Rijeka Stavnja

Moderator/ica:emin

Odgovori [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:
Rijeka Stavnja

Post Postao/la DinGo » 16 ožu 2008, 00:30

Mala rijecica u srcu Bosne.
Rijeka je bogata pastrmkom.
Atraktivne lokacije za lov se nalaze izmedju Breze i Varesa

slika
slika
slika
Zadnja izmjena: DinGo, dana/u 02 tra 2008, 20:05, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la labud » 16 ožu 2008, 02:58

jarane u ovoj rijeci ima samo sapace, klijena, gaga i koja pastrmka ali bogata nema govora.

Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la DinGo » 16 ožu 2008, 11:39

ma dobro, izvinjavam se za bogata, mozda je bolje reci da ima pastrmke u finom broju.
A klena cisto sumljam da ima u ovoj vodi, osim mozda dole na uscu, naravno.

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la labud » 16 ožu 2008, 23:26

DinGo je napisao/la:ma dobro, izvinjavam se za bogata, mozda je bolje reci da ima pastrmke u finom broju.
A klena cisto sumljam da ima u ovoj vodi, osim mozda dole na uscu, naravno.
Ima ga kod one trafostanice s italijanskom zastavicom i kod kiseljaka kod sela Hodzic (mislim da se tako zove) iznad Dabravina. Pastrmke ima ali slabo, licno sam gledao kako su domacini (cijelo selo) lovilo 1 kapitalnu pastmku od 3 kile.
Kad se kaze vidi seljaka to je upravo bilo tako r.bombom su je izvukli iz rijeke nisu je mogli prevariti. Ja sam joj bacao musice ,leptirica, tular ,gaga, pesa s Vrela Bosne ponio da probam nece da bi jednog dana gledao ribu. Prijelijepa riba a poslije ko da je tramvaj udario...

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la diver » 17 ožu 2008, 12:43

Slovenci bi od ove vode napravili Eldorado za ribolovce a kod nas hmm BOMBASI steta krasna voda i tipicno pastrmska


Avatar
DinGo
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:17 vel 2008, 20:26
Lokacija:Zenica
Kontakt:

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la DinGo » 17 ožu 2008, 13:40

upravo tako divere, i ja sam o istom razmisljao.
Velikim dijelom rijeka tece kroz nenaseljeno podrucje i najbolje bi bilo da neko uzme koncesiju nad ovom vodom i da je dobro
poribi i uvede primjerne uslove pecanja. Jer sto kaze labud ovdje se riba vadi na sve nacine i vjerujem mu.

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la labud » 17 ožu 2008, 16:14

Poribili su teren ali slabo skroz sta je 100 kila za 20 km toka NISTA.
Pecam od 2000 na stavnji nikad me ribocuvar nije zaustavio jest policija ali cuvara nema.
Sta je s njima?

Rama 1
Početnik
Postovi:7
Pridružen/a:14 ožu 2007, 19:57
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la Rama 1 » 24 ožu 2008, 14:41

Ja sam bio predprosle subote ispod ribarske kucice na 500 m, i stvarno je cuvar vrlo brzo dosao , ovu Brezansku stranu jos i donekle cuvaju , dok Vareska= nula bodova. Steta , rijeka je lijepa i cista ( barem dio iznad Breze) i u pravu ste za ovih 100 kg ribe , tako mi je i cuvar rekao , na citavom toku, to je malo ...
Kako god, strunio sam se ,citav dan sam bacao i jedna mala pastrmkica ....Kao sto rekoh lijepa voda a i mislim da joj netreba puno da bih u kondiciji dobroj bila,


BISTRO

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la labud » 24 ožu 2008, 14:45

da se opamete ljudi bilo bi...
raj za ribolovce

diver
Prava Štela
Postovi:184
Pridružen/a:27 lis 2006, 23:33
Lokacija:Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Rijeka Stavnja

Post Postao/la diver » 24 ožu 2008, 18:26

Po meni ovu rijeku bi trebalo poribiti sa mladji potocare i to u vecim kolicinama duzine12cm i manjom tako bi riba imala dovoljno prostora a i dok bi narasla mislim da ce se situacija promjenuti vec ce neko gazdovati tom vodom i tad ce imati pravu ribu i uslove za istinsko uzivanje u ribolovu.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”