Matassina za iglice

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
besko
Predsjednik Skupštine U.G. Bistro!
Postovi:264
Pridružen/a:19 sij 2010, 01:33
Lokacija:Sarajevo, BiH
Kontakt:
Matassina za iglice

Post Postao/la besko » 13 kol 2012, 20:32

Surfajuci nadjoh ovo chudo (matassina skeinfish), pa ako mi neko moze potvrditi valjanost ovoga na Jadranu...

Nasao sam i "recept" kako se pravi:
1. nabavite svileni konac (najbolji je onaj za goblene)
2. nabavite ga u žutoj boji
3. kad ste ga nabavili idite doma na miru i počnite raditi
4.počnite ga obmotavati oko 4 prsta ruke( nije bitno lijeve lili desne)
5.namotajte jedno 7-8 điri i odrežite
6.sada vam je matasina pregruba
7.dajte je malo pročešljajte,rastavite,pomoći će vam komadić šmirgl papira,ili neki sitni češalj
8.kad ste je tako lipo pročešljali uzmite od istog konca(koji nije pročešljan i vežite grop na dobijenoj elipsi(ona od 4 prsta),jedan lipi grop uni sa 4 namotaja
9.matasina made in ja je ista kao i skeinfish,a cijena da ne govorim 100 puta manja
ajde radite malo


Imam namjeru probati, pa ako neko ima iskustva neka napishe koju. Hvala!


Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Matassina za iglice

Post Postao/la rusko » 13 kol 2012, 21:09

Ja sam probao kupovnu verziju... i funkcionise... 10 puta je bolja od udice jer se iglice lakse kace i ne spadaju lako...
Koristio sam zutu boju, ali to je ovdje u sjevernim morima... Jedino sto je negativno je da s tim lovis iskljucivo iglice i nista vise.
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Matassina za iglice

Post Postao/la Seha » 14 kol 2012, 10:11

Kao sto rece Rusko fercera 101%. Iglica je hirovita riba pa ukoliko koristimo trokuke na varkama pocesto kada kao lafo ubija mamac kljunom, zakaci se sa vanjske strane usta ili tijelom. Tako ih dosta spadne prilikom borbe. Prije je bio fazon da sa komadom deblje strune napravimo predvez za trokuku (vidi sliku) tako se riba bolje kaci ali i dalje cesto sa strane. Snop silikonske strune se pokazao kao najefikasniji nacin kacenja iglice za kljun.
svilen konac naaano svilen konac.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, pribor, sistemi i mamci po vrstama riba”