Evo na piku čovjek prodaje mreže

Moderatori/ce:emin,zlaja,rusko,Kovach,montana

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:
Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la angler » 24 ožu 2013, 08:32

Znaci talovi i na piku.


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Seha » 24 ožu 2013, 12:02

djuzepee je napisao/la:nemoj džaba rusko, ne vrijedi se truditi, ja sam ga sam sigurno 10-ak puta prijavio, i na kraju popušio zabranu prijavljivanja zloupotrebe..
I mene ignorisu. Razmisljam da i Piku direktno zaprijetimo eventualnom tuzbom, ali mislim da tu vrstu reagovanja mozemo jedino poslati kao udruzenje. Tada vec nase reagovanja na ociglean krivolov dobija snagu ovako pojedinacno ne jbu nas 2 %
slika

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la emin » 24 ožu 2013, 12:43

^mislim da je njima (pik.ba) bitnije par klikova više, pa makar se i kalaši prodavali, bez obzira zakonita ili nezakonita prodaja to bila.. pik je pun svega i svačega, da kažem buvljak pa hajd, a na buvljaku baš nekog reda i nema..
..be yourself no matter what they say..

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la rusko » 24 ožu 2013, 15:59

A da ga prijavimo poreznoj inspekciji?

Prodaje svoj proizvod, znaci mora imati registrovanu firmu i placati porez...
slika slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la enko » 21 tra 2013, 16:48

Ja sam isto upravo poslao prijavu piku za mrezare.kada bi svaki dan neko od nas sa razliciti ip adresa slao prijave mozda nesto i uspijemo


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Seha » 22 tra 2013, 13:33

Eh kad bi. Ovako izgleda samo nama nekolicini smeta sto nam pobise ribu pred nosom..
slika

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la enko » 22 tra 2013, 16:17

Al izgleda moj seha i ovi sa pika nisu azurni jer ja jos nikakav odgovor nisam dobio.mozda kada bi jedan dopis ispred udruzenja im poslali imalo bi nekog efekta

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Kovach » 22 tra 2013, 20:31

Ja sam do sad prijavljivao nekolik puta i zadnjih dva puta su me ignorisali. Nisu nista ni odgovorili niti su blokirali oglas.

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la enko » 22 tra 2013, 20:38

Ja danas dobio odgovor pa ako ima neko ko se razumije u zakon

Poštovani,



molimo Vas da nas detaljnije uputite o takvoj vrsti zabrane i eventualno proslijedite dio Zakona koji ukazuje na to. Hvala Vam na razumijevanju. Inače, u ovakvim situacijama možemo djelovati jedino po nalogu organa vlasti gdje se od nas traži da ispoštujemo navedeni. Hvala Vam na razumijevanju.



Lijep pozdrav,

Amer | Pik.ba

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Kovach » 23 tra 2013, 02:44

Moj enko ja sam im slao i Zakon i clan i navodio tekst clana pa nista. U pitanju je clan 320. Krivicnog Zakona F BIH ("Sl.novine F BiH 36/03)

Član 320. Protuzakoniti ribolov

(1) Ko lovi ribu, druge slatkovodne ili morske životinje ili organizme u vrijeme kad je to zabranjeno ili na teritoriji na kojoj je to zabranjeno, ili ko lovi ribu, druge slatkovodne ili morske životinje ili organizme eksplozivom, električnom strujom, otrovom, sredstvima za omamljivanje ili drugim načinom ili sredstvom koji su štetni za njihovo rasplođivanje ili koji su propisima zabranjeni, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
(2) Ako je krivičnim djelom iz stava 1. ovog člana prouzrokovano uginuće ribe ili drugih slatkovodnih ili morskih životinja ili organizama u širim razmjerima, učinitelj će se kazniti novčanom kaznom ili kaznom zatvora do dvije godine.
(3) Ulov i sredstva za lov oduzet će se.

E sad tuzioci i ostali papci postavljaju pitanje "A gdje pise da su mreze zabranjene?". Pise u Pravilniku o nacinu, alatima i sredstvima kojima se obavlja ribolov u clanu 8.,9.,10. i 11. ((«Službene novine Federacije BiH», broj 64/04),

"Član 8.
Sportsko-rekreativni ribolov smije se obavljati s najviše dva ribolovna štapa sa po dvije udice i jednim ribolovnim štapom sa plovkom i jednom udicom. Odredba stava 1. ovog člana ne odnosi se na umjetni mamac – varalicu.

Član 9.
Sportsko-rekreativni ribolov salmonidnih vrsta riba (svih vrsta pastrmke, mladice, glavatice i lipljena) smije se obavljati samo s jednim ribolovnim štapom.
Ribolovni štap iz stava 1. ovog člana smije imati najviše jedan umjetni mamac (mušicu ili varalicu), bez utega.

Član 10.
Izuev od odredbe stava 2. član 9. pri vršenju sportsko-rekreativnog ribolova na ostale vrste riba mogu se koristiti svi prirodni i umjetni mamci, osim ikre.
Zabranjeno je loviti ribu uz upotrebu strane (alohtone) vrste ribe (žive ili mrtve) kao mamca.

Član 11.
Prilikom obavljanja sportskog ribolova smije se koristiti sljedeća oprema:
1. jedna mreža za prihvat ribe (sak);
2. jedna mreža čuvarica za spremanje ribe (nec);
3. jedna kuka."

Dzaba sve to moj drug jer ce ti na kraju odgovoriti da covjek prodaje te mreze za privredni ribolov sto je dozvoljeno clanom 2. istog pravilnika

"Član 2.
Za obavljanje privrednog ribolova mogu se upotrebljavati svi mrežarski i udičarski alati, izuzev mreže tzv. „povlakače“ trajno i mreže tzv. „sačmarice“ u periodu od 1.aprila do 16.juna.
Za obavljanje privrednog ribolova, po jednoj dozvoli dozvoljena je upotreba sljedećih ribolovnih alata:
1. jedna mreža plivajuća, dužine do 120 metara, visine mrežnog tega najviše do 4 metra veličine
oka od 5 cm do 9 cm računajući od čvora do čvora;
2. jedna mreža dubinska, dužine do 120 metara, visine mrežnog tega do 3 metra veličine oka od 5
cm do 12 cm računajući od čvora do čvora;
3. mreže samolovke, ukupne dužine do 250 metara, visine mrežnog tega do 6 metara veličine oka
od 5 cm do 9 cm računajući od čvora do čvora;
4. jedna mreža sačmarica, promjera do 180 cm veličine oka do 4 cm računajući od čvora do čvora;
5. jedna mreža setka-keca, veličine oka do 3 cm računajući od čvora do čvora;
6. do 20 komada vrša-vrška, veličine oka od najmanje 4 cm računajući od čvora do čvora;
7. do 10 komada vrša-senker, veličine oka od najmanje 4 cm računajući od čvora do čvora;
8. pet štapova sa po tri udice."

Dakle sve u svemu nemozemo im nista jer PIK ne interesuje sto idioti kupuju mreze i izlovljavaju ribu na vodama na kojima to predstavlja krivicno djelo. Znam ja nas .... ti nas!

Eto ti drug pojasnjenja sto si trazio i sto se tice Zakona. Nije mi cudo za ove na PIK-u ali mene je kolega znao zvati da pojasnim tuziocu gdje to pise i po kom to clanu nije dozvoljen ribolov mrezom na Jablanickom jezeru. I kad im sve ovo kazes oni se prave blesavi pa kazu "Ali ne spominju se ovdje nigdje mreze kao nedozvoljena sredstva". E onda covjek da poludi :pravo_ljut: Pa ako nesto nije navedeno kao dozvoljeno valjda se automatski smatra nedozvoljenim. Trebalo je za tutkume sve pojedinacno navoditi sta se ne smije. I sta onda ocekivati kad oni ciji je posao da znaju i provode Zakon nemaju pojma ili nece da imaju.

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la rusko » 23 tra 2013, 05:43

Ribolov mrezom je zabranjen, ali nije zabranjeno proizvoditi i prodavati mreze, tako da je na zalost utopija uopste se nadati da bi Pik na osnovu ovog zakona trebao nekome zabraniti prodaju mreza... i sve to mejlanje s njima je uzaludno. Cak ni oni koji prodaju ribu koja je ocito ulovljena mrezom ne mogu biti zaustavljeni da je prodaju od strane pika, jer je tesko naci konkretan dokaz.

Ja rekoh da kontaktiramo poreznu upravu... oni su jedini koji mogu nesto konkretno uraditi (ako uopste postoje)... mada je u Bosni normalno pa cak i pozeljno kod kuce praviti svasta nesto i prodavati na crno, sto znaci da ce se vjerovatno i na tom polju izvisiti... i jedino preostaje da se takvima napise kakav zapis kod hodze ili da im se da :baseball:

<flag>
slika slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la Kovach » 23 tra 2013, 12:17

rusko je napisao/la:Ribolov mrezom je zabranjen, ali nije zabranjeno proizvoditi i prodavati mreze,
E ovo je sustina problema rusko. Kako ocekivati da PIK nekoga sankcionise kad u Mostaru firma "BEJUTI sport" prodaje mreze i opremu za podvodni ribolov. Naravno covjek ne krsi nijedan zakon prodajom, a sto to zavrsi na Neretvi i nasim vodama njega kao prodavca ne tereti. Isto sto u prodavnici kupujemo kuhinjske nozeve pa bolesnik uzme taj isti noz i ubije nekoga. Problem je u bolesnim umovima :pravo_ljut:

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la montana » 23 tra 2013, 15:03

Eh, sad nadodjosmo na stari americki problem o slobodnom nosenju oruzja. Jedni misle da se brane od kriminalaca, a drugi da kriminalci mogu do oruzja. U biti, kriminalci vec imaju i oruzje i namjeru, ali kriminalni dosije koji im ne dozvoljava da ga kupe. Problem je u umovima. Kod nas se ne moze kupiti rucna bomba, pa ipak se vrsi "sportski ribolov" njom.
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la emin » 04 svi 2013, 00:36

..be yourself no matter what they say..

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Evo na piku čovjek prodaje mreže

Post Postao/la emin » 12 srp 2013, 15:42

iiiiiii još jedan pacijent,, teško oboljenje.. :mrgreen:

http://www.pik.ba/artikal/7730741/riba-som/
..be yourself no matter what they say..

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Negativni primjeri”