No comments!

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: No comments!

Post Postao/la zlaja » 17 svi 2010, 23:27

Drveće kraj rijeke Bosne je toliko obloženo najlonom da će ostati svježe i konzervirano za iduće generacije :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la Seha » 18 svi 2010, 01:13

Znate sta raja mogli smo napraviti jednu kampanju, koje ce jedno vrijeme biti na pocetnoj i bosti oci svima koji je obilaze.
Slikajte sve te prizore horora sirom BiH pa da ih objedinimo u jedan slide show.
Misljenja sam da i mi ribari za sobom ostave gomile ambalaze i starog najlona od kog kasnije stradaju razne zivotinje.
Mi bi barem drugima trebali biti primjer !
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la montana » 18 svi 2010, 05:52

Odlicna ideja Seha, a evo da nadodam idejicu, na ovo tvoje! Na ljeto, aBd, kad se negdje iskupimo, ja cu slikati prizor prije, ocistiti, pa slikati poslije. Moze se tako pokazati kako ima nade i kako pojedinac moze promijeniti sve!!!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: No comments!

Post Postao/la angler » 18 svi 2010, 07:50

Pridruzujem se toj akciji kad dodjem, ako dodjem, ovog ljeta.

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la senad » 18 svi 2010, 10:54

montana je napisao/la:Odlicna ideja Seha, a evo da nadodam idejicu, na ovo tvoje! Na ljeto, aBd, kad se negdje iskupimo, ja cu slikati prizor prije, ocistiti, pa slikati poslije. Moze se tako pokazati kako ima nade i kako pojedinac moze promijeniti sve!!!
Ja sam to, Montana, par puta radio, jednom i zabilježio aparatom, ali ne vjerujem da je stanje i na ovom uslikanom mjestu išta bolje.
http://www.bistrobih.ba/nova/?p=12857
I počinje me polako hvatati strah jer - stalno ponavljam iste stvari, svaki put ponovo u nadi da ću dobiti drugačiji rezultat. :mrgreen:
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la Seha » 18 svi 2010, 13:58

Sve dok se covjek bori da postigne cilj postoji nada za pobjedom.
Nekih par godina sam lovio Boracko jezero.
Naravno dodjem na poziciju crnu kesu i pokupim sto su vikendasi "zaboravili" odnijeti do kontejnera. Gleda me tetak (koga svi gore znaju kao Dedo) kaze , majkemi nisi normalan sad kad te vide namjerno ce bacati da ti se smiju kako ces ti doci i opet kupiti za njima.
Mozda je i bilo takvih neznam niti me interesuje meni je to 5 minuta a nima treba dosta duze da sve to pojedu i popiju ;)
Posto je Boracko u ljetnom periodu pisi propalo za dnevni ribolov, danju uglavnom balaham i cekam smiraj dana da mogu koliko toliko rahat loviti.
Cugam tako vopi kod Pideta u kaficu dolaze klinac i stari mu kupuje sladoled. Nista mali ga nosarlantno "raspakova" i mrtav hladan baci onaj papir pod noge.Stari vidjevsi to pogleda upitljivo prvo u mene (vjerovatno je vidio ili cuo da sam ja lokalni komnalac) pa se izdera na dijete pa vidis li ti kantu za smece.Pa ponovo poleda u mene i onako tiho sebi u brk jes vidio ti bilmeza.
Sta hocu reci ? Ima jos uvijek raje koja se postidi kad se sagnes pa pokupis njegov otpad.
Na tu kartu treba ici, nadlezne institucije nerade svoj posao i do tamo neke prijeko potrebne revolucije neostaje nista nego da mi kojima to nije mrsko pokupimo i spalimo kad lovimo na nekoj od takvih destnacija.
Prca druga.
Iako i sam zivim u dijaspori mislim da se vecina njih ovdje na zapadu ponasaju evropski ,a dole kod nas proradi genetika pa leti li ambalaza iz auta leti. Jednom sam tako zeni ja mislim da su iz Norveske bas solidno odbrusio na Salakovcu. Dodjose do mene osvjezise se burecim i jogurtima (pazi +50 gore usi). Cim su kao najavili pokret prema autu zaletim se i reko:
Gospodjo kakav je ovo nacin.
Sta je problem ?
Pa problem je otpad koji ste ostavili!
Aih dragi boze pa idi koliko je smeca okolo.
Nista reko sad cu ja nazvati inspekciju pa njima objasnite.
Cim sam rekao inspekcija da vidis kako se kupi, i ono sto nije njihovo maslo.
Jedne jedine rijeci nisu rekli nakon sto sam pomenuo inspekciju.
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la rusko » 18 svi 2010, 16:07

Nije valjda da su i Boracko zatrpali smecem? :evil:

Sjecam se kad sam ko klinac isao na njega sa izvidzacima davne 87-e, bio nam je zadatak da ga ocistimo... medjutim pod tim pojmom se podrazumijevalo raskrcavanje i sisanje zbunja, kosenje trave, skupljanje polomljenih grana i na kraju se znao naci i poneki papiric ili kesa, a flasu kad smo nalazili to su bila masovna zgrazavanja...

To je bas jadno ako narod nema toliko mozga da ne zagadjuje onakvu prirodu... onakvog mjesta nema jos nigdje na planeti...
slika slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la montana » 18 svi 2010, 22:11

Evo da malo napisem kako to u Americi izgleda. Recimo dionica puta se dobije (po zelji) neko Udruzenje, firma, familija ili religijska grupa (Jehovini svjedoci, Baptisti, Vehabije, Hare Krisna ili ko zna sta vec). Oni odrzavaju tu dionicu, tj, ciste od smeca, popakuju u kese i nazovu sluzbu, koja odmah zareda i pokupi te kese ostavljene uz cestu. Zauzvrat, lokalna zajednica, blagonaklono gleda na takvog "cinioca", dopusti im da te troskove prijave kao trosak na porez, drzava im postavi tablu pored puta sa Imenom (reklamu), sto je inace zabranjeno na drzavnom zemljistu. Mislim da jedna takva akcija, pokaze narodu da ima neko kome je stalo, da nesto radi i da se na kraju krajeva vidi.

Ja najcesce vodim mog starog u ribu. Nije ribar, ali je "samo taki" rostiljdzija. Kad ja ugazim u vodu, on se obicno zabavi kupljenjem smeca, potom to obicno zapalimo, jer bude daleko da nosimo do smetljista. Zacidili smo se jednom na hrpi smeca koju smo obojica skupili na Uni, u kanjonu izmedju Bihaca i Bosanske Krupe (Opcina Cazin). Trebalo bi desetak kamiona da se odveze sve to. Posto je to jedna od nasih najljepsih rijeka, a to je zato sto je i najcisca, mogu zamisliti kakva je situacija drugdje. Definitivno na ljeto startam sa starim (skoro mu je 70) u akciju, pa ko se nasmije mogao bi dobiti po nosu (Jednom rekao jedan...).
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la AlaS » 18 svi 2010, 22:52

Nema druge nego da slikamo Ruba i ja nase ilegalne deponije ja cu morat sve u panorama slikama postaviti inace bi se morao udaljiti 100m od kamare da je objektiv uhvati to su brda sa kojih se djeca sankaju zimi :grin:
slika
Bistro

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la montana » 18 svi 2010, 22:55

Postavite one eksere za gume kad naidje kamion da to istovari. To ce ga nauciti pameti!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la Seha » 19 svi 2010, 00:16

A kad skine gumu da je zamjeni zaleti se i zakotrljaj mu zdravu nizastranu <valjanjeodsmijeha>
I tako od ribara postadose teroristi .....
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la montana » 19 svi 2010, 06:23

Joj Seha, pravo pa teroristi? Revolucionari, rodoljubi, SKOJ-evci, partizani <titinpionir>
Tito je gerilskom borbom, protiv daleko nadmocnijeg neprijatelja i njegovih sluga izvojevao nezaboravnu pobjedu! Mozda su moje ideje brutalne, ali mislim da je brutalnije ono sto pojedini rade vodi i okolisu koji svi volimo...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la Seha » 19 svi 2010, 12:38

Nismo jedini koji shvataju da je 5 do 12. Pogledaj vrijedi svake potrosene sekunde.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TL2gu11i7Ng[/youtube]
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la montana » 19 svi 2010, 15:23

Covjek je ubo u sridu. Nisam znao da ovo veselje ovako izgleda. Kratko i jasno, prstom pokazuje, u koga, u nas same. "Ljubitelji prirode" i "aktivnosti u prirodi" iza sebe ostave pustos i smetljiste. Gledaju li ovi "slavljenici" "ljepote" koje naprave lumpovanjem? Kod jednog grada u Americi, drzava napravila parking za kamione da prenoce prije jutarnjih istorvara. Posto se ovim poslom ovdje bavi i doste istocnoeuropskih imigranata, pocele naslage smeca da nicu okolo. Drzava postavila table, pa jos tabli i naposlijetku upozorenje:"Zabranjeno parkiranje zauvjek na ovoj lokaciji kamionima zbog namjernog pacanja smeca!" Sad Amerikanci vozaci gledaju ko baca i zovu policiju, da bi dobili nazad svoj besplatni parking. Mozda da se i teferici zabrane uz javno objasnjenje, pa bi bi ovi baletani i baletanke porazmislili gdje da odloze ambalazu od pite sto su ponijeli na sijelo!
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: No comments!

Post Postao/la Seha » 19 svi 2010, 17:39

Evo ukoliko ti napisa post odma se i oni oglasise. Hmm sta sad kad su vec naucili zivotinje da se bore i idu u sredstva javnog informisanja. :roll:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6TS5KmR7fVE[/youtube]
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Negativni primjeri”