Recenzije fotoaparata i kamera

Mali savjeti iskusnijih kolega o načinu pravljenja dobre i lijepe fotografije ili klipa.

Moderatori/ce:emin,zlaja,angler

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la zlaja » 02 sij 2013, 16:05

Idealno za sve hobi uslove od fotkanja porodice do ribolova je imati objektiv 18-55 mm. Blenda može krenuti od 4,6 ...nemora biti 2,8 jer to znatno povećava cijenu ...najbitnije je imati oštro oko,filing za kompoziciju,znati iskoristiti svjetlo na pravi način...dodati žlicu vegete i eto dobre fotke...


Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la AlaS » 02 sij 2013, 21:57

Zlaja Angler i ostali , sta bi ja mogo sa ovim svojim sto imam uslikati ,jeli ovo samo za uslikat ribu ili moze i vise .Evo link i specifikacija

http://www.canon-europe.com/For_Home/Pr ... px?specs=1
slika
Bistro

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la zlaja » 02 sij 2013, 22:05

Odličan izbor za porodicu,ribolov...fotke koje daje su dobre,zasićene,tople boje...poznam model i jedino što mogu reći da mu automatika nije baš dobra strana...često zna lupat ko maksim po diviziji...kad se malo zaigraš sa scenskim načinom rada izvučeš iz njega kvalitetnu fotku.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la angler » 03 sij 2013, 05:18

zlaja je napisao/la:kad se malo zaigraš sa scenskim načinom rada izvučeš iz njega kvalitetnu fotku.
Eto odgovora iz prve ruke, a ovdje lezi rjesenje za dobre slike. Manje-vise svi letimo ka onom famoznom "A" (AUTO).

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la soha » 03 sij 2013, 16:21

Angler, rođo, daj zivotati kazi s kojim aparatom radis one fotografije na tvom blogu <juma> <juma> <juma> <juma>


Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la angler » 03 sij 2013, 16:34

Umiksano moj drug. Vecina ih je sa Nikon D90 plus razni objektivi. Manji dio je sa Lumix DMC TZ7.

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la soha » 03 sij 2013, 21:01

Rođo svaka cast na onim fotografijama. Crno-bjele su za saldokusce <championvanja> <championvanja> <championvanja>

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la angler » 04 sij 2013, 04:51

Hvala drug! Crno-bijele su mi bile uvjek drage fotografije, pogotovo stare koje bude sjecanja i nostalgiju <djed>

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la rades7 » 18 tra 2013, 14:55

Ljudi, sta mislite o ovom fotoaparatu - da li je OK za potrebe fotografisanja trenutaka na vodi, prirode, poneku macro fotku? Moze se uzeti za 150 KM, a trazim nesto u tom rangu...ako ima prijedloga slobodno sibajte :)


http://imaging.nikon.com/lineup/coolpix/l/l26/index.htm

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la Klenolovac » 18 tra 2013, 22:03

Ovaj Nikon se čini jako dobar za te novce. Ako imamo 5 * zoom ja bi uvjek radije odabrao široki ugao nego veće uvećanje, što mi se sviđa kod ovog Nikona. Manje mi se sviđa otvor blende koji ide od 3,2-6.5. To se još više primjeti kod aparata sa širokougaonim objektivom, jer kad namjestite recimo na 30 mm onda se blenda ne može podesiti ni na tih 3.2. A veći otvor blende nije bitan samo za količinu svjetlosti, i da ne podiže ISO, kao što je kolaga već rekao, već sa njim određujemo i dubinsku oštrinu fotografije.

Htjedoh predložiti jedan sajt za upuredbu telefona, pa se raspisah. :grin:

http://snapsort.com/compare
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la zlaja » 18 tra 2013, 22:12

Rade kupuj slobodno,poznat mi je model i puno je korišten jer je vjerovatno u nekom jačem dućanu išao na rate...fotke su sasvim okej
Klenolovac ja otvori taj link i ugledam temu canon VS nikon...
PS. evo rovim po tom sajtu i nađoh aparatić koji daje odlične fotke za tu klasu
http://snapsort.com/cameras/Canon-SX260

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la Klenolovac » 18 tra 2013, 22:52

Canon vs Nikon, jel to dođe kao role Shimano vs Daiwa :grin:
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la zlaja » 18 tra 2013, 23:07

:grin: Voli raja tu priču jer mogu prosipat šuplju do beskonačno...ja sam se davno predao što se tiče modela,karakteristika i pogotovo imena modela...to više niko nemože pofatati i džaba gubit vrijeme...

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la rades7 » 19 tra 2013, 08:09

Zlaja, hvala na informaciji...

Trenutno mi je najvaznija karakteristika fotoaparata njegova velicina pa onda cijena :) Megapiksele i sve nove skracenice i tehnologije prepustam profesionalcima.
Ovaj se uklapa u granice koje sam postavio. Necu vucarati sa sobom trenutni Sony H5, nadam se da ovaj Nikon moze stati u dzep, a nece me puno kostati.
A tebi klenolovac hvala na malo tehnicenja...meni toga nikad dosta za citati. Samo sto kaze Zlaja, cini mi se da se negdje od 2003-2004 sve vise kuva i sprema u odjelima za marketing umjesto za razvoj. Prije se cekalo po godinu i vise na novi model, a sad jos malo ce izlaziti na tromjesecnoj bazi.

Ostaju kao najbolji pokazatelji (doduse, uvijek su i bili) rezultati koristenja i iskustva korisnika. Zato mi je vise bitno kad neko kaze za malo stariji model aparata da je uredan. Vise vjerujem tome nego specifikacijama.

Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Recenzije fotoaparata i kamera

Post Postao/la besko » 24 sij 2015, 14:29

Da malo aktiviram temu, a kako imam bebu VEC 40 dana, nemam kamere/aparata u kuci da je slikam kako treba, vec je slikam sa glupim mobitelom.... Nekad prosle, pretprosle godine su mi obili stan i odnijeli dvije kamere/aparata... majku im... kad se samo sjetim koliko je slika Starače ta "masinerija" donijela... <valjanjeodsmijeha> "Ali to nije tema nase danasnje emisije"... :)))

Recimo da je "budzet" oko 200 KM.

Ja sto sam vidio je
Sony DSC WX-200 - jos nije formirana cijena, tek je danas dobili, a ne vjerujem da ce puno odskakati od budzeta :roll:

Kod: Označi sve

http://www.expertreviews.co.uk/digital-cameras/52498/sony-cyber-shot-dsc-wx200-review
Imaju jos varijante Sony-ja W710, W730, a tu je mala razlika u cijeni a i u megapixelima i optickom zoom=u.

Znaci, treba mi aparat:
- oko 200 KM
- da moze stati u dzep, nesto tipa ovog Sony-ja sa linka
- kvalitet fotografija (toplina boja i ostalo) da bude sto bolja (koliko para, toliko muzike)
- da ekran za preview bude sto veci (ne treba A4 format, vec kloliko stane :grin:
- da se moze kupiti u BiH, ili jos bolje u Sarajevu :)

Ako ima neka web stranica koja uporedjuje, testira aparate, a da ne bude "reklamna" da je FUTACHI NAJBOLJI I DA NEMA BOLJEG NA SVIJETU i tome slicno :)))) molio bih da posaljete link.

Znaci aparat za bebu i za Starache... Mene ionako niko ne slika, osim radara :grin: <valjanjeodsmijeha>

Hajmo sokolovi.... HVALAAAAA UNAPRIJEEEED!!!! :wink:

P.S.
Haj shareajte neke web stranice sa testovima aparata... ako ima i primjer fotke bilo bi dobro... nekad sam znao te web stranice, ali izgleda da sam ostario <djed> bila je i neka web stranica za kupovinu, ali joj je nazoiv bio na nasem jeziku :) cini mi se... gdje smo mi ovo? :grin:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “O fotografisanju i snimanju video klipova”