Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Post Postao/la senad » 29 ožu 2011, 19:50

Da li je ovo nedostatak pameti, višak alkohola - prisustvo narkotika u krvi, bešćutnost, glupi osjećaj da treba biti magup jer ga snima kamera...ne znam.Umjesto da je ovo tužno svjedočenje o samoubistvo, ovo više liči na komediju-nadrealiste.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N9lg-MP4OZM[/youtube]
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Post Postao/la tare » 29 ožu 2011, 19:57

Treba da mi bude zao nekog sto se bacio,sto se ubio???Nikad!
Ako se nekom ne zivi,ako mu je dosadio zivot nek se ubije.Niko normalan to nece uradit,treba biti budala pa se baciti.
Ovo je moje misljenje,i ne zelim da nesto pametujem ili pocinjem neku svadju,svako ima pravo da sa svojim zivotom da radi sta hoce,i ako neko smatra da treba da se ubije bujrum brate...

A ovaj lik je samo obicni mangup,i po svim prilikama napusen mangup :grin:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Post Postao/la senad » 29 ožu 2011, 20:10

Samo samoubistvo je tema posebna, o tome bi se moglo nadugo i naširoko.Ovo tvoje "niko normalan to ne bi uradio" je tačno, i zato se to smatra bolešću, psihički bolestan čovjek se ubije.
Sjedio sam sa jednom djevojkom koja mi je pričala svoje iskustvo sa samoubistvom, kad je krenula da se ubije (obolila od raka).Doslovce njena rečenica je bila: "Najednom sam kao iz sna, došla sebi, stojeći na ogradi balkona.Vidim, ulazu prilaze tata i od sestre mi djeca.Kontam, gdje ću da pred njih padnem i siđem sa ograde, uđem u kuću!"Poslije toga se požalila sestri (srećom) i išla psihijatru.Izliječila se od raka.
Ja samo mogu reći - ne dao bog doći u tu situaciju da pomisliš da se ubiješ, jer je to "kvrc" u glavi kod kojeg ne znaš šta se desi uopšte.To je, kako rekoh, druga tema.

Meni je ovaj lik čudan, isto kao da priča o nekoj igrici, bas je suosjecajan tip.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
tare
Nobelovac
Postovi:1304
Pridružen/a:14 lis 2008, 17:45
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Post Postao/la tare » 29 ožu 2011, 20:16

Lik jest cudan,pod utjecajem nekih opijata garant,koliko god da sam ravnodusan sa tim stvarima normalno da mi nebi bilo fino gledati covjeka kako skace sa tornja...
Ovaj je trebao malo drukacije poceti pricu:Sjedio sam tu na livadici,pusio joint sa jaranom kad ono.... :grin:

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Post Postao/la rusko » 29 ožu 2011, 20:23

Evo vam malo cinjenica od covjeka koji je godine i godine proveo pokusavajuci da sprijeci ljude od suicida...

1. 80% ljudi u svom zivotu oboli od stvarne depresije (99% nas ima ceste pojave tkzv distimije, blazi oblik depresije), ostalih 20% ili je retardirano ili pati od antisocijalnog poremecaja licnosti (psihopatija)

2. Depresivno stanje je izazvano poremecenim balansom hemijskih substanci u nasem mozgu - dopamin i serotonin, i ne nastaje zbog "zivotnih problema" kako mnogi misle, mada problemi mogu utjecati na razvoj bolesti

3. Taj poremeceni balans substanci nas navodi na to da pocnemo razmisljati o samoubistvu i daje nam dozivljaj samoubistva kao jedinog realnog rjesenja stanja u kome se nalazimo

4. svaka depresija se moze izljeciti, najbolje lijecenje je kombinacijom antidepresivnih medicina i psihoterapijom, sama psihoterapija moze izljeciti distimiju, ali ako je u pitanju stvarna depresija ja je ne bih preporucio bez medicine

Tako da je samoubistvo u mozda samo 2% slucajeva cin izbora... sve ostalo je ucinjeno u zabludi zbog poremecaja hemije u tijelu a ne zbog "abnormalnih ideja i ludila"...

Jos jedan jako koristan savjet - Ako imate nekog u svojoj okolini za koga znate da je depresivan i ta osoba vas odjednom kontaktira u totalno suprotnom, hajmo reci radosno - euforicnom stanju... ne ispustajte je iz vida jer je tad "pala odluka" i pokusace se ubiti...

Samoubistvu moramo prici kao bolesti, a ne "necijoj zelji", i svi treba da znamo kako dolazi do tog stanja, na taj nacin mozemo sprijeciti da se to i nama samima desi kada bude red da postanemo jedan od onih 80%...

Meni licno je jako zao svih ljudi koji pocine samoubistvo jer znam da to ne rade iz svoje volje...
slika slika


Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Post Postao/la @ldin » 30 tra 2011, 11:14

dva puta ga spiči grom i on ...odšeta ... eh sad...

http://www.break.com/index/man-walks-aw ... ke-2050919
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ne znam ni kako bih ga nazvao...

Post Postao/la Seha » 01 svi 2011, 11:25

Napuhan ili naboban frajer ispricao nemili dogadjaj svojim rijecima. Pa ja ! :mrgreen:

Tu bi kontinjud.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xnCXOp6E ... h_response[/youtube]
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Video klipovi sa neta”