SAVA

Moderator/ica:emin

pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SAVA

Post Postao/la pocetnik » 24 tra 2007, 23:15

Evo bio sam nekoliko dana na savi. U par navrata sam isao, i nista se nije zakacilo osim par komaraca na meni. Ali to nije nista... Barem sam se odmorio k'o čovjek.

Ako tko bude dolazio na Savu pecati a ne zna dnevna karta kosta 10 KM, a ako izvadis godisnju onda ona kosta 50 KM. S njom se moze pecati i na Modracu besplatno, a na drugim rijekama ne. Koliko je to istinito?!? Naravno vrijedi za cijelo podrucje Distrikta Brcko.

Naravno kako sam cuo da se moze izvaditi u Orasju godisnja karta za sve rijeke u BiH. Ali mi iz SRD "Keciga" su rekli da ipak ona ne vrijedi za Distrikt.

Bistro!!!


Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Reviri na Savi

Post Postao/la a_elvir » 06 stu 2008, 12:23

Dali neko poznaje Savu na potezu Orašje-Domaljevac i imali tamo kakvih revira, ili negdje u blizini. Planiram tamo na pecanje a obzirom da ne poznajem teren savjeti bi mi dobro došli.
Ako može i fotka :)
-... .. ... - .-. ---

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la AlaS » 06 stu 2008, 21:29

Bilo nebilo revira samo idi i zabaci kad neko dođe /ako uopste dođe/ sa izkaznicom i zatrazi dozvolu izvadi mu 5 km i uzmi dnevnu dozvolu tako je to bilo do sada dok sam ja isao tamo ove god .Sava ogromna a kontrola je skoro nula.
Ja imam dozvolu iz federacije i na lokaciji od Bos. Kobaša do Odžaka je niko nije priznavao
slika
Bistro

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la a_elvir » 07 stu 2008, 09:33

Bio sam već na savi u Domaljevcu. Radila je samo mrena. Komadi cca 3 kg. Interesuje me dali negdje radi smuđ, som i druga bijela riba. Dali znaš takva mjesta? Što se tiče dozvole nisam kontrolu nigdje vidio, a bio sam dva dana.
-... .. ... - .-. ---

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la AlaS » 07 stu 2008, 20:55

e kolega ja ti poznajem teren od B Broda pa do B Kobaša i Odzak isto poznajem tamo imam jednog kolegu daje mi svaki put camac ali neidem rado sa camcem samo ako zatreba kod Odzaka je dobro loviti Soma i Sarana .Deverika i Mrena su svugdje to da znas eh sad Skobalj Plotica Klen i Stuka se bolje love uzvodno od usca Bosna Sava
Ako bas ciljas na soma vec ti je pomalo kasno pola ih je vec zaleglo u zimski san ali definitivno Odzak najbolje po meni
Mozda se nekad i sretnemo sa teskom artiljerijom u proljece da lovimo savske gigante od Somova
slika
Bistro


Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la a_elvir » 10 stu 2008, 08:47

Dolazim obavezno na proljeće. Kakva je situacija sa smuđem na tom terenu? Može li bez čamca?
-... .. ... - .-. ---

Avatar
AlaS
Nobelovac
Postovi:1590
Pridružen/a:19 vel 2008, 00:20
Lokacija:JELAH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la AlaS » 12 stu 2008, 21:18

moze jer sam vidio sosta varalicara sa obale nemaju svi camce jebiga i lovi se mozda malo teze ali ide ja inace nisam neki extra varalicar ponekad kad mi naleti zabacim par mojih odabranih varalica za soma pretezno /kasike/ i poneka rapala se tu nađe .Ali 90% slucajeva mog ribolova je zabaci osiguraj upali alarmi ili zakaci zvono i cekaj uz pivo i mezu i naravno zajebancija sa kolegama .Zasad mi to najbolje lezi .
Ps.do prije 4 godina sam bio 100% samo varalicar
slika
Bistro

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la a_elvir » 15 stu 2008, 19:08

:D Kod mene ti ima svega.Nekad samo varalica, nekad samo plovak a nekad penzonerski sjedi čekaj. Kad bude vrijeme javicu ti se pa da se malo isproba meze :)
BISRO
-... .. ... - .-. ---

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la hero » 17 stu 2008, 23:38

ako ima sta zanimljivo za snimiti na tim terenima na Savi zovi
Bistro BiH NTV Hayat

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la a_elvir » 19 stu 2008, 10:51

Bistro Hero.
Naravno ako bude zovem te. Mislim da bi ti bio zanimljiv jedan teren ovde kod mene. Ima krupnog šarana, kopovska su jezera u kojima ima djelimično potoljene šume. Bio sam već sa Senadom na tim vodama pa možeš čuti i njegovo mišljenje i pogledati fotke i snimke. Voda je udaljena od naselja nekih 15-20 min. pješice i smještena je između dva brda obrasla šumom....da nepišem više :) pogledaj to kod Senada pa se čujemo.
Bistro
-... .. ... - .-. ---

Avatar
hero
Prava Štela
Postovi:160
Pridružen/a:24 lip 2006, 00:15
Lokacija:Sarajevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la hero » 20 stu 2008, 00:29

Ok drug cim sta bude javi
pozdrav
Bistro BiH NTV Hayat

pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la pocetnik » 26 sij 2009, 18:35

Bistro ljudi

Dugo me nije bilo...

Ovako ja cest gost na rijeci Savi. Pecao sam na relaciji Orasje-Vidovice.

Vidovice

Autom se moze doci blizu vode. Obala je jedan dio kamen. Strma. Moze se doci pecati. Tu sam cesto pecao. Od svega sto smo dobijali jesu somici. Steta je najveca kad proguta mamac do zeluduca i ne mozes ga otkvaciti. Najveci sto sam ja vidio da su dobili je cicrka 10 kg. A mali znaju naletiti pa biti gori od cverglana. Sve pojedose... Doduse ja nisam neki veci ulov tu zabiljezio. Problem je sto je kamen pa olovo cesto zapada, kukice se brzo istupe, najlon zna puknuti jer struze od kamen. Inace to mjesto svi hvale da ima soma...
Drugi dio obale je blato.. Vise kupalista. Isto sitnoga soma ima na pretek a nista krupnije. Da li ne potrefimo brku krupnog kad krene ili sta vec. Bolje za pecati jer se olovo i kukice ne gube...

Sve u svemu mjesto je super. Vidio sam cesto da plovkare na tom terenu. Plotica, mrena, deverika. Ali se ne isplati ici kad je visok vodostaj. Ama bas nista ne uzima i ne moze se pristuputi Savi tako lako...

Orasje

Izmedju sljunkara vise zupanje. Cesto sam pecao iz camca. Vidjao sam velikoga soma... Manjih je slabije bilo. Doduse pecao sam iz camca. Imao sam jedno trganje i jedno otkacanje (znate kad uzme kedera a ti ne sacekas da ga proguta, stap se savije ti kontru i ful).

Sad sam bio s jednim ribarom u domaljevcu. Prosle godine je imao soma preko 25 Kg a one manje kako on spominje preko 10 Kg i ne broji. Inace je iskusni ribolova i boravi vec 40 godina na Savi. E sad koliko je to ribarska ili sta vec ne znam ni sam. Ali tako prica....

Rajevo Selo

Cuo sam da tu som radi i da ga ima ali ja nikad nisam isao. To je podrucje rata i ne znam gdje su mine. Ne bi zelio da frknem u vodu kao hrana ribama. Mnogi tu pecaju ali iz camca...

Mislim da treba traziti mjesta gdje nitko ne peca na Savi (ako ih uopce ima) jer je riba smirenija i nisu mrezari na tim mjestima odradili svoje....

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la a_elvir » 29 sij 2009, 14:21

Hvala za pojasnjenje. Iz ovoga vidim da bi Vidovice mogle biti dobre za pecanje. Radili na tom kamenjaru smudj?
U Domaljevcu sam vec bio, mjesto gdje je bio nekakav splav za prelaz rijeke tokom rata. Jeli to mjesto o kojem pises?
Jos jednom hvala za informacije.
BISTRO
-... .. ... - .-. ---

pocetnik
Štela
Postovi:63
Pridružen/a:12 tra 2007, 17:51
Lokacija:Trenutno BRCKO/DUBRAVE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la pocetnik » 29 sij 2009, 19:33

Za smudja ne znam bas jer ga ne pecam. Ali sam znao u Vidovicama dok pecam na plovak, ako je voda mutna, da se zaleti neki maleni smudj. Cim ima manjega pretpostavljam da se i veci negdje krije a ako nista valjda je onaj manji proslogodisnji sta narastao kad smo ga vratili.

Ja mislim da je to mjesto u Domaljevcu gdje je skela za vrijeme rata bila. No, ne smijem ti 100 postotno tvrditi.

Hajd ako ovaj snijeg prestane uslikat cu ja par terena pa postaviti...

Avatar
a_elvir
Haman Štela
Postovi:59
Pridružen/a:17 lis 2007, 10:55
Lokacija:Zivinice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Reviri na Savi

Post Postao/la a_elvir » 30 sij 2009, 08:50

Vazi. Javim ti se kad budem prvi puta izlazio na Savu. Volio bi otici u Vidovice pa ce mi trebati pomoc oko pronalaska terena.
-... .. ... - .-. ---

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Rijeke”