Ribe Jadranskog Mora

Moderator/ica:emin

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la rusko » 31 ožu 2012, 18:33

Ono jutarnje poslije cijelonocnog "bevandisanja" je najefektivnije... <valjanjeodsmijeha>

sto se dubine tice... mi smo ga lovili u plicaku do koljena, a ovaj tip na videu roni na oko 2-3 metra... neznam da li postoji neka "maksimalna dubina"...
slika slika


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la Seha » 31 ožu 2012, 19:19

Za pakovanje srdele lastikom. Imas posebne ribarske lastike za pakovanje mamaca kako bi mogli mamac osigurati da nespadne pri zabacaju i smanjili mogucnost da sica nabrzinu razvali mamac. Potrazi na internetu da vidis kako izgleda, samo ukucaj bait elastik.
Ja sam jednom slucajno naletio u trgovini opreme i materijala za sivenje (nepitaj me sta sam tu trazio <valjanjeodsmijeha> ) neki elasticni konac kojim se srdela onakva kakva jest (raspad sistema) moze dobro ucvrstiti za lovni sistem.
Evo vec vidim scenario kao kad je Adi trazio konjske palete za amura :456:
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la angler » 31 ožu 2012, 19:23

Ne smrdi i ne mora se roniti. Jedino sto treba musicarac uz ovo... <jelmekotrazio> :grin:

slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la rusko » 31 ožu 2012, 19:45

slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la Seha » 31 ožu 2012, 19:47

Nepiju vam vode te baje na jadranu. Daleko je to od floride kod nas ribe jos nisu toliko pismene, al namazane jesu :grin:
slika


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la rusko » 31 ožu 2012, 19:53

Seha je napisao/la:Nepiju vam vode te baje na jadranu. Daleko je to od floride kod nas ribe jos nisu toliko pismene, al namazane jesu :grin:
True, so true... <valjanjeodsmijeha>
slika slika

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la flyFishing » 31 ožu 2012, 21:01

Seha je napisao/la: Evo vec vidim scenario kao kad je Adi trazio konjske palete za amura :456:
molim vas imate li iglu za bijeli konac i vanjsku sijalicu :mrgreen:

upravo pogledah elasticbait - to je kao lastika sa nitima konca... zena uvijek nesto sije po kuci pa cu preroviti budzake...
koji tereni su dobri za fatanje crva? izgled, mirnoca vode, itd.
sorry sto mozda davim sa nesuvislim pitanjima ali se moram dobro pripremiti za junski odmor <idila>
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la flyFishing » 31 ožu 2012, 21:03

angler je napisao/la:Ne smrdi i ne mora se roniti. Jedino sto treba musicarac uz ovo... <jelmekotrazio> :grin:

slika
angler ovo k'o sa jelke <smrzlo>
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la angler » 01 tra 2012, 11:28

Ma ja bih probao zamahati malo dok drugi stap ceka na zivljaka. A strimer samo neka je cupav i dug, a mozes ga i pokiseliti sa kakvom gagom da se malo usmrdi :grin:

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la angler » 01 tra 2012, 11:57

Jest da nije Jadran ali da pitam sve koji se razumiju u slanu vodu. Rusko krenu sa istim pitanjem u saranskoj avliji pa da ne offiram temu sa slanom ribom. Nesto se desava sa ribama, vodom, klimom....
Od proljeca prosle godine kad sam se zalio da se nesto desilo i da ribe nema kao prije, mislio sam da je covjek uzrok, medjutim ocito nije. Zanimljivo da ni uz obalu nema onih malih ribica od kojih je prije vrvilo. Cim padne mrak grabljivice su mlatile i pljuskale, a sad gluho. U lukama ne vidjam ribu kao prije...ma ni za lijeka. Cak i kormorana nema kao prosle godine. Znam baciti starog hljeba da se okupe male i jato se skupljalo za cas. Sad ode hljeb, a da ga nista ne cvakne.
Na plazi more izbacuje neku zelenu travu vise kao mahovina. Moze li to biti tzv "cvjetanje mora" mada mi nesto hladno za taj proces. Vec 3-4 mjeseca idem na vodu i mjenjam lokacije najmanje svakog vikenda i za svo to vrijeme sam vidjeo mozda 15tak riba. Meduza ima milion dok ih prije nisam vidjao. Fakat ne kontam. Da li ribe mjenjaju puteve migracija ciklicno ili zbog nekih promjena u vremenu...ili...ma ne znam ni sta bih pitao sta moze biti razlog :shock: Ovako se slicno desilo prije 2 ili 3 god kad sam kukao da se ne razumijem i morske ribe, kad ono nesto drugo razlog.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la Seha » 01 tra 2012, 13:42

Vrlo moguce da je zbog tih algi i meduza zasto izostaje prisutnost ribe na terenima gdje si prije dobro lovio. To se par puta desilo kod mene dok sam cesce lovio na moru. Te alge brzo iskoriste kisik potreban ribama i one se povlace pred tom pojavom. Indenticna situacija i sa meduzama kad ih struja nanese uz obalu nikad nisam uspio ni vidjeti ni uloviti ribu.
slika

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la angler » 02 tra 2012, 10:35

Jucer sam opet zabacivao ali isto k'o u tekne. Cak sam vidjeo jedno jato minijaturnih skoro izlezenih ribica i to je sve.
Jedan "domorodac" mi se zali da ove god nema ribe i nije mu jasno zasto. Zakacio malog sparica i to je sve, cojk se pokupi i ode.
Sad nesto kad se presaberem svake druge godine se isto desava.
Par puta sam "ulovio" nesto nalik zeleu...kao zelatirana voda, bez boje. Kad dodjem kuci postavicu sliku.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la flyFishing » 02 tra 2012, 20:57

angler je napisao/la:Jucer sam opet zabacivao ali isto k'o u tekne. Cak sam vidjeo jedno jato minijaturnih skoro izlezenih ribica i to je sve.
Jedan "domorodac" mi se zali da ove god nema ribe i nije mu jasno zasto. Zakacio malog sparica i to je sve, cojk se pokupi i ode.
Sad nesto kad se presaberem svake druge godine se isto desava.
Par puta sam "ulovio" nesto nalik zeleu...kao zelatirana voda, bez boje. Kad dodjem kuci postavicu sliku.
da nije izbila nafta u tebe 8)

hah... vidio sam puno puta da jezero procvjeta...crvene alge a voda isto ko iz ciglane... sa morem sam na Vi pa ne bih nagadjao sta bi moglo biti "svake dvije godine"... ima li kakve veze sa svjetskim/evropskim prvenstvima u fudbalu :mrgreen:
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la angler » 04 tra 2012, 20:46

flyFishing je napisao/la:da nije izbila nafta u tebe 8)
Ma da jest da znam sta je ali nije...ne prosipaju je ovi tek tako :grin:

Jedva nadjoh sliku. Nesto sto se ponekad zakaci...a ne mora se zamarati <valjanjeodsmijeha>
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
flyFishing
Piskaralo
Postovi:203
Pridružen/a:04 kol 2009, 13:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ribe Jadranskog Mora

Post Postao/la flyFishing » 04 tra 2012, 20:48

da nije ovo neki komad velike meduze i sl.?

more se u pozadini doima cistim...
Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, pribor, sistemi i mamci po vrstama riba”