Rijeka Misoča

Moderator/ica:emin

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 28 lip 2015, 00:00

Seha je napisao/la:Kova samo se ti javini Adiju i Senadu..
Ma to je standardno postalo svake godine,vec su neki pregovori u toku :mrgreen: :wink:


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Seha » 28 lip 2015, 19:51

montana je napisao/la:Pa hajde sa nama, a zene posaljemo u Antaliju.
Taman se promases ko coek <jelmekotrazio>
Hajte vi sticu vas ja <valjanjeodsmijeha>
Jos mi i taj belaj treba da sjebem zglobove mahajuci.. Nek meni moga hlada pored satora hladne pive,rostilja,veriga i saca..
Tudje necemo svoje nedamo :wink:
Eto dali smo vam Senada sta hocete jos ?? :grin:
slika

Avatar
rusko
Nobelovac
Postovi:4760
Pridružen/a:30 stu 2009, 19:17
Lokacija:Svedska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la rusko » 28 lip 2015, 22:33

Seha, dodji da ti pokazemo kako sve te rekvizite i cejf mozes imati i dok musicaris… Zrtvuj se barem dva dana :mrgreen:
slika slika

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Seha » 29 lip 2015, 11:56

Neka vas, fino je meni i ovako <valjanjeodsmijeha> Nelozim se ja na kandzijanje sekunde jedne.. Zasto ?? Male vam ribe brate, lovite cackalicama od stapova pa to lici na borbi na zivot il smrt.. Nevucite me vise za jezik sa tim vasim sektaskim forama jer cu vas prevesti zedne preko vode argumentima zasto sam sarandzija.. Tudje necu svoje nedam :wink:
slika

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 29 lip 2015, 14:44

Seha je napisao/la:Neka vas, fino je meni i ovako <valjanjeodsmijeha> zasto sam sarandzija.. Tudje necu svoje nedam :wink:
Pa neko mora i to biti. <jelmekotrazio>

Musicarenje je isto kao i zene. Zavolis tek kad probas. Znas, kad sam bio mali, volio sam se sa rajom igrati lopte po cijeli dan. Nakon sto sam upoznao prvu simpatiju, vise nikad lopte nisam sutnuo. <djed>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."


Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Seha » 30 lip 2015, 10:07

Ma kakve zene ko je srece od njih vidio.
Nisam mahao, al sam lovio muhom sa teleskopskim mach stapom intezivno 4-5 godina, a to ti je bilo prije ne malih 30 i kusur godina kada je u Bosni i Hercegovini nije bilo par ljudi koji su lovili mahacem (mozda ni toliko)..
Pravio sam muhe, upadao u tudje kokosinjce, skalpirao pijevce na spavanju.. Paralelno sa tim aktivnostima ucio Vezati muhe od najboljih musicara iz mog kraja (Masan i Bero) kako se prave podvodne, povrsinske i takozvani padavci (sto nisu htjeli reci ili pokazati trebalo je skidati njihove otkinute muhe sa vrba ili roniti da bi se doslo do njih) razmontiravanjem istih skontati sta i kako. Pred kraj te muho karijere svojim inovacijama sam skromno receno pravio lovnije muhe od njih i u vise navrata im ocitao lekciju loveci strugace i pastrmke..

E sad .......... ako to nije bilo dovoljno neznam sta je........... Kontas .
Ja jednostavno nisam od tog materijala meni treba velika riba, meni treba ta vrsta adrenalina zato vjerovatno zimski period ispunim varalicarenjem il hranilicom razbijem monotoniju zimskog sivila.. Meni je potrebno ono sto ti vjerovatno osjetis kada velikoj mladici probijes celjust i nije mi dovoljno samo nadmudrivanje jer sam to davno ostavio iza sebe kada sam odlozio steke i pec stapove dok sam se takmicio lov udicom na plovak..

Nadam se da sam ovaj put bio dovoljno opsiran da me napokon prekrizite sa tog spiska potencijalnog jehovinog svijedoka..

Ponavljamo se konstantno dojadismo i bogu i narodu
slika

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 30 lip 2015, 10:47

Lovio sam svim tehnikama, od dubinke, plovka do musicarenja kao i vecina nas ovdje. Ja kazem cesto valja sve znati, a za mene je najbitnije da sam pored vode, a manje bitno kako i koju ribu lovim. Vaznije mi je ko je pored mene, odnosno sa kim sam u ribolovu od pitanja kojom tehnikom lovi. U zadnje vrijeme sam postao dobro probirljiv kad je u pitanju drustvo za ribolov, a imam za to debelih razloga. Dolazi covjek u neke godine kad izbjegava sekiraciju i trazi sebi odmor, a to sa pojedincima nikako ne moze pa ih je lakse zaobici. Hocu jednostavno da uzivam u onome sto volim i radije necu otici nikako u ribu nego sa svakim ici.


Ne bih dao trenutaka kad sa svojim jaranima Montyjem, Anglerom, Ruletom ili nekim drugim kolegom musicarem odem na vodu da malo promasemo i druzimo se, pa dok stojimo u po` vode m... nam se smrznu cekajuci da zagrize koja pjegava, a zezamo jedan drugoga kako mu muha ne valja, ali ni onih lijepih trenutaka kad sa jaranom Zlajom, okorjelim varalicarem lovim smudja na Jablanickom po ogromnom vjetru mada smo svjesni da su veoma male sanse da zagrize ali bacamo, nadamo se i lijepo nam je, a Boga mi ni trenutaka kada sa jaranima Sehom i Adijem, okorjelim sarandzijama (Seha Senada ne racunam u sarandzije on je prilivoda k`o i ja <valjanjeodsmijeha> ) provedem pored neke vode par dana cekajuci sarana da zagrize i pricamo uz mezu i neku kapljicu dogodovstine iz ribolova pa se u suze umijemo. To su trenutci za koje covjek zivi.

Ovo sve je nasa da tako kazem "lokalna" (mislim na ovaj forum) sala i prepucavanje i znam da nikome nije cilj da se sa nekim ubjedjuje da lovi ovom ili onom tehnikom. Znam da nas 99,9% razmislja isto i da volimo i uzivamo u ribolovu nebitno koja je tehnika u pitanju.

Braco po stapu neka vam je BISTRO!

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 30 lip 2015, 11:37

Najbitnije je da se mi slazemo u onom glavnom, a to je da bez dobre zezancije nema ni dobrog ribolova. Musicarenje je jedan poseban izazov i nema toliko veze sa velicinom ribe, koliko sa kompletnim ugodjajem koji musicarenje pruza. Mogu se loviti i krupne ribe strimerima i nimfama, pa cak i suhom muhom, ali onaj osjecaj da na muhu uvijek mozes izazvati i najsitiju ribu je nezamjenjiv. Seha je rekao ono sto i ja mislim. Velika riba znaci veliki adrenalin. Bas kako rece, i ja vodim dvostruki zivot. Musicarim 90%, ali ko je navracao kod mene, mogao je vidjeti par stotina varalica, da se nadje <jelmekotrazio>
Kovach je to najbolje rekao da je bitno sa kim ides u ribu, a ako raja nije najbolja, bolje je nekad i sam. Tad obicno "spadaju najvece" <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
mokeSA
Prava Štela
Postovi:121
Pridružen/a:07 ruj 2014, 20:30
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la mokeSA » 01 srp 2015, 00:42

Ma opusteno samo <djed> po mom skromnom shvatanju ribolov se moze djeliti samo u dva pravca, Ribolov i Krivolov, nema tu puno filozofije, nas najveci problem je emancipovanje krivolovaca a sve ostalo je najmanji problem, bitno je da se izadje na vodu, jezero rijeku, more, potok sta bilo, i da si sa skinutim pretis ventilom dobro se ispuhat odmorit, napuniti baterije itd...sto se tice stilova ribolova neko voli i sapacu ganjat pored haline cijevi sa crvicem, da mu das svu tehniku i nauku djaba on ode sapi, a sapa njemu..sto se mene tice licno, umijem otici na jezero i ketit cijelu noc i gledat u PVC kofu od kafe, i nadati se nekoj strvini od 100 kila da mi slomi ledja i supljirati sa rajom uz laganu vatru, u neka doba pristaviti kafu i nako u polu snu, sa senzorima ukljucenim na 300 drjemuckat u ribarskoj stolici slusati one dosadne zabe, ocekivati jutarnji udarac sarana ili neke druge nemani, jos ako se sve potrefi kako treba sreci nigdje kraja, ali moja najdraza tehika je musicarenje, naperit neku ludost izaci na vodu sjesti na neko dobro mjesto spaliti cigar, malo prostudirati desavanja na vodi, ima li rojenja musice, ako ima koja bi mogla da bude, pa se zarovim u kutiju nadjem onu radnu :grin: pa ne radi <valjanjeodsmijeha>, pa onda izmjenjam citav set svucem u sat vremena metar predveza silka na 30 centi, mjenjajuci jednu za drugom, i na kraju jal uzme jal ne uzme :( pretezno je ovo drugo, <ribarcina> i kada se najmanje nadam na neocekivanom mjestu, sto daje posebnu draz i Adrenalin odalami tufnica <championvanja> jos ako bude vise njih onda si najsretniji i najbolji ribolovac na planeti nema ti ravnog, naravno sva riba se vraca jer treba opet doci i nadati se istoj, a ne dolaziti danima na vodu i nigdje nista, te ustanovis nakon stotog puta da bacas u kadu, i tek onda vidis koja su sve Dvonoga Govna hodala stazom prije tebe, sto se tice akcija ja sam za sve vrste saradnje Sub ili Ned. datum, mjesto okupljanja i da se radi.. Bistro <flag>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 01 srp 2015, 05:38

Ma datumi... evo I ja cekam. Najvjerovatnije na Staraci za koji dan... sedmicu? Mozda napravimo izlet na Misocu I staged uradimo, ali zavisi koliko nas bude...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
angler
Nobelovac
Postovi:5498
Pridružen/a:23 lip 2006, 07:49
Lokacija:Pored vode
Kontakt:

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la angler » 01 srp 2015, 09:14

A u cemu je problem <jelmekotrazio> <valjanjeodsmijeha>

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 01 srp 2015, 14:00

Ma standardni, na vjerskoj osnovi <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> <valjanjeodsmijeha> .

Ima li tebe na vidiku? Ja slijecem 6. jula, a planovi su da se nahodamo sirom domovine...
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 02 srp 2015, 00:41

montana je napisao/la:Ma standardni, na vjerskoj osnovi ...
Drug dodji ti kod mene ja sam te probleme rjesio, a prije par dana dignuta jedna od 3 kg a druga od 4 kg. Camac obezbjedjen. E sad je do nas (U Djurinom stilu).

Avatar
montana
Nobelovac
Postovi:4867
Pridružen/a:16 ožu 2009, 18:16
Lokacija:USA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la montana » 02 srp 2015, 01:07

Hehehe, tresnje je brala. 7 kil'je bila teska <valjanjeodsmijeha>
"Kad bi se svi ljudi koncentrirali samo na bitne stvari u zivotu, nastupila bi velika nestasica musicarskog pribora!"

"Da je Bog predvidio ljude kao vegetarijance, vjerovatno bi smo svi sada musicarili karfiol."

Avatar
Kovach
Nobelovac
Postovi:1493
Pridružen/a:13 kol 2006, 14:17
Lokacija:Jablanica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rijeka Misoča

Post Postao/la Kovach » 02 srp 2015, 01:28

montana je napisao/la:Hehehe, tresnje je brala. 7 kil'je bila teska <valjanjeodsmijeha>

He he moze i ta, ali mislio sam na onu "Gore lova, dole slova. ko iskupi 4 slova G O L F dobije golfa. E sad je do vas !" <valjanjeodsmijeha>

A ovo za ulove nije zezancija bas na onim terenima sto smo lani prolazili.

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”