Drina

Moderator/ica:emin

mirqu
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:04 svi 2014, 21:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
placevi na Drini

Post Postao/la mirqu » 14 svi 2014, 18:47

edit: tema je premještena zbog pravilnika o oglašavanju.


mirqu
Početnik
Postovi:2
Pridružen/a:04 svi 2014, 21:37
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: placevi na Drini

Post Postao/la mirqu » 26 svi 2014, 09:11

Inače , imam potrbu da ispričam kakav je ribolovački ambijent. Lično sam gledao iz čamca kako u mirnim vodama ,kad je nizak vodostaj,som se izležava u korenju drveća. Lokalni pecaroš je na Lonjinskoj otoci uhvatio mladicu ,oko dva metra ,tako što se nasukala dok je lovila zelenkare (kesegice)u plićaku. Iz čamca može da se mušicari ka obali i tako radi klen, skobalj se vadi na ružu od hleba ,ali se obično vrši prehrana. Zelenkare se vade na 1,2,3 .....Predeo je takav da ima i brzaka i mirne vode ,ima stenja i ima i šljunka .Bilo bi dobro da se prvo upoznate sa terenom za ostale priče !

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: placevi na Drini

Post Postao/la tommylee » 27 svi 2014, 08:30

Kretao sam se tim potezom zato i pitam.Bacao sam naspram rajske plaže,ispod nekog mosta se spušta,pod samim magistralnim putem.
Sledeća lokacija na koju sam najviše i išao je bilo izemđu Vrhpolja i Drlača a iz BIH Tegare,tu sam lovio do 2010 dok poplava nije odnjela ostrvo.Od tada se sve promjenilo.Ima bijele ribe ali nema lipljena :(
Bude ga jako malo i kratko,prošle godine su u vodi pored mene prošle plotice,imponzatni komadi!
Klena na cjelom tom djelu ima i to vrhunskih komada,na Repetitoru sam lovio dobre!
To je jedan od boljih terena.
Da li bucov tuda se hvata,jedno od boljih pozicija je ispod japanskog cvjeta?

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 stu 2014, 10:05

Koja fotografija iz mog kraja.Gradska zona i narodno veselje,prokinuli porcijaši (škoblja i plotica).
slika

Najbolje lokacije su izalzne ciejvi od kanalizacija :mrgreen:
slika

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 stu 2014, 10:06

slika

slika


Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 stu 2014, 10:07

slika

slika
Ovo je segment koliko ih je taj dan bilo na vodi!U dužini par kilometra se načičakli pa udri!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 stu 2014, 10:09

Malo je sanirano i klizište mada je dosta krupnih stijena završilo u koritu,kako će se dale odraziti vidjećemo.
slika

slika

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la rades7 » 06 stu 2014, 11:24

Meni ova zadnja slika uopšte ne ulijeva povjerenje...snaga voda je, svi smo se nažalost uvjerili, ogromna.

Hvala na fotografijama...

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 06 stu 2014, 15:35

Vodostaj je veliki znači kada opadne nivo vire vrhovi stijena koje su gurnuli bagerom u korito!
Matica u našu obalu tuče nemilice što će vremenom pokazati se.
Ispod tih stijena je bio zimovnik,sada su vodu skorz usporili,te će se slegati mulj i otpad,što ribe ne vole!
Da sve sje*emo smo maheri!

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Drina

Post Postao/la tommylee » 30 ruj 2015, 20:06


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Drina

Post Postao/la Seha » 04 lis 2015, 11:55

Samo da se napokon dogovore i sa ribarskim udruzenjima kad ko pusta, a kad ko zaustavlja vodu na hidroelektranama.. Sva mladj iz godine u godinu ostaje na suhom zbog njihovog divljanja i drkanja vodostajem. Nadam se da ce se i udruzenje koja gazduju tokom Drine organizovati i traziti svoja prava.
slika

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”