Iz Udruženja i savezaNajnovije vijestiTakmičenja

Izvjestaj sa odrzanog I i II kola Prve lige BiH

25. i 26.04.2009. godine na Trnskom jezeru (kod Banja Luke) održano je I i II kolo Prve lige BiH u ekipnoj konkurenciji u disciplini lov ribe udicom na plovak.
Domaćin takmičenja je bilo Sportsko ribolovno društvo Banja Luka. Učešće je uzelo 8 ekipa i to po plasmanu iz 2008. godine ekipe: SRD „Klen“ Koz. Dubica, SRD „Jelah“ Tešanj, USR „Sarajevo 1906“ Sarajevo, SRD Banja Luka i SRD „Bosna“ Žepče a ligu su popunile iz Federacije BiH: USR „Zeba“ Srebrenik i SRD „Klen“ Banovići, iz Republike Srpske na ligu se odazvala ekipa SRD Prijedor a pored druge ekipe iz Republike Srpske ni ekipa iz USR “Kečiga” Brčko nije uzela učešće.


Plasman za I Kolo – 25.04.2009. godine(subota)

1. SRD „Klen“ Koz. Dubica 8 poena
2. SRD Banja Luka 11 poena
3. USR „Sarajevo 1906“ Sarajevo 16 poena
4. USR „Zeba“ Srebrenik 20 poena
5. SRD „Jelah“ Tešanj 25,5 poena
6. SRD „Klen“ Banovići 30,5 poena
7. SRD Prijedor 34 poena
8. SRD „Bosna“ Žepče 35 poena

Pročitajte i:   Poziv na Prvenstvo SRS F BiH u mušičarenju - Fly fishing

Plasman II Kolo – 26.04.2009. godine(nedelja)

1. USR „Sarajevo 1906“ Sarajevo 14 poena
2. SRD „Jelah“ Tešanj 17 poena
3. USR „Zeba“ Srebrenik 18 poena
4. SRD „Klen“ Koz. Dubica 21,5 poena
5. SRD Banja Luka 22,5 poena
6. SRD Prijedor 25 poena
7. SRD „Bosna“ Žepče 31 poen
8. SRD „Klen“ Banovići 31 poen

Plasman nakon I i II kola

1. SRD „Klen“ Koz. Dubica 29,5 poena
2. USR „Sarajevo 1906“ Sarajevo 30 poena
3. SRD Banja Luka 33 poena
4. USR „Zeba“ Srebrenik 38 poena
5. SRD „Jelah“ Tešanj 42,5 poena
6. SRD Prijedor 59 poena
7. SRD „Klen“ Banovići 61,5 poena
8. SRD „Bosna“ Žepče 66 poen

Takmičenje je proteklo bez primjedbi a zvanične osobe koje su postavljene od strane Takmičarske komisije Saveza Delegat Katalina Miroslav iz Čelinca, Vrhovni sudija Vučenović Radovan iz Čelinca i Komesar Petrović Biljana uz pomoć sudija i domaćina uspješno završile I i II kolo Prva lige.
Izvještaj sastavila:
Komesar lige – Biljana Petrović

Pročitajte i:   SRD Ključ: Izvršeno poribljavanje Sane i Sanice

One thought on “Izvjestaj sa odrzanog I i II kola Prve lige BiH

  • Pregledano: 714 puta
    _________________________
    Postavio Muris Djug 27 April, 2009
    Bistro, zaista sa velikim ogorčenjem na ponašanje Komesara lige pišem ove redove. i pored toga što se unaprijed znalo da liga neće biti popunjena zbog odustajanja ekipa i želje naše ekipe da nastupi na ovom takmičenju, komesar je uz mentorstvo, uspio naći 101 razlog zašto mi ne možemo kao 4 ta ekipa sa federalnog nastupiti. Mislim da je to sramota da se i ovo malo zainteresovanih za takmičenja na ovakav način uklanja. u razgovoru sa svim relevantnim iz svih saveze U BiH slozili su se da je takav postupak Komesara u najmanju ruku nekorektan i tendenciozan.naša ekipa će se najvjerovatnije povući sa svih takmičenja koje organiziraju podobni i poslušni kadrovi poput dokazanog “prijatelja” BiH ribolova Biljane.
    dr.sc. Đug Muris

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.