EkologijaNajnovije vijesti

AKCIJA UREĐENJA CESTA ZA PRISTUP RAMSKOM JEZERU(http://ribolovrama.blog.hr/)

Mještani sela Ploča pokrenili su akciju uređenja pristupne ceste Ramskom jezeru. Ista cesta je makadamska koja je potpuno devastirana i kojom se nije moglo prometovat do vode. Mještani su čekali jako dugo da se Općina Prozor-Rama i JP Elektroprivreda HZ HB organiziraju i urede ceste, što im je i obveza a kako bi se moglo normalno prometovati jer nikad do sada nisu održavane i nasipane a to je minimum a osnovno za razvoj turizma, i nisu dočekali. Ovakve ceste su od velikog značaja za razvoj turizma, razvoj sportskog ribolova i ribolovne rekreacije te su se sami mještani bez pomoći gore navedeni organizirali i odradili sanaciju ceste. Ovakve projekte koji su od značaja za razvoj ribolova SRD “RAMA” je novčano podpomoglo.


Glavni problem koji se pojavljuje pri razvoju sportskog ribolova, ribolovne rekreacije i turizma uopće su nerješene pristupačne ceste kojim se skoro ne može prometovat do vode, nerješeni drugi prateći objekti kao pokretni WC, kontenjeri za smeće, tj. određena mjesta za kampiranje sa rješenom određenom infrastrukturom o kojoj problematici stalno SRD “RAMA” pokušava preko općine Prozor-Rama iznaći rješenje i odrediti

Pročitajte i:   Održana prva dva kola Premijer Feeder lige Bosne i Hercegovine za 2024. godinu

turističko-ribarske kampove sa svime potrebitim, gdje bi mogli kampirati svi turisti. Da li postoji uopće briga za razvoj turizma na ovakvom prelijepom jezeru što nam je priroda podarila a neznamo iskorititi kako bi povećali kvalitetu života u ruralnim područjima. Žurno je potrebito napraviti strategiju razvoja turizma na području naše općine, planski izdvajati sredstva iz proračuna općine, crpit iz drugih fondova i organizirano razvijati turizam.
Gledajući dosadašnju praksu, gdje se u razvoj turizma baš ništa nije uložilo pa nam je nepoznato hoće li se i dalje ovakvo nastaviti i prepustiti slučaju.
UKOLIKO SE ŽELI DOBRO NAŠOJ OPĆINI I RAZVOJU TURIZMA POTREBITO JE NAPRAVITI;

1. Izrada studije o turističkim potencijalima općine
2. Rekultivacija i uređenje prostora oko Ramskog jezera
3. Uređenje pristupnih cesta prema turističkim odredištima
4. Izrada promotivnog materijala
5. Izrada turističke web stranice općine
6. Izrada putokaza prema turističkim odredištima
7. Organiziranje tradicionalne manifestacije “Ramsko ljeto”
8. Izrada regulacionih planova oko Ramskog jezera
9. Izgradnja plaža i turističko-ribarskih kampova
10. Izgradnja glavnog kolektora i prečistača otpadnih voda obodom Ramskog jezera
11. sanacija divljih deponija smeća
12. Osigurati turističku kotu jezera
Bistro !

Pročitajte i:   Kod Pule ulovljena najotrovnija riba na svijetu, evo šta su pronašli kad su je otvorili

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.