Zakon o zastiti okolisa

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zakon o zastiti okolisa

Post Postao/la Kovach » 02 ožu 2011, 03:06

Evo imali smo prilike na stranici procitati vijest o ne postojanju Zakona o zastiti okolisa u BiH, ali i o namjeri da se isti sto prije usvoji. Pa drage kolege ribolovci evo nam mozda jedinstvene prilike da u njega "ugradimo" i ove nase rijeke i jezera, kao i ribe u njima pa hajde da se malo angazujemo i vidimo sta se moze tu uraditi. Ja spremam ono pismo cim se formira vlast, ali nebi bilo lose ostvariti kontakt sa ovima "zelenima", clanovima "Zelene parlamentarne grupe" ako se moze pa da vidimo mozemo li ista uciniti. Intersuje me vase misljenje o ovome pa bujrum.


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zakon o zastiti okolisa

Post Postao/la montana » 02 ožu 2011, 09:07

To se ne smije propustiti. Eto idealne prilike da se infiltriramo u tu buducu radnu grupu i prakticno pomognemo po pitanju nasih problema! <flag>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zakon o zastiti okolisa

Post Postao/la senad » 03 ožu 2011, 22:51

Koliko se dotiče taj Zakon sa Zakonom o slatkovodnom ribarstvu koji je nama, faktički, najpreči!?
U ovom o zaštiti okoliša, samo bi rebalo insistirati na što većim kaznama za zagađivače - drakonskim za privredne subjekte, a i paprenim za građanstvo.
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zakon o zastiti okolisa

Post Postao/la montana » 04 ožu 2011, 02:10

Cuj drugi zakon za ovo nase... Ja se obradovah :(
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zakon o zastiti okolisa

Post Postao/la Kovach » 04 ožu 2011, 02:47

Mislim da nije samo to, ima cini mi se mjesta tu za zaštitu rijeka od izgradnje hidroelektrana na nacin kako to ovi rade. Mora se obezbjediti prirodna ravnoteza, odnosno ne smije biti uticaja na normalno odvijanje svih prirodnih ciklusa, znaci da moraju obezbjediti i prelaze za prolazak riba na mrijest, ne smiju u mnogome uticati na priobalni pojas itd...

U svakom slucaju mislim da bi trebalo, ako nista drugo oglasiti se jednim saopstenjem i sugerisati im upravo ovo sto ti senade spomenu, zestoke kazne za zagadjivace, mnogo vise kontrole kod davanja okolinskih dozvola, a i nakon izgradnje pojedinih objekata, kao i mnogo vece cifr za odstete pri izgradnji pojedinih objekata koji znatno uticu na okolis i narusavaju prirodnu ravnotezu.


Avatar
masterbih
Književnik
Postovi:788
Pridružen/a:18 lip 2010, 00:22
Lokacija:Voda
Kontakt:

Re: Zakon o zastiti okolisa

Post Postao/la masterbih » 04 ožu 2011, 17:22

Sve to mozete samo sanjati...
Pa fabrike godinama rukaju sve zivo u vodu itd.. pa se niko nesmije javiti :shock:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Pozitivni primjeri”