Poplave 2014.

Moderator/ica:emin

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Poplave 2014.

Post Postao/la zlaja » 21 svi 2014, 22:35

Hvala na pomoći, ja sam čistio četiri dana i onda morao na posao dok moj Irfan koji ima 15 godina takođe čisti grad do večernji sati , u večernjim satima starim osobama nosi vodu...priča mi sinoć istu priču kao ti. To su djeca nepismeni seljačina i ne obraćajte pažnju na njih...


Avatar
KBO!
Haman Štela
Postovi:35
Pridružen/a:23 ruj 2013, 21:15
Kontakt:

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la KBO! » 22 svi 2014, 01:42

Ne znam šta da kažem ljudi ovo je haos i bezvlašće totalno definitivno treba da se daje samo u ruke ljudi koji su ugroženi eventualno ako postoje omladinski domovi u gradu ili mjestu koje planirate pomoći mnogo je mojih vršnjaka ali i mnogo mlađih od mene uključeno u razne akcije i daju ljudi maksimum od sebe da se pomogne koliko god može.
Sutra idem u Doboj da vidim mogu li biti od neke koristi pa ako je nako od ljudi odavde ugrožen ili mu treba pomoć oko čišćenja neka mi se javi evo i moj broj telefona pa slobodno zovite ako mogu da pomognem bar lopatom :))
066/531-814

Avatar
klen-catcher
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:26 stu 2006, 00:08
Lokacija:Breza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la klen-catcher » 22 svi 2014, 11:51

Nažalost kao što neki već spomenuše, vlada velika nezainteresovanost ljudi koji žive u pogođenim gradovima da pomognu na čišćenju. Išao sam sa kolegama studentima u Zavidoviće i Maglaj, i situacija je otprilike ista. Većina omladina hoda okolo, slika se, ispija kafe a i ne pomišlja da pomogne. Žalosno je to što dobar dio čišćenja radi nekolicina sposobne omladine koji "gule" po čitav dan, a pomažu im stariji koji ionako jedva sebe nose na nogama.
I obavezno, ko god šalje bilo kakvu pomoć ako je ikako moguće dostavite je samo na lične adrese. Isto tako od pomoći bi dobro bilo donositi i opremu za volontere jer toga neće biti dovoljno, a planira se još studentskih akcija.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la zlaja » 22 svi 2014, 16:55

Evo i belaja, Irfan u onom silnom blatu koje čisti pokupio dijareju,donio kući i odmah fasovao ovaj manji, čekam svaki čas da se i ja userem ko grlica...sad niko od onih kojima smo čistili neće pitat mene šta ti treba...račun u apoteci opet masno platio...

Avatar
klen-catcher
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:26 stu 2006, 00:08
Lokacija:Breza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la klen-catcher » 22 svi 2014, 18:27

Dobro je i prošao ako samo na tome završi. Dovoljna je i najmanja ogrebotina da dođe u dodir sa onim muljem i blatom i eto ti infekcije za pola sata. Par kolega je moralo na čišćenje i sanaciju nakon samo par sati rada. Dosad koliko znam, jedno je danas poslije akcije moralo do doktora zbog bolova u stomaku. Svi vi koji radite obavezno uz sebe imati neko jače sredstvo za dezinfekciju, par zavoja i flastera. Takođe obavezno dobro prati i čistiti ruke i mjesto gdje se jede na terenu zbog mogućih stomačnih problema.
Ja sam imao sreće s tim, ali ne i sa leđima tako da sam sad primoran na duži odmor :pravo_ljut:


Clavis
Nobelovac
Postovi:1504
Pridružen/a:21 stu 2011, 23:00
Lokacija:Plićak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la Clavis » 22 svi 2014, 21:08

E i usrat će se u tim kafanama od kafe sa šugavom vodom! Zlaja stari imaš li dole sve što ti je potrebno? Da potražim ovdje aktivnog uglja pa da ti pošaljem? Ako slučajno bude nestašica tako tih stvari samo javi.

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la zlaja » 22 svi 2014, 21:15

Imam druže,digle su se medicinske ekipe i rade prskanje svojim sredstvima za dezinfekciju, plus sam kupio one preparate od litar sa navrnutom špricaljkom. Ekipa vatrogasaca iz našeg grada dovozi u cisternama vodu za piće,priključila im se ekipa kolega iz Konjica kojima se puno zahvaljujem,evo sad će oni ispod zgrade na razglas pozvat da se toči...

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la rusko » 22 svi 2014, 21:19

Hoce sve na dobrog insana… mali Irfan je stvarno ljudina… pristojan, radisa, odgojen, a cujem i da je jaci mladicar od babe mu :grin:
dok drugi iz kafica palamude, Irfan se trudi da pomogne i jadan jos i oboli… :(

Pazi da ne izgube tecnost, ako imate daj im sok od jabuke i na 2 litre soka ubaci jednu malu kasiku (onu za kafu) soli. Neka piju redovno, miruju i proci ce to… jedino ako bi se ne daj boze pojavila krv u izmetu, onda morate naci antibiotike jer je mozda u pitanje Shigella (bakterija koja se zna pojaviti u ovakvim uslovima, nije ni ona pretjerano opasna ali se teze lijeci).

Nadam se da ce djeca brzo ozdraviti i da vas odrasle nece zahvatiti… cuvaj te se!!!
slika slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la zlaja » 22 svi 2014, 21:27

Hvala Rusko, znam to jer mi je punac medicinar pa mi puni glavu tim pričama o bakterijama. Poslije lijekova ja po naški starinski recept,velika čokolada za kuhanje(to je ona crna najtvrđa na svijetu :grin: ) i udri ,djeca drobe a drobim i ja,najbolji lijek :wink:

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la senad » 22 svi 2014, 22:08

Sve belaj na belaj. :(
Ne dajte se, ne znam šta da ti kažem.
Pozdravi Irfu, častim ga idući put nekim drugim sretnim voblerom ;)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la Seha » 23 svi 2014, 12:07

Pozdravi nam Irfana Zlax.. Nedajte se, proce i ovo ko i svo sranje prije ovoga.. Vazno je da je raja ostala raja a papci papci te da pomoc konstantno pristize u BiH
slika

Avatar
zlaja
Nobelovac
Postovi:4882
Pridružen/a:17 sij 2007, 20:39
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la zlaja » 25 svi 2014, 21:20

Poplava se povukla ,ljudi će navaliti loviti i jesti ribu,najviše bijelu-škobalja i slične vrste. Voda je zagađena svime što se moglo zagaditi,tu su virusi ,bakterije,benzin...Što mislite o tome ?

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la AlaS » 27 svi 2014, 17:44

Bio kod Radeta danas, nije mu lahko nedaj se Radesa
slika
slika
Bistro

Avatar
rades7
Književnik
Postovi:667
Pridružen/a:20 ruj 2011, 13:47
Lokacija:Doboj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la rades7 » 27 svi 2014, 20:19

Ljudina Mirza danas dovuce pomoci, razdijelim danas komsijama i kolegama koji su u poplavi izgubili stan ili kucu. Sta da se kaze, osim da u ovim situacijama ljudi nadju zajednicki jezik, pomognu se i zblize.
Mi smo prilicno ocistili Doboj, smece se ubrzano odvozi, kisa pomaze da se sapere mulj i blato. Kod punca je kuca sredjena i ceka dezinfekciju. Kako radim dvije smjene vec 10 dana (na poslu do 3 pa kod familije do mraka) nemam vremena za ribolov, a taman uzeh strasan Colmic bolonjez - 5 metara a 185 grama :)

Avatar
senad
Gledač u vodu
Postovi:3608
Pridružen/a:20 lip 2006, 17:05
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Poplave 2014.

Post Postao/la senad » 29 svi 2014, 10:05

Nema šta, svaka čast!
Na muci se poznaju junaci, davno rečeno.
Raduje me što razmišljaš o ribolovu, to znači da se situacija stabilizuje ;)
Ustvari, ja volim sjediti kraj vode i gledati u vodu.
Štapove nosim da bi me zvali ribolovcem, a ne "budalom koja gleda u vodu".

by Kapo Senad :mrgreen:

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”