Rijeka Usora

Moderator/ica:emin

Odgovori
Avatar
bakee
Književnik
Postovi:884
Pridružen/a:23 kol 2010, 15:08
Lokacija:sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rijeka Usora

Post Postao/la bakee » 21 ožu 2016, 18:17

Rade druze nisam nikad bio na usori, ali jos nije prava sezona za pastrmku, tako da te ne treba puno brinuti sto je jos nema. Hladna je voda pogotovo ti planinski potoci tek ce ona da se aktivira. Bar se nadam da je tako i da je ima u usori.


Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la montana » 22 ožu 2016, 03:01

Bas lijepa voda <titinpionir>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Shelby gt500 » 25 ožu 2016, 01:03

Ajde neka mi ovo bude prvi post na forumu u novom navratu.
Radovane dobra vam ova voda <panker> . Neka te ne čudi što se niste proslavili, dosadašnje eskpedicije su pokazale da se iščaprka svega po 1-2 komada po ribaru, po dosta boljem vremenu a i to nije sigurno.
Kad budeš išao sledeći put sjeti me se u sledećoj izjavi:
Da bi uhvatio pastrmku u Očaušu najbitnije je bit tih, što laganije i neprimjetnije prići poziciji na kojoj misliš da je, što preciznije baciti varku ,bcacaj najlakši vobler koji imaš, poželjno i manji od Zvonke.Zvonko koga si šibao je varka prejake vibracije, po meni sitni kamen u bubregu, treba to suptilnije, i probaj twitchat, voli pastrmka twitch a i da nisi džaba štap uzeo. Svaka čast što si se sjetio da ga istestiraš :135:

Avatar
tommylee
Nobelovac
Postovi:3038
Pridružen/a:21 srp 2010, 13:03
Lokacija:Zvornik
Kontakt:

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la tommylee » 25 ožu 2016, 09:30

Vidi prce malog i ovdje bi da širi ul nemoral <djed>

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la zlaja » 25 ožu 2016, 09:57

ne diraj mi malu jurilicu gt nešto :grin: Vladane evo i od nas sada službeno -Dobro došao na forum
May the force be with you


Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la rades7 » 25 ožu 2016, 10:10

Pozdrav Vladane, napisi i ti koju o rijeci na kojoj cesto pecas.

Avatar
Klenolovac
Piskaralo
Postovi:223
Pridružen/a:12 ožu 2012, 20:09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Klenolovac » 25 ožu 2016, 10:43

E pa Vladane ti si tražio Zvonku za lov klena a Rade je tražio za lov pastrmke tako da njegov nema tako jaku vibraciju... :mrgreen: Druga stvar, treba staviti odgovarajuće udice, Owner 12-ke i imaš odličan vobler. A trebaš i ti otići probati one Mebabass i Smith, kažu da hoće pastrmka i na to :grin: . A za veličinu se ne slažem, pa nije to bucov... Da vidiš na takmičenju kako se pastrmka ispod mjere lovi na Zipa od 60 mm.
Vidi gnjurca voda mu do koljena, kad dođe plima...

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la rades7 » 25 ožu 2016, 11:28

Kapitalac je pogodio u sridu...

Nego...i ovo je Usora :

slika

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Shelby gt500 » 25 ožu 2016, 12:07

Klenolovac je napisao/la:E pa Vladane ti si tražio Zvonku za lov klena a Rade je tražio za lov pastrmke tako da njegov nema tako jaku vibraciju... :mrgreen: Druga stvar, treba staviti odgovarajuće udice, Owner 12-ke i imaš odličan vobler. A trebaš i ti otići probati one Mebabass i Smith, kažu da hoće pastrmka i na to :grin: . A za veličinu se ne slažem, pa nije to bucov... Da vidiš na takmičenju kako se pastrmka ispod mjere lovi na Zipa od 60 mm.
Drug kapitalni znam ja da ona hoće veće varke ali gore čisto sumnjam, rijetko koja riba je preko 20 max 25 cm ikao što Radovan reče nema je puno, znam da onda treba da iskorištava sve što joj se nudi al i dalje stojim za male varke suptilnog rada.Voda je toliko mala da su ove gore slike dobro širokih dijelova, na većini je još uža, bukvalno se može prepišati ili pecati na dužinu štapa. U takvoj vodi gdje je riba u džepovima po meni je loša ideja probati sa varkama koje su veće od ribića, treba ići na sitniji keder odnosno varku i bit će ulova, možda.

Nemam sad vremena da pišem duži post moram pičit. No dok mi je na umu,dok nisam zaboravio.
Jako dobro će se gore pokazati silikon, sitni, imitacija glistona ili sličnog što tek imam namjeru probati i nemam sumnju da će se nešto iščaprkati ako ima.

I najbitniaj stvar vezana za gornji tok Usore dakle Očauš je dekor. Ne znam koliko vam je poznato da je Usora zlatonosna rijeka. Tako da dekor mora vući na zlatno <championvanja>

Edit: Zlaja fala na sili <titinpionir>

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Shelby gt500 » 27 ožu 2016, 20:26

Upoznavanje sa jednom pozicijom blizu ušća Usore u Bosnu. Nemam ništa pametnije pa eto kome je dosadno da ubije dosadu na par minuta.

https://www.youtube.com/watch?v=QQYetWfLZnU

Avatar
Shelby gt500
Štela
Postovi:95
Pridružen/a:02 ožu 2016, 12:45
Lokacija:South Park
Kontakt:

Re: Rijeka Usora

Post Postao/la Shelby gt500 » 28 ožu 2016, 20:16


Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”