Jezero "Kop" Sicki Brod

Moderator/ica:emin

Odgovori
shejtan
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lip 2008, 21:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la shejtan » 02 srp 2008, 00:43

Prosle sedmice citam prezentaciju pomenutog jezera i odlucim da bi valjalo malo protegnuti noge do Tuzle. Spremim se i odem, ocekujuci da bar 50% nije istina od onoga sto sam procitao, i sta nadjem? Nadjem do sada najugodnije ribocuvare koje sam sreo, mjesto kao da sam ga zamisljao, onako po svojoj zelji, a Boga mi i riba je radila taj dan. Sta reci drugo osim same pohvale za tih par istinskih ljubitelja prirode, koji su odlucili da naprave nesto u cemu bi se moglo uzivati maksimalno, da napokon stanu u kraj mrezarima, "elektricarima" i "bombasima" i nazovi sportskim ribolovcima koji ne bi vratili ribu u vodu ni da su napecali tonu. Inace, iz Sarajeva sam, ali nije mi zao voziti preko Karaule, da bar jedan dan uzivam u takvom ambijentu. Svaka cast ekipi ribarske sekcije Sicki Brod. da vas je bogdo vise takvih.


Avatar
jaskofin
Štela
Postovi:77
Pridružen/a:12 lip 2008, 07:51
Lokacija:Helsinki - Finska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la jaskofin » 02 srp 2008, 10:04

To je super kad neko ima da cuva nasa jezera. Iako nisam jos lovio na nasim vodama sad znam da ima mjesta gdje mogu da se nauzivam. Sljedeci put kad dodjem u Bosnu Sejtane sastat cemo se pa idemo zajedno ako bog da malo da pretrazimo cuda prirode. Inace volim i ja pecati i jako sam zaljubljen u to pa cemo otici ako ne i zajedno malo do Sickog Broda da probamo sta tu svega ima mozemo i slikati sve to i opisati ljepotu u slici i duhu ribarstva.


Bistro do Bola :D :D
Jasmin Sehovic- Jasa ili Seha
slika

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Elvis-SLO » 02 srp 2008, 16:54

Bistro
E super da je još neko pofalijo to mjesto za ribolov,a i MIRZI svaka čast što je sve to fino opisao !
ja idem dole oko 15tok jula,reci mi molim te shejtan-e jeli bilo još šta ribara, i do koliko si največu ribu (kg) uhvatijo?! i na koji mamac si lovijo???
Hvala i nek je BISTRO
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Seha » 02 srp 2008, 17:26

Oo sto sam mogao viditi na slikama i pricajuci sa Mirzom jedva cekam pocetak augusta da skvasim strune u ovoj vodi.
Sve pohvale Roku i ekipi na odradjenom poslu. Ovo je voda koja ima perspektivu samo naprijed cuvajte nam brkate ljubimce :wink: .

PS.
Elvisu naplatite putarinu od asfalta do jezera 35 eura (kad Slovenci mogu za putarinu "vinjetu" uzeti toliko nama zasto mi nebi njima haha) :lol:
Kad plati putarinu pustite ga da lovi dzaba..................... :mrgreen:
slika

Avatar
Elvis-SLO
Štela
Postovi:90
Pridružen/a:11 stu 2007, 15:50
Lokacija:Ljubljana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Elvis-SLO » 02 srp 2008, 19:22

Dobro Dobro šeha...dobro dobro dobro,,,Hvala Hvala ! :roll: :roll: :? a kad ti dođeš na pecanje u SLO ima da te oderemo za kartu(BIČE NAJSKUPLJA TARIFA) he he :D JOKE !!! (ŠALA MALA)
ma nema zime za dobru lokaciju i dobar ribolov plačam duplo od te cjene HE HE :D
Bistro od ELVISA
Mineri, djevice i padobranci griješe samo jednom.


shejtan
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lip 2008, 21:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la shejtan » 05 srp 2008, 10:13

zaboravio sam reci, ono sto je najcudnije od svega, Roko uopste nije ribar. covjek je biker i samo voli prirodu, i to je to :) . ma jezero je bilo iznenadjenje samo tako :wink: . zao mi je samo sto ovaj vikend moram ostati na asfaltu. ali zato slijedeci... :D

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Mujacic Mirza » 07 srp 2008, 13:00

Preview: Re: Jezero "Kop" Sicki Brod
Hvala momci na podrsci , drago mi je da cujem ovakve komentare.
Sto bi narod rekao bice i bolje, ovo sto je uradila ekipa etujazista ''Sekcije Sickog Broda'' je postignuto za relativno kratko vrjeme. Mi se ne predajemo idemo naprijed , lagano korak po korak ali naprijed , tiha voda brjegove valja sto bi se reklo u narodu..Skoro smo izvrsili jos jedno kolektivno ciscenje jezera , ukupno 7 tona je se smeca skupilo sto sa obale ,okoline i iz vode Roko je bio izmislio poseban sistem sa ciscenja dna jezera sto je se pokazalo veoma efikasnim, dosta olupina od auta je izvadzeno iz vode.Tako da sada imamo potpuno ocisceno jezero.Ovi dana saljem slike sa tim vjestima da Senad moze objaviti.
Ima jos posla dosta da se uradi ,a li najtezi poslovi su uglavnom zavrseni .Mi zelimo samo da napravimo pravu sportsku vodu , da ljudi poput vas imaju gdje uzivati.
Nadamo se jednog dana ne tako daleko u skorasnje vrjeme da cemo stvoriti pravu saransku vodu na evropskome nivou koja ce moci parirati vodama iz susjedni zemalja.Naravno pazimo da i zaljubljenici u druge ribe takodze imaju sta loviti na ovome jezeru poput bjele ribe i predatora.Jos jedna vjest kupanje na ovom jezeru je od skora zabranjeno ,jest da je voda pravo cista.Bas zbog toga i mora da se pazi na nju.Ne zbog toga da su kupaci nepozeljni ,nego nepozeljno je njihovo smece koje ostavljaju za sobom.Tako da se sad na jezeru mogu vidjeti samo ribari i narvno cuvari i uzivati u potpunosti ovog bisera.
Bistro i bujrum ljudi svi sportski ribolovci su dobro dosli.
Ps'' Elvise nece ti biti naplacena putarina i ako bogda vidimo se na vodi.

shejtan
Početnik
Postovi:6
Pridružen/a:29 lip 2008, 21:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la shejtan » 07 srp 2008, 14:20

Mujacic Mirza je napisao/la:Preview: Re: Jezero "Kop" Sicki Brod
Hvala momci na podrsci , drago mi je da cujem ovakve komentare.
Sto bi narod rekao bice i bolje, ovo sto je uradila ekipa etujazista ''Sekcije Sickog Broda'' je postignuto za relativno kratko vrjeme. Mi se ne predajemo idemo naprijed , lagano korak po korak ali naprijed , tiha voda brjegove valja sto bi se reklo u narodu..Skoro smo izvrsili jos jedno kolektivno ciscenje jezera , ukupno 7 tona je se smeca skupilo sto sa obale ,okoline i iz vode Roko je bio izmislio poseban sistem sa ciscenja dna jezera sto je se pokazalo veoma efikasnim, dosta olupina od auta je izvadzeno iz vode.Tako da sada imamo potpuno ocisceno jezero.Ovi dana saljem slike sa tim vjestima da Senad moze objaviti.
Ima jos posla dosta da se uradi ,a li najtezi poslovi su uglavnom zavrseni .Mi zelimo samo da napravimo pravu sportsku vodu , da ljudi poput vas imaju gdje uzivati.
Nadamo se jednog dana ne tako daleko u skorasnje vrjeme da cemo stvoriti pravu saransku vodu na evropskome nivou koja ce moci parirati vodama iz susjedni zemalja.Naravno pazimo da i zaljubljenici u druge ribe takodze imaju sta loviti na ovome jezeru poput bjele ribe i predatora.Jos jedna vjest kupanje na ovom jezeru je od skora zabranjeno ,jest da je voda pravo cista.Bas zbog toga i mora da se pazi na nju.Ne zbog toga da su kupaci nepozeljni ,nego nepozeljno je njihovo smece koje ostavljaju za sobom.Tako da se sad na jezeru mogu vidjeti samo ribari i narvno cuvari i uzivati u potpunosti ovog bisera.
Bistro i bujrum ljudi svi sportski ribolovci su dobro dosli.
Ps'' Elvise nece ti biti naplacena putarina i ako bogda vidimo se na vodi.
ja vise nemam rijeci pohvale za vas. Mogu jos samo reci, koliko bude sarana, neka bude i stuke i pastrmke, i mene ste kupili do kraja zivota :-). Vidimo se za vikend aBd ;-)

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Mujacic Mirza » 08 srp 2008, 08:30

Samo da javim da se nebi uzelo kao dezinformacija, za ovaj vikend bilo je kupaca na jezeru.
Dok proisle sedmice niti ni jedan jer je policija otjerivala sa jezera i nije dozvoljavala kupanje.Cim je se policija odustala , neznam tacno zasto dali zbog povucene naredbe ili ne zeli vise da se zamjera sa lokalnim stanovnistvom.
To uglavnom ne utice na ribolov zato sto su uglavnom bolje pozicje za ribolov na susjednoj strani od plaze jezera, jedino sto je cuvarima vise posla i kupljena smeca , sto ostavljaju za sobom.Nadam se da cemo uspijeti izaci i na kraj sa ovim
Eto tako da bude bistro

Avatar
Seha
Glasnogovornik za EU i Baltičke zemlje
Postovi:6122
Pridružen/a:19 lip 2006, 00:14
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Seha » 09 srp 2008, 13:47

Nemojte tjerati kupace stacemo sa dvogledom gledati kad riba neradi! :D
slika

Avatar
Mujacic Mirza
Piskaralo
Postovi:246
Pridružen/a:24 lip 2006, 18:05
Lokacija:-Tuzla -
Kontakt:

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la Mujacic Mirza » 09 srp 2008, 15:18

Seha je napisao/la:Nemojte tjerati kupace stacemo sa dvogledom gledati kad riba neradi! :D
Adi i Enko znaju najboje kakav je pogled iz dvogleda :D

enko
Književnik
Postovi:646
Pridružen/a:20 vel 2007, 21:44
Lokacija:Zenica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la enko » 09 srp 2008, 19:24

Hahaha dvogled je bio najveca scena naseg ribolova :D :D :D :D

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 09 srp 2008, 22:51

BISTRO ...SVIMA ..Drago mi je da vam se kop dopao hvala na podršci i slobodno nas nazovite par dana prije dolaska da vam pomognemo oko smještaja i ostalih sitnica koje su u našoj mogućnosti......bistro..... BIH MA GDJE DA SI ..... :wink: :wink:

harikatz
Početnik
Postovi:1
Pridružen/a:09 srp 2008, 11:53
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la harikatz » 10 srp 2008, 10:02

Bistro svima!
Ja nisam ribar ali moji prijatelji kao što su Cupo, Caplja, Boro i drugi to jesu. To su ljudi koji su uz Roku, od ovog jezera napravili to što je ono danas. Želim da vam svima poželim dobar ulov na našem jezeru i neka vam ne smetaju kupaci (medju koje i ja spadam), jer kao što je već rečeno mi se kupamo na istočnoj strani a tu se nikad nije ni pecalo. Kupaci ne smetaju ribarima već Jasminu Imamoviću koji bi i pored toga što na panonici ima i nekoliko hiljada posjetilaca dnevno, htio bi da poveća broj pa je tako i izdao samovoljnu naredbu o zabrani kupapanja. Ja cu se kupati i dalje a on na onu svoju baru uzgred rečeno javni Tuzlanski WC neka zove koga hoce. Naravno da mi ni kupanje nece nista značiti ako na drugoj strani nema Cupe i ostalih ribara sa kojima mogu koju pivu popiti a Boga mi i ribu koju dobiti.
BISTRO SVIMA!!!

roko
Prava Štela
Postovi:197
Pridružen/a:07 srp 2008, 14:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jezero "Kop" Sicki Brod

Post Postao/la roko » 10 srp 2008, 11:15

Hvala harika na podršci i molim te ne napadaj načelnika j.i ovako imamo dosta problema...
Ovo oko kupača neće bit problem sobzirom da je na toj pješčanoj strani dubina 25 metara
a temperatura na dnu je 8 stepeni tako da ribari znaju da na toj dubini ribe gotovo da i nema sreća naša da je jezero tako formirano da voda izvire iz zemlje na dnu jezera I formira samo jezero a potom ima preliv u jedan potok tako da se voda stalno filtrira.Sa načelnikom nije se ni razgovaralo o jednom ovakom projektu al ja cu lično nastojat da mu se sav materijal prikaže i siguran sam da će ako ništa drugo onda pomoć oko smeca koje smo skupili .A ako tad ne pomogne imamo puno pravo ga optuživat i argumente prikazat u javnosti.....Do tad BISTRO BIH ...BIĆE TO SVEE OK ....SAMO POLAKO....

Odgovori
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Natrag na “Jezera”