Morski ribolov

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
sirenasasa
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:18 pro 2006, 23:24
Lokacija:Trebinje
Kontakt:
Morski ribolov

Post Postao/la sirenasasa » 18 pro 2006, 23:35

Zelio bih dobrom drugu pokloniti stap za pecanje krupnih primjeraka riba u boko kotorskom zaljevu (preko 20 kg, ali mi je problem sto po njegovoj zelji taj stap treba da je teleskop). Ima li iko neki prijedlog ili da mi vise kaze o dolje opisanom Shimaovom stapu?
Interesujeme da li je neko koristio stap marke Shimano Beast master tele boat (sifra iz ovogodisnjeg kataloga Shimana za 2006. godinu je MMBBTTE 210100). Kako se ponasa na ribama krupnijim od 20 kg?
Unaprijed hvala. BISTRO!


Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la hero » 22 pro 2006, 01:38

uh zemljak mozda ti seha nesta odgovori na to pitanje a spremaj nam terene dolazimo akobogda snimat
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 22 pro 2006, 14:30

Nisam ga koristio ali znam za taj stap i imao sam ga priliku gledati u akciji sa manjim bakalarima.... Ok stap za ribolov sa mamcem , pardon "jeskom" (keder, crv bibi itd) lagani drifting ili ceka imas par varijanti ona 150 - 300 grama nije losa ali za panulu ga nebi koristio jer i sam znas kakve se nemani smucaju jadranskom pucinom i sa neadekvatnim priborom ces samo napatit prijatelja........

Nisi formulisao bas najbolje nacin ribolova pa sam ti ovako odgovorio z"brda z"dola !

sirenasasa
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:18 pro 2006, 23:24
Lokacija:Trebinje
Kontakt:

Post Postao/la sirenasasa » 17 tra 2007, 23:21

Evo i dodatno pojašnjenje za štap koji mi treba.
U međuvrmenu sam saznao da "vuče" rapale od 10-16 cm, znači pendula, odnosto troling tehnika.
Pomagajte, ljudi, bio sam neažuran a vrijeme mi curi, rođendan mu je za 30-tak dana.
Imate li neki prijedlog.
BISTRO!!!
P.S.
Ako moze bar 2-3 prijedloga i jos ako znate priblizne maloprodajne cijene, to bi bilo pravo. :wink:

Avatar
svirac
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:02 kol 2006, 16:26
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la svirac » 18 tra 2007, 08:29

Pa ... mislim da ti malo ko od nas kontinentalaca moze pomoci sto se toga tice. U pitanju su kratki stapovi za ribolov tom tehnikom na koje se montiraju veliki multiplikatori, a koji i koje akcije i gramaze, to ti mogu reci samo big game ribolovci. Ali ... recimo da neces pogrijesiti ako kupis nesto slicno od Penn-a, Sekspirove Ugly Stick stapove itd.... probaj otici na hrvatsku web stranicu prodavnice Skorpion DNC.
Sto se tice precizne preporuke za model, da bih ti neko nesto preporucio, taj mora loviti tim stapom i reci da je ok ili nije. Ja licno nisam. Sorry ... ali toliko od mene.
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")


klapna
Štela
Postovi:79
Pridružen/a:17 sij 2007, 19:52
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la klapna » 18 tra 2007, 10:05

Registriraj se na stranicu pesca i mare tamo su ti svi morski ribolovci i kod njih ces dobiti info.
Mada oni vise prefieriraju ribolov "na ruku"

Inace za takve ribe SVI koji imalo drze do sebe i brodova koriste jednodijelne troling stapove.

Pozdrav,
Mijo

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 18 tra 2007, 11:26

Tvom prijatelju treba troling ili downrigger stap 15-20 lbs..Imas internet shopove u Hrvatskoj gdje je najvise i zastupljen Big Game.
slika

sirenasasa
Početnik
Postovi:4
Pridružen/a:18 pro 2006, 23:24
Lokacija:Trebinje
Kontakt:

Post Postao/la sirenasasa » 19 tra 2007, 23:45

Hvala i na trudu i na azurnosti. Svaka čast.
BISTRO!

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post Postao/la Seha » 20 tra 2007, 13:28

Evo ti par linkova iz komsiluka gdje mozes vidjeti cijene i cime raspolazu u komsiluku..

http://www.skorpion-dnc.hr/index.php?d= ... 109fe6ddc7

http://www.bahun.hr/index.php?page=catalog&pid=13
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Tehnike, pribor, sistemi i mamci po vrstama riba”