kojem sam pisao o stranicama SRS BiH, od kojih je jedna izradjena, a druga bi trebala biti u izradi.

Ponovo pozdravljam Vilenjaka koji je upućeniji od mene u materiju «SRS BiH», bar što se tiče takmičarskog dijela a koje organizuje SRS BiH.

Kako rekoh, ne kritikujem stvari osim ako nisam 100% siguran da ima bolje rješenje, te ako nemam i prijedlog za to bolje rješenje.
Uputio sam mail sa pitanjem Savezu na sljedeće adrese:
puce@srsbih.com , batotic@srsbih.com , pajic@srsbih.com , terzicn@srsbih.com , ostojic@srsbih.com , pazin@srsbih.com , ermin@srsbih.com , pranjko@srsbih.com , zivkovic@srsbih.com , midzic@srsbih.com , rifeth@srsbih.com , srsbih@bih.net.ba

a mail glasi:

Zovem se Senad Kapo i administrator sam stranice http://www.bistrobih.ba.
Imam za SRS BiH pitanje, pa pošto ne znam koji je od ovih mailova aktivan, šaljem na sve koje sam našao na vašoj stranici.
Pitanje glasi:
Kada, na osnovu koje odluke je donesena inicijativa za pravljenje web portala SRS BiH, kada je bio tender, koliko je bilo aplikanata, na osnovu kojih kriterija je donesena odluka o odabiru najpovljnijeg ponuđaća, kada je bio drugi tender za stranicu Svjetskog prvenstva, i na osnovu čega je proračunata cijena koštanja jednog od ta dva web portala 4250 KM.
Lijep pozdrav, Kapo Senad.


Odgovor ni do danas, 14.01. nisam dobio a iskreno, istom se nisam ni nadao. Moja komunikacija sa Savezom je uglavnom bila jednosmjerna i to kad sam od njih počeo dobijati vijesti, mada sam krajem februara, početkom marta 2006. godine, kad sam postavio stranicu na internet, par puta slao mail Savezu nudeći im stranicu kao besplatan servis u bržem plasiranju informacija te uspostavljanju brže i bolje komunikacije izmedju Udruženja, ali ni tada nisam dobio ama baš nikakav odgovor.Nekako najednom su počeli slati vijesti.

Razlog mog obraćanja Savezu je nerazumna suma koju su predvidjeli za ove dvije stranice jer ukupno izadje da će ove dvije stranice koštati 8500 KM. Suma je van svake pameti i svako od vas vjerovatno ima nekog prijatelja, poznanika koji se bavi pravljenjem stranica, pa sami provjerite.
Stranica Saveza je radjena u «Joomli», alatu koji je besplatan, i rekoh da imam prijatelja koji takve iste, sa puno više podataka pravi za 500 km, a i on je skup, vjerijem da ima momaka-studenata informatike koji bi je još jeftinije napravili. Ona treba da postoji, da ne bude zabune, ali ne treba toliko da «stoji»
Za ovu drugu, čije pravljenje uslovljavaju iz CIPS-e, a koja će biti posvećena svjetskom klupskom prvenstvu na Karaotoku, koja će biti aktuelna mjesec pred takmičenje, sedmicu dok traje takmičenje i desetak dana poslije takmičenja, totalno je nelogično da je potpuno ista suma predvidjena.
ah covjece, uspio sam nekoga zavaliti, ali toliko.....
profesionalno se bavim tim poslom i sume koje se spominju prevazilaze cijene e-trgovina.
kako kaze senad, u pitanju je samo punjenje gotovog sajta sa podacima, nikakav; dizajn, programiranje i sl. a usto sajt koji treba napuniti je besplatan.
nemogu da vjerujem :shock:
ma klasicna bosanska budalastina

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOPRTSKO RIBOLOVNI SAVEZ FEDERACIJE

Post Postao/la AlaS » 15 vel 2009, 00:27

Jedinstvena dozvola za cijelu federaciju

Četvrtak, 29 Siječanj 2009

U livanjskom hotelu “Park” održana je godišnja skupština ribolovaca FBIH. Na kojoj je prisustvovalo 46 delegata od 79 pozvanih.
Pored usvajanja niza izvještaja, izabran je I novi Predsjendik skupštine jer je dosadašnji nedavno podnio ostavku.
Velikom većinom glasova povjerenje je dobio Igor Gromilić iz7 Livna.
Bilo je riječi I o izgledu ribarskih dozvola I visinama članarina koje još nisu ujednačene.

Postignuta je in saglasnost o potrebi jedinstvenog izgleda dozvola I iste članarine koliku propisuje federalni zakon.
Zaključeno je da valja poraditi na tome da dozvole važe za cijeli teritorij Federacije BiH.

Privremeno je obustavljeno polaganje ribarskih ispita dok se ne izvrše izmjene o pravilniku o polaganju a što se već radi.
Umjesto dosadašnje federalne ispitne komisije formirat će se kantonalne komisije za polaganje ispita, certifikati će biti jedinstveni za sve koji polože ispit.

Šta mislite o tome moželi bit da bude šta od ovoga ili je samo neka muljaža
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOPRTSKO RIBOLOVNI SAVEZ FEDERACIJE

Post Postao/la Seha » 15 vel 2009, 00:59

Sve se moze kad se hoce !
slika

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: SOPRTSKO RIBOLOVNI SAVEZ FEDERACIJE

Post Postao/la hero » 18 vel 2009, 01:24

DAJ BOZE MOZDA I DOCEKAMO TAKVO NESTO
Bistro BiH NTV Hayat

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Aktuelnosti iz Udruženja, Saveza, o Zakonu, ispitima...”