Kakvo je pravo stanje BiH voda i ribe?

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Kakvo je pravo stanje BiH voda i ribe?

Post Postao/la rusko » 20 vel 2010, 10:39

Moj @Alas, nekad bi mozda i trebalo onako iz srca i duse sloziti frku... makar da se rasteretimo...

Nego, pogledajte ovaj video koji je napravljen kao teaser pred jedno predavanje u Geteborgu (Svedska) o musicarenju u BiH:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RuuU4Dsh4vQ[/youtube]

neko se ovdje posteno trudi da promovise i nasu drzavu i ribolov, te da na taj nacin privuce sto vise turista... Koliko sam ja do sada saznao dobar dio ovog rada je na volonterskoj osnovi...

I sta sada kada nakon svih ovih prelijepih slika, videa, pejsaza i prica koje ce ti Svedi vidjeti na ovom predavanju i koje ce ih (nadajmo se) namamiti da dodju u jednu "ekolosku i cistu" drzavu i da u tom pohodu daju koju milju eura...

umjesto toga oni se u BiH susretnu sa brutalnom realnoscu i nadju te gomile smeca, vide bacenog mrtvog psa, osjete sveopstu depresiju i mizeriju kod stanovnistva... i da ne nabrajam, znate to i bolje od mene... normalno da vise nikada nece doci u BiH jer nije nikome stalo da se na odmorima suocava sa gore nabrojanim nedacama i da jos placa za to, a jos ce rasiriti glasinu o tome sto su dole vidjeli... vjerujte mi da neko od Sveda vidi ovu sliku bacenog rotvajlera, taj NIKAD vise nece zeljeti da zna gdje je BiH na karti a kamoli da ode u nju.

Rezultat: ostace Bosna evropsko prkno a rijeke ce joj sluziti samo toliko koliko prknu valjaju hemoroidi... (ne d'o Bog, izvinjavam se sto je pregruba ilustracija)

A da je suprotno moglo bi se na mnogim mjestima izgraditi hotela i hotela, priroda i ocuvanje rijeka bi dobili sasvim novi smisao i politicari ne bi mogli tako lako prodavati rijeke strancima za izgradnju HE... Svaki sladoledzija bi mogao da zivi od tih turista a da ne govorimo o ostalima, restoranima, diskotekama,... Promijenio bi se i standard i nacin zivota... Bilo bi posla za sve, komunikacija sa svijetom bi porasla, ne bi nas ostali gledali kao divljake, a i mi bismo sami porasli u nasim ocima i imali zaista nesto vrijedno da se time ponosimo i nesto pametno da ispricamo svojim unucima i unukama... a ti unuci i unuke bi nas najvise cijenili zbog toga...

Za one koji ne vide koristi u ocuvanju revira, evo informacije da na ljepsim vodama (poput nase Une i Unca) u Norveskoj jedan dan pecanja na kraljevskog lososa kosta u prosjeku 1000 eura (slovima HILJADU) i mjesta se rezervisu pola godine unaprijed... Una bi realno mogla imati i ljetnji i zimski ribolov za najmanje pola od te norveske tarife... pa izracunajte sebi sta to donosi, a onda dodajte i ono sto ti turisti jos placaju - smjestaj, servis, opremu, hranu, pice...

I normalno na kraju se postavi pitanje zasto je to svugdje moguce osim kod nas? Zato sto je nekome tesko baciti smece na pravo mjesto? Ukopati mrtvog cuku?
Ukopati nacionalizam i birati politicare koji nisu smece?

Reklo bi se sasvim logicno i jednostavno izvodljivo, nista i ne kosta...

Ali, nemoze to kod nas jer Glupi i Bezobrazni cine vecinu.... na zalost!
slika slika


Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kakvo je pravo stanje BiH voda i ribe?

Post Postao/la senad » 21 vel 2010, 01:07

Malo mi je falilo da ovo copy-paste na pocetnu.
Lijepo opisano stanje svijesti i onog sto mozemo, a ne znamo.
Ostavicemo ovo za tamo nekad...nesto. :wink:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kakvo je pravo stanje BiH voda i ribe?

Post Postao/la Seha » 21 vel 2010, 18:27

Aferim Rusko.....
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kakvo je pravo stanje BiH voda i ribe?

Post Postao/la Kovach » 25 vel 2010, 01:33

Moj dragi Rusko, sve sto si napisao je tako, ali kome to reci kad oni pokusavaju unistiti sve. Najvise me boli i brine sto medju nama ribolovcima ima onih koji iza sebe ostavljaju smece, a to je Senad lijepo uslikao. One kesice udica, kutije od crvica i komad ribarske cizme nisu donijeli tamo neki, nego nazovi ribolovci. I sta onda dalje da pricamo, tu je odgovor onog tvog pitanja sa pocetka price. Postali su ribolovci oni koji to ustvari nisu nego su mesari i peksini, a kazne su mizerne. Nema ovdje nekulturnih ljudi nego je zakon takav da to smiju raditi, jer ti isti ljudi da odu u "Svijet" preko noci bi kao postali kulturni jer bi dobili po dzepu ako bace bilo sta. Slazem se sa Sehom da nas samo nekolicina kritikuje ovakve ispade i samo nama ovo smeta, dok je za druge sasvim normalno da iza sebe ostave pun kontejner smeca ili ulove vrecu ribe, ubiju kapitalca i ponosno se slikaju kao veliki ribari itd....
Sve ove stvari se uce, od odnosa prema ulovu, ocuvanja okolisa, dozvoljenog ulova itd. Malo se truda ulaze da se omladini dok je jos vrijeme usadi u glavu da se sa postovanjem odnose prema prirodi i ribama kao i da je to sve nase od Une do Drine, od Save do mora i da se uvijek bez obzira na kojoj se vodi nalazis ponasas kao da je to tvoje dvoriste. Cinjenica je da niti ribe ima kao nekad niti si vise rahat pored vode. Ili dodju nadriribolovci pa ti pokvare ceif ili te tamo neka budala zakamenja sto si mu stao na mjesto kao da mu je caca u amanet ostavio. Nista vise nije kao prije, a ovdje vise ni Rahat lokum nije rahat! BISTRO!

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Negativni primjeri”