Iz Udruženja i savezaNajnovije vijesti

Značajan jubilej SRD Banja Luka

srd-banja-lukaBanjalučko Sportsko ribolovno društvo će 12. idućeg mjeseca svečanom akademijom obilježiti 90-tu godišnjicu svoga postojanja i rada.

Tom prilikom će se evocirati uspomene na sve značajnije aktivnosti ovoga društva od njegovoga osnivanja davne 1926. godine pa do današnjih dana.

Da će se imati šta reći i spomenuti svima nama je poznato jer se radi o jednom od najvećih i najorganizovanijih društava na ovim prostorima. Društvu koje:

  • jedino u RS ima vlastito mrestilište,
  • u svojim redovima dugi niz godina ima šampione RS i BiH i brojne takmičare reprezentativnog statusa,
  • reprezentativce BiH koji su osvojili treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u FF 2015. godine,
  • sportske sudije najvišeg ranga,
  • mlade takmičare pred kojima tek predstoje sportski uspjesi,
  • kadrove za organizaciju najvećih međunarodinih takmičenja i drugih sportskih događaja,
  • koje dugi niz godina uspješno poribljava i čuva riblji fond u svojim rijekama i jezerima,
  • ima zapažene EKO aktivnosti i
  • značajno doprinosi radu našega Saveza i SRS BiH.

Kako je to već uobičajeno na ovakvim jubilejima i na ovome će se istaći i nagraditi najbolji  i svi oni koji  doprinesoše njihovim uspjesima.

Pročitajte i:   SRU 'Zlatovčica' Jajce domaćin/suorganizator KUP-a JPZ u discipilini 'Lov grabljivica umjetnim mamcima sa obale - SPIN'

Svečana akademija je zakazana za 12.11.2016. godine a na nju su pored delegata skupštine i drugih organa društva pozvani i brojni gosti. Posebni pozivi će biti upućeni  sportsko ribolovnim društvima iz: Srbije, Crne Gore, Makedonije, Hrvatske, F BiH i većem broju SRD iz Republike Srpske sa kojima ovo društvo  ima dugogodišnju saradnju.

Milovan Živković

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.