PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Elvis-SLO » 17 ožu 2008, 12:33

Bistro raja ! Evo i malo slovenije slika
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.


Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la DinGo » 17 ožu 2008, 17:51

Moze li ovaj minijaturni bosanski biser - Ograjna, pritoka bistricke rijeke nadomak Zenice
slika
Zadnja izmjena: DinGo, dana/u 17 ožu 2008, 19:15, ukupno mijenjano 1 put.

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Amir » 17 ožu 2008, 19:08

Kada se fotografija vec postavi trebalo bi se znati tacno koja je to voda pa da bi me zainteresovalo.Samo redanje slika nalazim bez veze.

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Amir » 03 tra 2008, 07:47

slika Evo ovako izgleda jedno atraktivno mijesto na Dunavu u blizini Beca gdje cesto lovim.Ne izgleda tako lijepo kao nase rijeke ali izgleda mocno i sve ciprinidne vrste su zastupljene tako da su iznenedjenja uvijek moguca.

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la diver » 03 tra 2008, 10:47

Heheh Amire reci ti meni a sta je sa solmonidnim vrstama to ne odajes ili cuvas za sebe :D :D


Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Amir » 03 tra 2008, 11:03

U dec.2007 je ulovljena mladica oko pet kilograma ali to je rijetkost tako da cu po salmonide na Unu kod tebe nekako mi sigurnije.

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la diver » 03 tra 2008, 21:45

:D znas da kod mene ima uvijek bujruma za prave ribare :D
Javi se :D

Amir
Pravo piskaralo
Postovi:419
Pridružen/a:19 lip 2006, 21:28
Lokacija:Austrija
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Amir » 04 tra 2008, 14:25

Hvala ,prijatelju don skorog vidjenja.
Bistro!

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la taboo » 30 lis 2008, 04:15

To je Hazna...jezero...ali ono propada! Džabe im turistička ponuda oko njega! A i gazda im je ko ona stvarka Pihh..kakve maskote! A riba od 1,5 metara... :D ahahahahahaha...bizi b0000! Imaju nešto ubačenih šarana ali jezero je premaleno a i preblizu je gradu...offi "galofak" šarani...ama ne zasmijavaj me b00!
Zadnja izmjena: taboo, dana/u 30 lis 2008, 18:40, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: Vida

Post Postao/la taboo » 30 lis 2008, 04:21

labud je napisao/la:
Robin je napisao/la:Alas moram vas ispraviti u vezi Gradackih jezera. Tamo postoje dva jezera : VIDARA ili Vida (dobilo po imenu mjesta kod kojeg se nalazi) i Hazna koja je smjestena Gotovo u samom gradu.
Malo o Vidi:
Jezero je ODLICNO, jako bogato ribom i krasi svojom ljepotom. Gradačačani ga jako dobro čuvaju jer je to njihovo kupalište a
kako okolo nema nikakvog zagađivača ribe ima u izobilju. Ima jako puno rukavaca gdje ljeti mozete vidjeti kako patrolira štuka
ili se odmaraju šarani kapitalci. U svakom slučaju raj za nas ribolovce. Ja sam prije dvije godine isao konstantno tamo svaki drugi da mada nisam dobio nista krupno , a tu su bili moji prvi koraci u ribolovu. Prosle godine umro je njihov ribocuvar pa je par mjeseci bilo bezzakonje na jezeru mrežari su radili . Ove godine kako sam cuo sve su to nadoknadili jer su nekako polovinom februara ubacili jako dosta ribe. Mislim da je ovo jezero prava stvar za Sehu jer stuke i sarana ima kao iz price. Da neduzim ima se toliko toga reci i kolikih sam riba vidio i kolikih je riba tamo uhvaceno. Alas jedno razocarenje ta tebe ja neznam mozda grijesim ali tamo uopste nema soma. Koliko se sjecam da su nam ljudi govorili da nikada nije pustan som i da ga u opste nema osim da nije ko onako od sebe ubacivao u vodu pa se sada to razvilo ali im je populacija mala pa ti nebih savjetovao da ga tamo trazis. Jezero ima samo jednu manu a to je nenormalna kolicina cvergle.

Hazna:

I to je vješstacko jezero ali puno manje u odnosu na predhodno. Svake godine se ubacuje odredjena kolicina sarana pa po potrebi smudja i stuke. Kvalitet vode u je jako los gotovo uvjek je mutno a kada dodju ljetne suse nesto smdi dali neka alga
ili nesto drugo neznam. Na ovom jezeru ima soma.

Dozvole idu kombinovano, jedan dan se peca na Vidi drugi dan na Hazni.
koje je jezero sto ima stub sred jezera i na obali predivan restoran a iz restorana sam ugledao 2 ribe ogrome oko 1,5m konobara sam pitao on mi je rekao da su to maskote jezera neznam kako rece koja je vrsta nije som nije saran sta je ?

To je Hazna...jezero...ali ono propada! Džabe im turistička ponuda oko njega! A i gazda im je ko ona stvarka Pihh..kakve maskote! A riba od 1,5 metara... ahahahahahaha...bizi b0000! Imaju nešto ubačenih šarana ali jezero je premaleno a i preblizu je gradu...offi "galofak" šarani...ama ne zasmijavaj me b00!

Avatar
taboo
Haman Štela
Postovi:36
Pridružen/a:28 lis 2008, 18:46
Lokacija:Tuzla
Kontakt:

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la taboo » 30 lis 2008, 04:28

Moj dodatak...cverglan navalio...hotelijeri i kafandžije okolo kukaju! shebali si turističku ponudu Gradačca...šteta!

Avatar
Angie
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:31 lis 2008, 19:43
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Angie » 01 stu 2008, 15:04

Jedan fotos i od mene...Šićki kop opet... (brzi dvoklik da uvećate sliku) :D
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Seha » 01 stu 2008, 16:06

Evo i od mene jedno svitanje na Sickom kopu. :wink:

slika
slika

Avatar
Angie
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:31 lis 2008, 19:43
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Angie » 01 stu 2008, 19:09

Wooow...dobra slikica Seha!...braffoooo :mrgreen:

Avatar
Angie
Početnik
Postovi:20
Pridružen/a:31 lis 2008, 19:43
Lokacija:Tuzla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: PEJZAZI -TERENI NA KOJIMA LOVIMO FOTO

Post Postao/la Angie » 06 svi 2009, 09:20

Ja stvarno ne mogu da se snađem ponekad na forumu! Izvinite me! :?: :!: Ponekad bih sliku ili link stavila pod terene na kojima lovimo, ponekad u nekakvu ekološku rubriku i tome sl. :roll:
Ovaj put vam šaljem malo više podataka i link sa malog jezerceta na Višći (kod Živinica). Svakako sam negdje morala izaći za prvomajske praznike! Prvog maja je lila kiša nemilice ali zato je drugi maj osvanuo sunčan. Iskoristila sam taj trenutak i ovjekovječila ga fotografijama sa mobitela a snimila sam i nekoliko video-klipova i postavila ih na youtube! :D
Ako je ovo spam :lol: molim moderatora da ukine dole navedeni link! Ako nije ima moju dozvolu da sve slike postavi na odgovarajuće mjesto u Galeriji slika jezera i rijeka u BiH, makar, kao moj mali doprinos ovom divnom eko-ribolovnom portalu! Naravno, ako mu se dopadnu slike!!! :mrgreen:
*BISTRO Bosno i Hercegovino!*

(citati sa mog malog bloga)

... Do ovog jezerceta se dolazi kada idete putem od Živinica prema Banovićima. Negdje na četvrtom ili petom kilometru prije mosta nad rijekom Oskovom ima skretanje u lijevo i neugledna tabla na kojoj piše “VIŠĆA” ! Da nije tog mosta sa naznačenom rijekom OSKOVA, mnogi bi promašili ovo skretanje za Višću i produžili za Banoviće! Od ove raskrsnice ide se još rudničkim putem oko 1,5 km da bi se stiglo do ovog jezera ispod sela Beširevići! To je jedina odrednica za pronalaženje ovog jezera jer kako ja znam, ovo jezero nema ime. Bar ne zvanično! Heh…

Jezerce spada u grupu “napuštenih rudničkih kopova”, kako bih ih ja nazvala. Nepravilnog je oblika, karakterističnog za rudničke kopove i njihove mašine jer se vidi tačno kuda se mašina za otkop povukla, naravno, poslije eksploatacije ugljena! ...
... Po mojoj slobodnoj procjeni dugačko je do najviše 170 m (najduži krak) a široko do 50 m! U njegovoj bližoj okolici ima ih još desetak ali ovo je najveće. Tačan broj jezera neznam ali “domaći” mi kažu da ih ima na stotine. Što manjih, što većih ali ni jedno nije veće od ovog a da je poribljeno. A sad da ja lutam stazama i bogazama pa da vidim i tih ostalih “stotinjak” jezera, nisam skrenula s pameti! Osim toga, jedino se ovom “većem” jezeru može prići automobilom! Kažem “većem” jer ni jedno jezero u tuzlanskom bazenu ne premašuje dimenzije 600 x 400 metara (ovo baš nije sigurno jer sam mjerenja izvršila od oka)! Toliki je od prilike (radni) radijus kretanja mašine za otkop (otkrivku) uglja. Veličine pojedinih otkopa su uslovljene bogatstvom (ili siromaštvom) rudnih bogatstava pa se tako i desilo, kroz ovaj dugi period ekploatacije od stare Jugoslavije, ex-Juge pa do današnjih dana, da se na tuzlanskom bazenu stvorilo, s namjerom ili ne, preko hiljadu (i kusur) jezera čije veličine variraju od 10 x 5 metara pa sve do 600 x 400 m kao npr. jezero nastalo na Šićkom kopu! ...
Link: http://edinameskovic.wordpress.com/amer ... rao-viscu/
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Arhiva starih tema”