Iz regijeNajnovije vijestiUloviVideo

Dubrovčaninu se na udicu zakačila dva morska psa

Morski-pas-modruljDubrovčaninu Maru Sekuli u utorak su se na udicu zakačila čak dva morska psa. Ipak, kupači ne moraju biti u strahu.

Naime, Sekula je lovio ribu deset milja zapadno od otoka Biševa, kada mu se na udicu zakačio morski pas modrulj, stalni stanovnik Jadrana. Prije nego je pustio morskog psa, Sekula je mobitelom snimio i mali video svog slučajnog ulova.

“Radi se o mladuncu. Njegova mama koja je imala oko 60 kilograma bila je na mojoj udici nešto prije njega. Naravno, oboje sam pustio jer se radi o zaštićenom i ugroženom morskom vrstom”, kazao je Sekula za dubrovnik.hr.

Modrulj je jedna od 29 vrsta morskih pasa koji obitavaju u Jadranu. Može biti dugačak i do pet metara i težiti 200 kilograma. Napadi na ljude su rijetki ali se smatra potencijalno opasnim morskim psom.

httpv://www.youtube.com/watch?v=wjivDkHf7HY

Pročitajte i:   (VIDEO) Održano Prvenstvo SRS F BiH u mušičarenju za seniore - rijeka Drina, Goražde

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.