Rijeka Krivaja

Moderator/ica:emin

G.O.D.
Početnik
Postovi:28
Pridružen/a:05 vel 2009, 13:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Rijeka Krivaja

Post Postao/la G.O.D. » 06 vel 2009, 01:51

Pozdrav,
Volio bih da znam da li ima iko iskustva na ovoj rijeci. Surfao sam po netu i forumima, ali bezuspjesno....Vrlo malo se spominju ribicka iskustva po Krivaji. Ja sam isao 10-ak puta u zadnje dvije godine i nisam prolazio lose.Primjetio sam da se na ovom forumu o skoro svakoj rijeci prica, ali o Krivaji nista. Inace Krivaja me stvarno pozitivno iznenadila sto se svoje ljepote tice.


Bistro ribari!


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la Seha » 06 vel 2009, 15:30

Za sve je kriva Krivaja ........... Jedino me rijec Krivaja asocira na taj EPP slogan :mrgreen:
Nadam se da ce neko napisati malo o toj rijeci i ubaciti koju slicicu jer u arhivi rijeka nepise nista o ovoj, po pisanju GOD-a atraktivnoj vodi.
slika

G.O.D.
Početnik
Postovi:28
Pridružen/a:05 vel 2009, 13:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la G.O.D. » 06 vel 2009, 16:51

Krivaja je stvarno interesantna rijeka. Lijepa je i izazovna. Prvi put kada sam otisao na Krivaju, skobalj je radio kao lud, ni jedan nije bio ispod 1Kg. U sumrak sam nakacio "nesto" sa cim sam se borio dobrih nekoliko minuta, pokusavao sam je bar pridici na povrsinu da vidim bestiju, medjutim doslo je do pucanja silka. Odnijela je i plovak(sreca ostade mi stap :D ) a da nisam ni vidio sta je bilo. U svakom slucaju neka zvjerka jeste...Plovak je povremeno izranjao na razlicitim dijelovima "bazena", a ja sam ga samo tugaljivo posmatrao i razmisljao kako je mogao dan fenomenalno zavrsiti... Iskreno, kada sam kontrirao, i sam sam se iznenadio otporu, tako da mi je adrenalin proradio kao luuuud, a ja se i malo prepao :shock: , tako da sam i sam dijelom kriv zbog pucanja(amater :D )...
Svaki put kada odem na Krivaju, spremim se za jos jedan takav duel, ali na zalost, jos nije udarila :D
jednom prilikom sam bacao meps i izvukoh mladj od 20-ak cenata...lagano sam skinuo udicu da je ne povrijedim i vratio je nazad...za nekoliko godina se nadam da ce mi biti dostojan protivnik :D a Boga mi i obrnuto :lol:

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la AlaS » 06 vel 2009, 21:34

bice informcija od mog jarana ibisevica koji lovi na krivaji i zivi pored nje tu je novi na forumu i nadam se da ce ubaciti malo slika i objasniti nam opsirnije o toj rijeci.Ja sam vec ugovorio pecanje na krivaji sa njim u maju pa ce tad stici jos koja informacija
slika
Bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la Seha » 07 vel 2009, 00:30

Svaka cast AlaS..
slika


Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la labud » 12 vel 2009, 19:50

nece mene nesto na Krivaji. Skobalja vise nego vode ali ni 1 skobalja nisam zakacio.... :oops: :oops: :oops:
ali bilo je PIVE :lol: :lol: :lol: :lol:

G.O.D.
Početnik
Postovi:28
Pridružen/a:05 vel 2009, 13:46
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la G.O.D. » 16 ožu 2009, 15:09

desavalo se i meni. Doslo mi da udjem u rijeku i da ih mlatim stapom po glavi :)) ali sve je to sastavni dio ribolova :D

Avatar
labud
Pravo piskaralo
Postovi:342
Pridružen/a:14 sij 2008, 00:33
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la labud » 29 ožu 2009, 21:58

hahah ma ja poslje 10 flase zabacujes na livadu i cekas hahaha

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la angler » 29 pro 2010, 12:23

Da li je tacna informacija da jedan dio Krivaje koji je bio pod upravom olovskog udruzenja od 1.1.2011 prelazi u privatno vlasnistvo i da ce se taj dio proglasiti musicarskim revirom?

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la @ldin » 29 pro 2010, 17:25

priča se, priča .... al kod nas se nikad nezna .... :98089:
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la vedran » 28 sij 2011, 13:41

Pozdrav ekipi sa Bistro BiH,ovo je moj prvi post.Zaljubljenik sam planinskih rijeka i nedavno sam sa kolegama iz Doboja po prvi put bio na ovoj predivnoj vodi.Domaćini su nam bili Zoran Marijanac i Ibraga Klis iz Zavidovića tako da ih ovom prilikom pozdravljam.Evo i naših utisaka sa te vode:

Krivaja nastaje spajanjem rijeke Bioštice i Stupčanice u gradu Olovu.Nakon 70-ak kilometara toka ulijeva se u rijeku Bosnu kod grada Zavidovići.Poznata je i po proljetnom međunarodnom raftingu i mladici.Pored mladice tu su i pastrmka,skobalj,klen,krkuša,potočna mrenica,gagica i uklija.Rijeka je desetak metara prosječne širine sa dubinom virova od tri do pet metara.
A evo i reportaže Zorana Antića(Bobitas)iz Doboja

Dogodilo mi se jedno divno iskustvo koje sam prizeljkivao od 80-tihkada mi je moj dobar prijatelj Samed-Sova vadio mast govoreci kako ide na Krivaju da peca Mladicu-Kraljicu.
Nisam otisao iz milion malih razloga,a pre svega,mislio sam ima vremena,otici cu....E tu sam se doooobro prevario.
Dodje fakultet,pa svo ovo zlo koje nas je sve slomilo i konacno nakon svih ovih godina koje je pojeo neko drugi
Na poziv(sada vec prijatelja)Zorana Marijanca,Ibre i Borisa Nemceka krenusmo i mi,mala ekipa Dobojlija da pokusamo da otkrijemo barem deo cari tog bogatstva za koje mnogi ne znaju.
Nas sest-Aco Susic,Antonio Tauber,Suad,Zlaja,Vedran(Liba vobleri) i ja u osvit 8 januara 2011 sastadosmo se u Acinom "Trofej-u"
i krenusmo lagano prema Zavidovicima.
Sve uz pricu salu i ugodnu voznju put je promicao,a razgovor kako god krene vrati se na Krivaju.Vece pre polaska otvorio sam na Google Earth-u i tok te divne reke.Ne mozete ni zamisliti koliko sam se iznenadio kada sam "otkrio"da krivaja ima nekih 80km toka,a pre toga su tu i jos dve recice koje se spajaju u Krivaju.Mislio sam ,ajde ima nekih 30 km planinske vode ,nema mesta za pecanje...

Stizemo u Zavidovice i uz upoznavanje Zoke,Ibre,Borisa i jutarnji esspreso polazimo.
Kaze Zoka Obici cemo neke virove koji su u zadnjem periodu davale mladicu.Celim putem Aco i ja smo zalili Vedrana jer mora da vozi i ne moze da vidi sve ono na sta smo Aco i ja komentarisali:"joj vidi vira" ,"joj vidi brzaka" ,"joj stena u viru","vidi slapova"....
Nije da nismo nikada bili na planinskoj vodi,barem Aco je obisao 95% voda u BiH,ali da imamo tako nesto na 50-60 km od Doboja to nam
bas i nije bilo jasno kako nismo proverili.
Zoka i Ibro redovno dobijaju Mladice od kojih 99% uredno vrate u vodu,a samo najvece ponesu,a ni njih uvek sto je bas pohvalno.
Vecina nas nije nikada bacila cofa,a Zokina objasnjenja-Baci tu ,pusti malo,sad trzaji ovakvi,vidi kako ja...itd su bili od velike pomoci
i dooobro su nas ohrabrile njegove reci.
Voda je bila onako malo mlecne boje,ali cista bez mulja i blata uprkos velikoj kolicini snega koji se tih dana otopio sa obronaka okolnih planina.Ibro i Zoka rekose da ne ocekujemo previse jer naglo otopljenje,jugo i temperature od nekih 14-ak stepeni uticu na Mladu i da je moguce da i ne dobijemo ribu.
Moj licni utisak,a verujem i svih nas je bio"(neka mi oprosti Kraljica -bez uvrede)Ma jebes ribu,kada smo upoznali ove divne ljude,sprijateljili se,povezali,videli KRIVAJU,nema veze hoce li biti nesto ili ne...)
Pred kraj prve trecine pecaroskog dana Zoka je imao udarac,vrlo pristojan,ja grabim telefon da slikam i tap otpusta se najlon,a pocetno razocarenje prelazi u zadovoljstvo-Znaci IMA JE...
Varalice koje smo koristili su bile:Cofovi-Kenin(Berinov),Banjalucki i jos neki,Vobleri-Liba(Vedran),Panga(ja),Mato,Pacici,Aleks,Storm i jos neki koje ne videh dobro ili ih nisam zapamtio.
Nista nisam popio,ali ceo dan sam kao osamucen pecao i divio se lepoti kraja u koji smo dosli-opila me Krivaja lepotica i neka je nije mi
zao,ako je tako divna dama krivac za moju novu ljubav,tu divnu reku.
Teren je takav da je jedan dan malo za pecanje-Brzak 50m vir 30m,brzak 100m vir 50m i tako od skoro Olova do usca u Bosnu.
Sto je najbolje u svemu tome je to da mesta za prici vodi ima beskonacno mnogo,dakle gde god zelis,parkiraj sidji 20m i bacaj varku po izboru.
Promenili smo nekih 7-8 mesta za pecanje gde smo istrazili vecinu izglednih mesta ,ali ulov je izostao.Svi smo bili vrlo zadovoljni srecni i opijeni tom divotom koju smo videli i doziveli.Nase druzenje se zavrsilo oko 16 i 30 kada je poceo da pada mrak i polako smo se spremili za Zavidovice gde uz druzenje u kaficu uz poneko picence,kafu razgovor skrece na Barona(smudja) i poziv Zoki i Ibri (Boris ide u Italiju na posao)da nam se pridruze kada budu raspolozeni i u mogucnosti da dodju u Doboj da ga malo varamo(smudja) i ojacamo prijateljstvo.
Nemojte mi zameriti jer ne navodim nazive virova za koje su nam Zoka i Ibro rekli da su izgledni za mladu,jer ih nisam pitao da li to smem da objavim,a iskreno,ne bih to ni uradio cak i da su mi dozvolili.
Domacini iz Zavidovica su pokazali,na najbolji nacin, kako treba docekati goste pokazati im vodu i pojasniti detalje oko nacina varalicarenja mladice.
U to ime im se od srca mogu zahvaliti i jos jednom pozvati na druzenje i pecanje u Doboju.Hvala gospodo.

Na zalost za vreme pecanja smo sreli nekoliko nesrecnika sa stapovima gde su zakacili Zelu i plovak i tako tamane Mladu,pa bih zamolio nadlezne da pokusaju tome stati na put,ako zelimo da i dalje imamo bogate vode.Niko,ali niko me ne moze ubediti da ce tim kasapima neko umreti od gladi ako ne ulove Mladu od kilu ili pola kile.
Da su ti majmuni ovde lako bi mi to resili,ali bili smo u gostima i te ljude smo videli iz auta u prolazu.

Iskoristio bih priliku da prvenstveno kao covek koji voli i uziva u prirodi koja nam je od Boga data u ovoj nasoj drzavi,Da ZAMOLIM,APELUJEM,POZOVEM S V E koji su u mogucnosti,imaju veze kod politicara,kod vlasti ili na bilo kom mestu koje moze da utice na cistocu voda,da to i ucine.
Srce i dusa me bole(verujem i sve vas koji ovo citate)kada na granama pokraj SVAKE vode(i Krivaje)stoje milioni(ne preterujem) kesa, plasticnih flasa,filtera za ulje i gorivo automobilskih hauba i da ne nabrajam.Ljudi ovo sto mi imamo je VODA,a vec su nam isprali usi informacije koje kazu da je ima jos malo i vrlo brzo je nece biti,barem u obliku koji mi imamo-koliko toliko cista.
Ljudi celim tokom Krivaje(a presli smo barem 60 kilometara)strasno je za videti te kolicine smeca na granju do kojeg stigne voda kada nivo naraste.

A evo i par fotki sa ove ljepotice

slika

slika

slika

Za sada toliko a nadalje ću se potruditi i da vam predstavim par voda iz mog okruženja-prvenstveno rijeku Usoru.
Bistro Vedran Vasiljević SRD Usora Teslić

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la Seha » 28 sij 2011, 15:16

Vedrane dobro nam dosao. Lijepa reportaza. Bistro
slika

Avatar
@ldin
Nobelovac
Postovi:1253
Pridružen/a:02 ruj 2010, 22:44
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la @ldin » 28 sij 2011, 15:39

<championvanja> Dobro došli !! svaka čast i hvala na ovakoj ljepoj reportazi , drago mi je sto su se Zoka I Ibraga pokazali kao domaćini. Što se tiče same Krivaje drago mi je što ste otkrili njene čari i ljepote , uglavnom ljudi koji jednom dodju i vide te ljepote uvjek se vraćaju, bilo da raftaju bilo da pecaju ili samo kampuju. U gradu postoji jedna ekipa entuzijasta iz raznih branši koja se bori za tu ljepoticu svim silama , nemojte misliti da nije bilo marverzacija tipa malih centrala itd , i ako je to ponekad ličilo na sizifovski posao , uspjela je da se sacuva koliko je to bilo moguće od dotične bande . Krivaja i nije toliko zagadena , mislim na zastave sramote ili kese , u poredjenju sa drugim rijekam , mada ima sve predispozicije da to postane , ako ste primjetili sela uz korito rijeke , ti ljudi koji zive tu nemaju kontenera za smece cijeli sliv znači 70-ak kilometara , a korito je poprilično čisto , samo oni znaju kako se bore sa svojim smećem godinama,i poprilično su osviješteni , što je za sve pohvale ...
Sto se tiče kraljice na Krivaji ( ko prstom u oko ) ja nisam imao ulov mada sam planirao završiti tako sezonu , al eto šta'š tezak zivot .Prisustvovao sam više puta tokom našeg ribarenja da Zlaja Zoka i Zahid redovno fataju , normalno da me nisu stedili s pričom kako imaju jarana koji 5 god nije uspio da je prevari i glavna mu je " ebem te ribo" :135: i kako im ja ličim pomalo na njega :456: (ovo da ličim na njega, nisu rekli to sam ja zaključio iz kontesta njihove priče :grin: )
Na kraju svi mi u dubini sebe znamo ono najbitnije, kako je to fino u ovoj reportazi opisano, da više puta kad se čovjek nadje na tako ljepom mjestu ulov postaje stvar o kojoj se malo razmišlja , kući ide sigurno zadovoljan i opušten, opijen ljepotom prirode i svim onim što ona pruza ...Bistro ljudi !!!
Starost počinje kad kajanje zamijeni snove !!!

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la zlaja » 28 sij 2011, 17:51

Vedrane jako lijep tekst o rijeci Krivaji,za taj dan me Zoka obavijestio ali je meni bio radni...drago mi je da vam se svidjela kriva Krivaja a što se tiče mlade -bit će dana za megdana-Bistro

Avatar
vedran
Štela
Postovi:71
Pridružen/a:28 sij 2011, 11:24
Lokacija:Teslić
Kontakt:

Re: Rijeka Krivaja

Post Postao/la vedran » 28 sij 2011, 18:43

Za domaćine na Krivaji imam samo riječi hvale,dogovorili smo se za uzvratnu posjetu na terenima oko Doboja da odpecamo smuđa a samim tim i učvrstimo ova nova prijateljstva.A što se tiče Krivaje dovoljno je bilo nagledati se one ljepote pa da se kući vratimo pune duše iako nije bilo ulova i siguran sam da će mo na njoj u buduće imati još puno izlazaka.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”