Rijeka Bosna- Doboj

Moderatori/ce:adi,Seha,emin,enko

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la @ldin » 17 vel 2011, 02:21

Zvoni mi tel . Zoka , molim , hoćemo na smudja sutra dole oko Doboja kod Ace i ovih što su bili kod nas na Krivaji , pa ko bi išao , ja ti i Ibro , ne bi ranili ,uletimo za gorivo i to je to , ma hoću jarane. Kontam u sebi nemam kokretnih ne odgodivih obaveza ,a ribolov ne odbijam .Volio bi i upoznati tu ekipicu ...
Budim se , kafica , zena na poslu, djeca vrtić, škola...prepakujem pribor , provjerim sve još jednom , gledam prognozu , super vrijeme ako ništa ljep i sunčan dan . Cijelo vrijeme mi se vrti u glavi bar milon pitanja na koje nemam odgovore.To mi stvara odredjenu dozu nervoze , ona količina koja čovjeku pomaze da u odredjenim situacijama ne reaguje ne promišljeno , nego drzi budnim... Ibru znam dugo godina onako zdravo za zdravo ništa spec. Nisam nikada pecao s njim , Zoka je ok , tog momka da sretnete u kafani za šankom uz neku kaficu i priču , nakon toga kraj vode , rekli bi da se radi o dva različita čovjeka , medjutim neiskvaren , što je najbitnije, ponekad od silne zelje da se uklopi u sredinu i društvo bude nepromišljen pa kaze i što nije , s toga je prilično neshvaćen u ovoj našoj provinciji , nevidi svoje prave kvalitete trudeći se da ostavi dobar dojama , al to je tako kod većine ljudi pa ništa strašno, drago mi je sto je napokon shvatio da nema potrebe da to radi s nama kraj vode, i što je se napokon našao negdje .
Krenuli smo na vodu Zoka je obavio par tel. dole ćemo se naći kod Ace u radnji „torfej „ i dalje po planu ekipe domaćina ... Blejim kroz prozor automobila sa zadnjeg sjedišta , pokušavam da ne mislim o ishodu dana nego da pustim da teče svojim tokom , pažnju mi odvraćaju crvene kuće, bez fasade pada mi na pamet „leb i sol“ ! S vremena na vijeme ubacim sklopku slušam priču Zoke i Ibre , baš su se zadali u priču o vodi i tereneim da ne primjećuju da stanica na radiju grči već pet minute , ne reaguejm,još, kao trpim ?! Ibro konačno primjeti da i njemu nešto ide na zivce, kliknu taster tune , svaka čast već je bili kritično ...Stizemo kd Ace u radnju , tu nac dočekuje Zlatko i Antonio. Klasika upoznavanje , šaram očima po radnji nije mi trebalo puno da shvatim da ovdje ima voblera od domaćih do svjetskih renomiranih prozvodjača , spine , fly , plovak ... odjeća .... čovjek je pokrio sve . Zna gdje udara , a ono što nema sigurno moze da nabavi.Oduševio me , obično kada obilazimo dućane uslužuju ljudi koji nemaju blage s ribolovom Aco bi svojim znanjem i iskustvom postidio i prozivodjače istih . Konačno mjesto gdje svaki čovjek uz razmijenu iskustava moze da nadje prave stvari koje odgovaraju njegovim potrebama . Krećemo se po Doboju zadnje finese pa na vodu u medju vremenu saznajem da Vladimir ne moze doći zbog obaveza , Učo radi pa mozda naleti ...
slika
Prvo mjesto na kojem pecamo je dubko vir nedaleko od Doboja prema Maglaju , prilično uredjeno i posjećeno mjesto . Kruze glasine da je to najdublji vir na cijelom slivu rijeke Bosne neki 28m u samoj pukotini, fascinantno . I ako to meni već odavno ne liči na rijeku na kojoj sam odrastao , kao da je neka druga .Mjesto obituje raznolikom ribljom vrstom , oko rupe i u samoj rupi su od prilike somovi , ima tu i šarana , škobalja , a priobalni dio je savršen za smuđa , raznorazne podvodne prepreke , kamenje , oborena stabla , prave mu idealna skloništa i mjesta za zasjede ... bacamo tu neko vrijeme . U dubini sebe sam svijestan da treba proći još dosta vremena i da se zvijezde poklope pa da prevarim svog prvog smuđa , i ne predajem tome toliko paznje , trudim se da se odmorim i uzivam , sve vrvi od neke pozitivne energije, i za ovaj prvi put zajedničkog pecanja svi se nekako trude da se što bolje upoznamo , pričamo prepričavamo , uporedjujemo , zdrava komunikacija i na istim frekfencijama , to mi je trebalo ...Bojao sam se predrasuda i bio na rezervi sad konačno opušteno uzivam u preljepom danu ...

Drugo mjesto na koje nas domacini vode se nalazi nešto nize , idemo pješke , po mojoj slobodnoj procjeni rekao bi da ima ured i kilometar , a nebi valjalo de je sve potaman , ugodjaj mi kvari glupo grčenje desne noge, prije par dana bio sam nesto bolestan i morao sam da primim inekciju i sad mi to mjesto otiče, boli , u par momenata se ne mogu osloniti na nogu uopšte . Pokušavam ignorisat bol i ne razmišljat o tome . Dolazimo na jedno mjesto koje je kao iz nekih ljepih priča uredjen mali daščani riječni mol , okolo velike stare vrbe i topole , idila , automatski razmišljam o ljudima koji su to napravili, to ne mogu biti iskrivljeni karakteri jer za ovo im nije niko platio sigurno, to je uradjeno onako iz duše . Kao rodjeni prirodnjak uvjek nastojim, da bi mi ugodjaj pecanja bio potpuniji, traziti bas ovakva ljepa mjesta , gdje čovjek odmara dušu i oči bez obzira na ishod dana po pitanju ulova , tak da više volim pecati na lljepom mirnom i tihom mjestu okruzen čistom prirodom i ne ufatiti nikad ništa , nego pecati sa nekog gradskog mosta, trotoara, šetališta il čega već , slušajuči žamor ljudi sirene auta, škripu kočnica, smrad kanalizacije, pa kada bi mi neko rekao da me tu čeka ulov zivota ja bi mu rekao, neka hvala !!!
slika
slika
slika
Posljednje mjesto koje obilazimo je Kostajnica i onaj zeleni most , slavno aktuelno i poznato mjesto , o njemu sam se baš naslušao , pa eto došlo vrijeme da ga i posjetim . Kako sam i očekivao , mjesto je prilčno posjećeno Aco nesebično daje upute kako gdje kad i šta , s druge strane vidim dosta plovkaroša , ganjaju škobalja , malo niže ispod nas ista situacija , odlazim višlje dosta gdje se nekav potok uljeva u Bosnu i nema nikog , društvo mi pravi nekakv pas koji je tu domaci , vidim da je naviknut na stalne posjete . Bacam i bacam, kidam, vezem ...Na površinu se počeo pojavljivati škobalj onako u jatu kao delfini , odustajem od ovog mjesta i lagano uz vodu prema ekipi ... ne mogu a da ne primjetim da nema ni 1cm2 zemlje ili obale , da na njemu nije nekakv odpad , dali to bila kesa, flaša, čep , kutija od cigara , tu je nastao onaj „ beck to realiti „ volio bi da mogu da dokučim šta je to u ljudskoj glavi , na kojem je nivou zapelo i u čemu je u opšte problem pa je situacija ovako očajna , generalno gledajući cijeli sliv rijeke Bosne , katastrofa... još gora stvar što se to očigledno nikoga ne tiče , niko ništa ne poduzima konkretno , a takva nam je i drzava pa nije ni čudo . Pojedine opštine troše sredstva na sredjivanje ili to bar one nazivaju sredjivanjem , tako što poobaraju stara stabla i na momenat promjene nešto, poslje iz tog panja izbuja poslje milion mladica koje su kao magneti za otpad ovakvog tipa, i još ne mozes da se krećeš , raj za pacove i ostale prenosnike raznoraznih bolešćuga , i opet problem nije riješen , napravljena samo još gora stvar i onako oštećen eko sistem oštećujemo još više, ta stabala su bili odlični gradski filteri, staništa raznoraznih ptica insketi s njihovih krošnji hrana za riblji svijet , normalno mi „LJUDI“ to pokvarimo daj motorku i samo cepaj ... Ili toboze pokušavaju strpati rijeku u betonsko korito , opet kamuflaza , sada te kese ne mogu ostati na obali , ali su tu prisutne u vodi naravno ... Ima jedan dio ispod Maglaja starim putem uz prugu samu , neznam kako su te topole opstale ali su velike, ogromne, na njima nema kesa i obala je prilično čista , jednostavno smeće se nema gdje zadrzavati , a korito nije u betonu , naravno da nije ni to rješenje al kad čovjek bira od dva zla ja bi izabrao ovo drugo . Zašto je nemoguće rijeku od bitnog značaja dovesti u red ? pitanje na koje niko neće ni pokušati odgovoriti ili mozda bolje zašto je uopće moralo doći do ovakve situacije , zašto kad krenemo kući ne pokupimo smeće za sobom , ono će nas dočekati tu sljedeći put vjerovatno i veća gomila , to više nije ni primitivizam , treba izmisliti novi termin , koji bi bio kombinacija idiotizma, bezobrazluka, polupismenosti , ....Dosta ljudi koji putuju a rodom su sa ovih BIH prostora nebi se usudilo baciti pa ni najobičniji čik tamo negdje u ljepoj EU tamo su kulturna gospoda , a ovdje se positovjećuju sa primitivnim tj. Vraćaju svojim istinskim korijenima i nagonima , pa flašu od BEKSA moze i vodu koga šiša , šta ima veze ako se neko malo posiječe ....Samo kandžija, ne platiti kaznu, nego kandžija ...
S tim razmišljanjem primjetio sam da sam već otišao pravo ispod ekipe i da sam ih davno prošao da to nisam ni primjetio , postaje hladnije već je smurak , više stvarno nemam volje , najradije bi kući , kud se ja uvjek bacim u neka Don Koyote razmišljanja . Dobro veče , veče , Zoran Antić , @ldin...ček ti si Bobitas , e baš mi je drago ....I je stvarno sam pročitao bezbroj postova pregledao puno klipova , načitao se dobrih stvari , i evo konačno smo se sreli i upoznali gdje drugo nego na vodi. Više nemam namjeru da pecam već smo se zakčali ljepih tema i lagano neznam ni sam kako je došlo do toga počeli smo da pričamo baš o onome o čemu sam razmišljao malo prije . Bacio je pogled preko mene kao vidi ovo i ta ko smo nastavili ... pričali smo još dugo već se i ostatak ekipe skupio više niko ne peca , razmijenjujemo iskustva praktične savjete , pravo fino se čovjek osjeća kad se nadje sa nekolicinom ljudi koji dijele iste stavove , upoznali smo se prije par sati a kao da se znamo godinama . Kad smo krenuli kući opet smo svratili na kafu u Doboj priča bi se otegla do sutra da Zlatko nije prvi zavikao ljudi jel idemo , pa onda redom ....
slika
slika
slika

Ljep dan !!! Hvala momcima , još jednom ...Drugim dobrom prijatelji !!!

Nikad nisam bio siromašan, ali sam bio bez novca. Biti bez novaca je prolazno stanje: biti siromašan je stanje duha.(Mike T.)

by: @ldin mahmutović
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la Seha » 17 vel 2011, 12:10

Ma bravo majstore. Ovakvi tekstovi se citaju u cugu. <championvanja>
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la zlaja » 17 vel 2011, 23:15

Aldine opet super reportaža, meni posao ne dade da idem ali sad kada čitam tvoj tekst kao da sam bio,bravo majstore pisane riječi <titinpionir>

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la AlaS » 18 vel 2011, 00:01

Aldo dobar text ,a sto se tice smudja bice drugi put nece on nikud iz bosne ,bistro Aldo
slika
Bistro

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la @ldin » 18 vel 2011, 00:09

hvala drugovi !!!

Zlaja malo je reć koliko si falio, i non stop sam te spominajo kada smo bili dole , al to sam ti već rekao ,pa da ti ne pristajem na muku , znam da si morao radit ...

AlaS prijatelju dolijat će il on meni il ja njemu ;) samo kako koji dan odmiče gubim samopouzdanje više ne mogu ni škobalja na plovak ufatit :135:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!


BcRich
Književnik
Postovi:850
Pridružen/a:03 pro 2010, 16:04
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la BcRich » 14 pro 2012, 09:51

rijeka Bosna juce,,,,,
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
damirteh
Štela
Postovi:61
Pridružen/a:06 sij 2011, 11:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la damirteh » 16 pro 2012, 13:05

Prolazio sam u petak pored Bosne i čini mi se da ovi krugovi što lede su u stvari trava, ili mi se samo čini ...

Avatar
emin
Književnik
Postovi:820
Pridružen/a:21 ožu 2011, 10:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la emin » 07 vel 2013, 23:06

nisam znao da na forumu imamo i medijskih ličnosti.. :grin: evo jedna fotka majstora sa kapitalnim ulovom, nama svima poznatog ko ruba.. :grin:

slika
moram samo dodati ispravku: štap sportex hm turbo spin 75 gr.
..be yourself no matter what they say..

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la zlaja » 07 vel 2013, 23:19

Aferim Ruba i ako Bog da što više ovakvi tekstova od vaše ekipe,još kad krenu gristi ruba-voblere biće zanimljivije

Avatar
soha
Nobelovac
Postovi:1431
Pridružen/a:13 lis 2008, 00:10
Lokacija:Stari grad Soko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la soha » 08 vel 2013, 00:26

Ruba majstore ode ti u harmonicare. Dosli oni sa televizije :grin: :grin: :grin:
Cestitke majstore jos jednom. <championvanja>

Avatar
ruba
Nobelovac
Postovi:1156
Pridružen/a:20 sij 2010, 21:21
Lokacija:TESLIC EVROPA I STO JE MOGUCE PRIJE NAZAD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Bosna- Doboj

Post Postao/la ruba » 08 vel 2013, 11:31

hvala momci,ovo se desilo uz pomoc druga bokija kojem se i ovim putem zahvaljujem
Ruba Vobleri

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Varaličarski tereni”